reklama

Estakada na placu Społecznym zamknięta. Zobacz jak się tam teraz jeździ

AZ

Wideo

Zobacz galerię (18 zdjęć)
Dokonują się historyczne zmiany. Dziś w nocy wyłączono estakadę zachodnią na pl. Społecznym we Wrocławiu. Potem zacznie się jej wyburzanie. Ruch przez pl. Powstańców Warszawy został poprowadzony „po ziemi”.

Pierwsze auta jadące od strony ul. Oławskiej przez pl. Powstańców Warszawy w kierunku mostu Pokoju przejechały „po ziemi” nowym dwupasmowym lewoskrętem. Przed wjazdem na skrzyżowanie jest sygnalizacja świetlna. Miasto zapewnia o szybkim uruchomieniu buspasa wzdłuż lewoskrętu. Drogowcy będą mogą teraz pełną parą rozpocząć przygotowania do samego wyburzania. Najbardziej wymagające prace rozbiórkowe zostaną przeprowadzone od 14 sierpnia od godz. 22.00 do 19 sierpnia do godz. 5.00 rano, czyli w tzw. długi weekend. Wtedy wykonawca będzie burzył fragmenty estakady przylegające do jezdni.
ZOBACZ: Zmiany na placu Społecznym
Drogowcy zapewniają, że wg ich obliczeń, nowy lewoskręt nie utrudni w żaden sposób poruszania się pojazdów w tym rejonie.
Dzisiaj faktycznie w okolicy nie było utrudnień w ruchu. Sprawdzimy jak sytuacja będzie wyglądała w poniedziałek.

Tak budowano plac Społeczny [ZDJĘCIA Z ARCHIWUM]

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 201

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
Katarzyna
2019-08-04T18:06:31 02:00, Marek:

Oddajcie cały ten teren jakiemuś deweloperowi, który zobowiąże się do wybudowania tunelu i będzie po problemie. Tak jest kilka hektarów trawników w centrum miasta, cały ten płac pachnie komuną

No pewnie, niech całe miasto wygląda jak Śródmieście! Sam beton

G
Gość
2019-08-05T10:31:11 02:00, Gość:

A kiedy południowa trasa śródmiejska?

Teraz przy Arenie krzaczki nasadzą i tyle będzie.

2019-08-05T16:11:55 02:00, wrn:

Nigdy. PKP nie pozwala na przebudowanie estakady na Pułaskiego/Hubskiej, więc jest to niewykonalne, bo przez wąskie gardło byłyby korki, a do tego zbędne, bo zbyt blisko centrum.

ta trasa nie rozwiązuje problemu, (bo wiadukt Pułaskiego)

poza tym można było puścić część ruchu Piłsudskiego - no ale nie.

Potrzeban jest też aleja Wielkiej wyspy i łącznik korona -poświętne;

ALE to i tak na nic, bo jak ktoś jedzie do centrum, to jedzie do centrum, bo jedzie tam"po coś" i nie pojedzie gdzie indziej choćby miał sto objazdów

w
wrn
2019-08-05T10:31:11 02:00, Gość:

A kiedy południowa trasa śródmiejska?

Teraz przy Arenie krzaczki nasadzą i tyle będzie.

Nigdy. PKP nie pozwala na przebudowanie estakady na Pułaskiego/Hubskiej, więc jest to niewykonalne, bo przez wąskie gardło byłyby korki, a do tego zbędne, bo zbyt blisko centrum.

G
Gość

A kiedy południowa trasa śródmiejska?

Teraz przy Arenie krzaczki nasadzą i tyle będzie.

u
usa
2019-08-03T12:20:44 02:00, Miś:

Jakby ludzie wiedzieli że taki syf zrobią z tym miastem to by za metrem głosiwali wcześniej. Zabierają pasy a jak budują nowe drogi to łaskawie jednopasmowe. Tam gdzie powinna być trzypasmówka to zrobią dwu. Dramat. Brak słów.

