Energa Basket Liga Kobiet: Dreszczowiec i wygrana Ślęzy z BC po dogrywce! (WYNIK, RELACJA)

AIP, DF
1KS Ślęza Wrocław
Koszykarski 1KS-u Ślęzy Wrocław lepsze od BC Polkowice w derbach Dolnego Śląska (83:78) rozegranych w ramach 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Podczas niedzielnych derbów Dolnego Śląska Ślęza i BC stoczyły nad wyraz zacięty bój. Wystarczy wspomnieć, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Przy stanie 71:71 trener wrocławianek, Arkadiusz Rusin, poprosił o czas, rozrysował akcję i szansę na zostanie bohaterką dostała Julia Drop. Skuteczność ją jednak zawiodła i zamiast niesamowitego finiszu równo z syreną koszykarki czekała dogrywka.

Przy wyniku 78:78 z dystansu spudłowała Saša Čađo z BC, a trafiła wspomniana wcześniej Drop, dla której była to szósta trójka w meczu. Osiemnaście punktów zza łuku to rekordowy wynik 26-letniej reprezentantki Polski. Gdy chwilę później piłka odbiła się od obręczy po rzucie Feyondy Fitzgerald i wpadła do drugiego kosza po próbie Dominique Wilson, wszystko było jasne. Polkowiczanki miały jeszcze trzy okazje na zmianę wyniku spotkania, ale nie wykorzystały żadnej z nich. Hala AWF wybuchła radością i wszyscy związani z żółto-czerwonymi mogli rozpocząć świętowanie.

Zawodniczki Ślęzy bardzo dobrze zrealizowały założenia na ten mecz. Przed tym spotkaniem kapitan Anna Jakubiuk podkreślała rolę koncentracji i zaangażowania przez 40 minut. W niedzielne popołudnie trzeba było dać z siebie wszystko pięć minut dłużej, ale i z tym wyzwaniem koszykarki dwukrotnych mistrzyń Polski sobie poradziły. Obie drużyny stworzyły niezapomniane widowisko i z pewnością na koniec sezonu ta konfrontacja będzie pretendowała do miana meczu sezonu. Warto wspomnieć, że 1KS przerwał passę siedmiu zwycięstw BC Polkowice we wszystkich rozgrywkach i przynajmniej do następnego tygodnia będzie zajmował fotel lidera Energa Basket Ligi Kobiet.

Oba dolnośląskie kluby na parkiecie będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę. BC podejmie GTK Gdynia, a Ślęza powalczy na wyjeździe z Arką.

1KS Ślęza Wrocław – BC Polkowice 83:78 (18:20, 19:17, 17:12, 17:22, d. 12:7)
Ślęza: Drop 24, Wilson 22, Jakubiuk 14, Bright 13, Stefańczyk 5, Kuczyńska 5, Jasnowska 0.
BC: Fitzgerald 22, Cado 15, Gajda 12, Mavunga 11, Spanou 7, Gertchen 7, Puter 3, Telenga 1, Grabska 0.