Energa Basket Liga: Ślęza i BC Polkowice rozpoczęły sezon od wygranych

1KS Ślęza Wrocław
Udana inauguracja rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet w wykonaniu dolnośląskich zespołów. Zarówno Ślęza Wrocław, jak i BC Polkowice wygrały mecze w ramach 1. kolejki.

Zwycięstwo Ślęzy rodziło się w ogromnych bólach. Każdy, kto oczekiwał, że wrocławianki bez większych problemów poradzą sobie z GTK, w pierwszej kwarcie musiał czuć się mocno zdezorientowanym. Po 10 minutach rywalizacji tablica świetlna wskazywała remis 14:14. W drugiej odsłonie gospodynie zaliczyły jednak doskonałą serię 12 punktów z rzędu, która pozwoliła im zbudować większą przewagę nad drużyną z Gdyni.

W trzeciej kwarcie (12:8 dla Ślęzy) koszykarki obu ekip pudłowały na potęgę. Skuteczność poprawiły w ostatnich minutach meczu, a 1KS ostatecznie wygrał 70:48.

– Weszłyśmy w to spotkanie bez koncentracji, zagrałyśmy słabo w obronie, miałyśmy sporo głupich strat. Nasza gra poprawiła się w drugiej połowie, ale na pewno mamy dużo pracy przed meczem z Lublinem. Najważniejsze, że dzisiaj wygrałyśmy. Cieszę się, że zagrałyśmy przed naszą liczną publicznością i od wtorku szykujemy się na Pszczółkę – powiedziała Anna Jakubik, kapitan Ślęzy.

O wiele bardziej zacięty przebieg miała potyczka BC Polkowice z SKK Polonią Warszawa. Dolnośląski zespół po pierwszej połowie przegrywał różnicą ośmiu punktów. W trzeciej kwarcie podopieczne Karola Kowalewskiego odwróciły losy rywalizacji, dzięki czemu wygrały cały mecz 83:78. – Nie jesteśmy zadowolone z naszej gry. Polonia postawiła duże wymagania, głównie w grze jeden na jeden. Dały nam nauczkę. Dobrze, że udało nam się wyciągnąć to zwycięstwo i dwa punkty zostały w Polkowicach – podsumowała mecz Sylwia Bujniak. W sobotę BC zagra we własnej hali z CTL Zagłębiem Sosnowiec.

1. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet
1KS Ślęza Wrocław – GTK Gdynia 70:48 (14:14, 22:11, 12:8, 22:15)
Ślęza: Bright 25, Wilson 18, Jakubiuk 14, Drop 6, Fekete 5, Jasnowska 2, Kuczyńska 0, Stefańczyk 0, Szmyrka 0.
GTK: Parzeńska 17, Żytkowska 9, Wińkowska 8, Szulc 6, Bazan 4, Ossowska 2, Kobylińska 2, Niemojewska 0, Marcinkowska 0.

BC Polkowice – SKK Polonia Warszawa 83:78 (21:27, 14:16, 25:10, 23:25)
BC: Fitzgerald 20, Cado 13, Gajda 12, Mavunga 11, Spanou 9, Gertchen 9, Puter 4, Zięmborska 3, Bujniak 2, Grabska 0.
Polonia: Mistygacz 17, Goodwin 15, Preihs 11, Sosnowska 10, Knight 9, Gorsić 6, Bucyk 6, Siemienas 4, Pawłowska 0, Janczak 0.

Pozostałe mecze: VBW Arka Gdynia – Polska Strea Inwestycji Ena Gorzów Wielkopolski – 70:40, CTL Zagłębie Sosnowiec – Enea AZS Poznań Politechnika Poznań 84:83, Katarzynki Toruń – Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 45:79.