2019-08-04T18:36:12 02:00, tubylec:

Ten twój "dramat" to będzie, jak przebudują miasto jak w Detroit: estakady i ogromne parkingi. Teraz miasto zbankrutowało. Poczytaj sobie "Detroit. Sekcja zwłok Ameryki."

2019-08-05T06:07:15 02:00, Gość:

Detroit zbankrutowało, bo w USA takie bankructwo jest możliwe i normalne w kapitalizmie, w sytuacji recesji i realnych strat ekonomicznych - oczekiwane, bo następuje restrukturyzacja zadłużenia

Wrocław, w ww. rozumieniu też już dawno zbankrutował /nie przez nabudowanie wykorzystywanych przez mieszkańców estakad i parkingów, ale przez wybudowanie na megakredyt megastadionu na 2 mecze/, ale w socjalistycznej gospodarce nadal można ludziom mówić, że wszystko toczy się normalnie

Jak trzeba mieć w głowie pusto, żeby porownywać Detroit i Wrocław ...

G
Gość
2019-08-03T12:20:44 02:00, Miś:

Jakby ludzie wiedzieli że taki syf zrobią z tym miastem to by za metrem głosiwali wcześniej. Zabierają pasy a jak budują nowe drogi to łaskawie jednopasmowe. Tam gdzie powinna być trzypasmówka to zrobią dwu. Dramat. Brak słów.

2019-08-04T18:36:12 02:00, tubylec:

Ten twój "dramat" to będzie, jak przebudują miasto jak w Detroit: estakady i ogromne parkingi. Teraz miasto zbankrutowało. Poczytaj sobie "Detroit. Sekcja zwłok Ameryki."

Detroit zbankrutowało, bo w USA takie bankructwo jest możliwe i normalne w kapitalizmie, w sytuacji recesji i realnych strat ekonomicznych - oczekiwane, bo następuje restrukturyzacja zadłużenia

Wrocław, w ww. rozumieniu też już dawno zbankrutował /nie przez nabudowanie wykorzystywanych przez mieszkańców estakad i parkingów, ale przez wybudowanie na megakredyt megastadionu na 2 mecze/, ale w socjalistycznej gospodarce nadal można ludziom mówić, że wszystko toczy się normalnie

G
Gość
2019-08-04T20:09:17 02:00, Gość:

wyburzyli budynki na ul. Mazowieckiej bo miał powstac drugi most Grunwaldzki i nic.

2019-08-04T22:34:18 02:00, Gość:

Człowieku, w tym mieście przez najbliższe 20 lat nie powstanie nic bardziej ambitnego niż załatanie dziury w chodniku. Już dutkiewicz o to zadbał zadłużając nas dożywotnio!

Prawda

z
zwyrol
2019-08-04T00:14:24 02:00, Gość:

"Nie obchodzi mnie skąd jesteś."

A to bardzo ciekawe, bo ze 3 razy próbowałeś wmówić mi, że jestem urzędnikiem, przy okazji wyzywając i obrażając.

"Słynna Gądowianka, szybko przestała zaspokajać potrzeby komunikacyjne. "

Nic dziwnego, została zaprojektowana myśląc WYŁĄCZNIE o komunikacji indywidualnej. Wstawienie tak wydzielonego torowiska tramwajowego znacznie poprawiłoby sytuację, dużo bardziej niż wstawienie trzeciego pasa.

"To samo co będzie we Wrzesniu sie działa na Starym Mieście i Śródmieściu wzdłuż starej W-Zki"

To twoje przypuszczenie, masz prawo do wróżenia z fusów, zwłaszcza że z pogarszającej się pisowni wnioskuję, że alkohol zrobił już swoje. Nie masz jednak prawa do wyzywania wszystkich dookoła, zwłaszcza tych, którzy spędzili pewnie nad tym projektem ładnych kilka miesięcy i zrobili trochę więcej niż powróżyli z fusów.

Jest taki typ ludzi, którym kompletny brak wiedzy nie przeszkadza w uważaniu się ekspertami.

2019-08-04T00:28:05 02:00, Gość:

1. A skąd wiesz że Gądowianka została zaprojektowana myśląc WYŁĄCZNIE o komunikacji indywidualnej? Takiej wiedzy nie posiada zwykły szarak czy mieszkaniec. Pomijam fakt że nie służy tylko i wyłącznie komunikacji indywidualnej.

