Energa AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (8:9). Miedziowe postawiły ważny krok w stronę mistrzostwa!

DF
MKS Zagłębie Lubin SA
Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin w szlagierze PGNiG Superligi Kobiet pokonały na wyjeździe Energę AZS Koszalin 19:17 (9:8). Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej umocniły się na pozycji lidera tabeli i mają obecnie siedem punktów przewagi nad swoim sobotnim rywalem.

Kluczem do sukcesu Metraco Zagłębia okazała się szczelna defensywa, a w szczególności postawa Moniki Maliczkiewicz w bramce. Energa AZS przez część pierwszej połowy prowadziła, ale jeszcze przed przerwą przyjezdne zdołały wyjść na prowadzenie.

W drugą połowę lepiej weszły "Miedziowe", które prowadziły dwoma lub trzema bramkami. Lubinianki nie miały przestojów i nie deprymowały ich sytuacje, kiedy rywalki starały się zmniejszyć straty.

Energa AZS Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 17:19 (8:9)

Energa AZS: Sach, Prudzienica – Ha 2n, Urbaniak, Mazurek 2, Kaczanowska, Michałów 1, Wołownyk 3, Smbatian 6 (1/2), Striukowa 1, Rycharska 1, Nowicka, Borysławska, Tomczyk 1.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz, Wasiak, Górna 2, Rosińska, Piechnik 1, Ważna, Matieli 1, Jochymek, Belmas 2, Pielesz 6, Milojević

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski