Energa Basket Liga: Porażka Śląska z Twardymi Piernikami na powrót do hali Orbita

Koszykarze WKS-u Śląska Wrocław w pierwszym domowym meczu w sezonie 2021/22 przegrali z Twardymi Piernikami Toruń 68:70.

Śląsk w pierwszych minutach próbował swoich sił w głównej mierze po rzutach z dystansu. Z biegiem czasu coraz śmielej pod koszem Twardych Pierników radził sobie Aleksander Dziewa, który zakończył pierwszą kwartę z dorobkiem sześciu punktów. Wrocławski zespół dobrze wszedł w drugą odsłonę spotkania, lecz tuż przed przerwą dopadła go niemoc, w trakcie której przyjezdni odrobili stratę. Z tego powodu WKS schodził na przerwę z przewagą zaledwie jednego oczka (38:37).

Po zmianie stron nastąpiło przebudzenie Cyrila Langevine’a. W środę w hali Orbita ciężar zdobywania punktów wzięli natomiast na siebie przede wszytkim Kerem Kanter i Justin Bibbs.

Ostatnia kwarta miała nad wyraz wyrównany przebieg. Po dwóch „trójkach” goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Na 30 sekund przed końcem był remis po 68:68. W ogromnym zamieszaniu pod koszem Śląska torunianie zdołali się jednak odnaleźć i oddać decydujący rzut na wagę zwycięstwa.