2. Cytat: "Nie masz jednak prawa do wyzywania wszystkich dookoła, zwłaszcza tych, którzy spędzili pewnie nad tym projektem ładnych kilka miesięcy i zrobili trochę więcej". Nie obrażam tylko SŁUSZNIE krytykuję i mam do tego prawo. Po za tym skąd wiesz że nie jest to decyzja jednej osoby która wpadła na to np po zamroczeniu alkocholowym lub podczas półgodzinnej drzemce przy biurku w pracy? Skąd masz taką wiedzę? Nie trudno się domyśleć. Wiem jak odbywa się realizacja JAKIEGOKOLWIEK projektu

3. Nie tylko ze względów zdrowotnych ale i innych nie spożywam alkoholu. I niczego Ci nie wmawiam. Uwierz mi ale naprawd ę widzę z kim piszę i czego można się po Tobie spodziewać. Być może jesteś nawet Dr lub Dr Inż. Ale słowa mojego Ś.P. profesora z P-Rz: "tytuł nie uchroni przed głupotą".

2019-08-04T00:38:48 02:00, Gość:

@1 ponieważ nie ma tam linii tramwajowej,

@2 Każdy może prześledzić dyskusję i zobaczy słuszną krytykę:

"rozumiem, że jesteś jakimś bezużytecznym urzędasem?"

"Swoją drogą, płacą ci za takie

komentarze? Domyślam się, że tak, bo inaczej jesteś skończonym idiotą."

"Może Ty jesteś właśnie takim "ekspertem"? Co się z głupim na rozum pozmieniał"

@3 specyficzna, pogarszająca się pisownia i losowe stosowanie spacji.

Jak już wspomniałem, pisać każdy może, wypowiadać się na tematy, o których nie ma pojęcia. Mnie to osobiście bawi, bo wartości te narzekania nie mają żadnej, ale przynajmniej kilku frustratów upuści nieco pary.

2019-08-04T00:42:47 02:00, Gość:

No cóż, możesz być z siebie dumny. Za kilka dni nie będzie estakady, za to miasto będzie nieprzejezdne. Mam propozycję na następną inżynierską analizę: wpływ likwidacji estakady kolejowej na poprawienie płynności ruchu we Wrocławiu.

2019-08-04T00:45:07 02:00, Gość:

A to już całe miasto będzie nieprzejezdne. Widzę, że eskaluje wraz z coraz większym upojeniem "alkocholowym"

Przezabawne

2019-08-04T01:13:33 02:00, Jebać ZDIUM:

No coś Ty... Jak to będzie nieprzejezdne? A skąd Ty to wiesz? A gdzie wyliczenia i przypadkowe pomiary ruchu robione np w nocy czy w dzień wolny od pracy. I nie śmiej się imbecylu z czyjejś literówki bo oprócz tego to całkiem sensownie pisze - w przeciwieństwie do ciebie

Pozwolę sobie cofnąć się w tej waszej dyskusji do motywu z "Gądowianką", która rzekomo służyć miała wyłącznie komunikacji indywidualnej. To ustrojstwo nie służy wyłącznie komunikacji indywidualnej, ponieważ jeździ po tym całkiem sporo autobusów. Które, jak by nie patrzeć, są komunikacją zbiorową. A fakt, iż nie wciśnięto tam (i bardzo dobrze) torowiska tramwajowego nie potwierdza tej durnej tezy, komunikacja zbiorowa nie musi mieć formy tramwaju. Poza tym ścieżki rowerowe też służą wyłącznie komunikacji indywidualnej, zbudujemy na nich tory? :P

O
Oliq

Jaka ma być różnica w dojeździe do Krakowskiej z Mostu Grunwaldzkiego a z Mostu Pokoju?

