Energa Basket Liga: Śląsk ze Spójnią przekroczył setkę! Piąte zwycięstwo z rzędu

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Udostępnij:
Koszykarze Śląska Wrocław z piątym ligowym zwycięstwem z rzędu. Podopieczni Andreja Urlepa pokonali we własnej hali PGE Spójnię Stargard 105:90.

Na początku meczu wrocławianie zachwycali skutecznością. W pierwszej kwarcie „Trójkolorowi” zdobyli aż 37 punktów, a prym w ich ofensywnych poczynaniach wiedli zwłaszcza Aleksander Dziewa i Travis Trice. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze piątkowego meczu nieco spuścili z tonu, co nie zmienia faktu, że ich przewaga na półmetku rywalizacji była znacząca (64:46).

Po zmianie stron do głosu doszli koszykarze Spójni, którzy zaczęli odrabiać straty i w pewnym momencie trzeciej kwarty zbliżyli się do Śląska na dziesięć oczek. Frustracja trenera Urlepa podziałała jednak mobilizująco na jego podopiecznych i wrocławianie wrócili do dobrego rytmu.

W ostatnich minutach obie drużyny toczyły wyrównany bój, Finalnie „Trójkolorowi” wygrali 105:90, odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo w Energa Basket Lidze. Najskuteczniejszym graczem okazał się Dziewa (26).