Niebardzo rozumiem. Piszą, ze z Grunwaldu trzeba jechac kolo Urzedu i potem Olawską i gdzie dalej? A z mostu Pokoju piszą ze w Slowackiego kolo Poczty i Ovo i w lewo w strone Traugutta.

z
zwyrol
2019-08-03T12:20:44 02:00, Miś:

Jakby ludzie wiedzieli że taki syf zrobią z tym miastem to by za metrem głosiwali wcześniej. Zabierają pasy a jak budują nowe drogi to łaskawie jednopasmowe. Tam gdzie powinna być trzypasmówka to zrobią dwu. Dramat. Brak słów.

2019-08-04T18:36:12 02:00, tubylec:

Ten twój "dramat" to będzie, jak przebudują miasto jak w Detroit: estakady i ogromne parkingi. Teraz miasto zbankrutowało. Poczytaj sobie "Detroit. Sekcja zwłok Ameryki."

A u nas zbankrutuje i bez tych estakad i parkingów, jakie budowali w Detroit, a nawet mimo uporczywej likwidacji tych marnych ilości posiadanych estakad i parkingów. Ale tam chociaż im te ustrojstwa zostały, a u nas jak u Kononowicza nie będzie niczego.

G
Gość
2019-08-04T20:09:17 02:00, Gość:

wyburzyli budynki na ul. Mazowieckiej bo miał powstac drugi most Grunwaldzki i nic.

Człowieku, w tym mieście przez najbliższe 20 lat nie powstanie nic bardziej ambitnego niż załatanie dziury w chodniku. Już dutkiewicz o to zadbał zadłużając nas dożywotnio!

G
Gość
2019-08-04T18:28:25 02:00, Bodi:

Przecież ta estakada właściwie do niczego nie służyła. Zaraz za nią światła i na dobrą sprawę będzie bez zmian.

Co do stanu technicznego w porównaniu z drugą - tamta pod DK98 przeszła remont. Na tej na szczęście zamiast remontu będzie rozbiórka.

Zwykła sprawa. Trochę nawet na sezon ogórkowy.

Ciekawe po co wylewacie tu tyle hejtu? Czy nie przyjemniej otworzyć sobie piwko lub soczek i cieszyć otaczającym nas światem? Ja tak robię :-) polecam

Zbolaly egoisto! Polecasz mi, rodzicowi dziecka ktore CODZIENNIE musze wozic z jednego kranca miast ana drugi, relaks przy piwku.

Wiesz czemu MUSZE go wozic w te i nazad? Bo wymaga rehabilitacji, a niestety, z roznych wzgledow (to akurat nie jest sprawa tylko Wroclawia) nie jest to mozliwe w jednym miejscu. A, jeszcze jedno, rehabilitanci na ZUS to nie prywatna klinika wiec nie czekaja na Ciebie. To Ty masz zdazyc i guzik kogolowiek interesuje czy sa korki, czy tramwaj sie wypietrolil.

Czy narzekam? Nie. Mam pretensje? Nie. Ale wkurza mnie podejscie egoistow ktorzy patrza na swiat przez pryzmat swojego zycia. Miasto, moi drodzy, to zywa tkanka zlepiona z wielu ludzkich historii. Szanujmy sie wzajemnie.

G
Gość
2019-08-04T20:17:02 02:00, Gość:

Super.

Bardzo dobrze. należy zagospodarować te część miasta. W kosmos jeszcze druga i przywracamy normalne miasto.

Co to znaczy "normalne "? Zakorkowane 24/7?

T
Ttg

Chore rządy, normalne miasta usprawniają ruch, upłynniają budują tunele, wiadukty, Mosty a we Wrocławiu rozbiera się kładki, wiadukty, zabiera lewoskręty, zawężając jezdnie robi się tzw. lejki. Na siłę się promuje niebezpieczne ścieżki dla rowerów. Co za głupota.......

G
Gość

Pytanie z innej beczki! Internet mam super, wszystko działa szybko, ale na Gazecie Wrocławskiej uruchomienie filmu i oglądnięcie go w dłuższych odcinkach niż 2 sekundowych graniczy z cudem! Można śmiało wyjść z domu do pracy zanim się film załaduje! Co za syfu używacie?! Zmieńcie to!

Dodaj ogłoszenie