Empol: Mają receptę na sukces

  Empol: Mają receptę na sukces

  WK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Przedstawiamy zdobywców Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych
  Empol istnieje od 1995 roku. Przed laty był to rodzinny biznes, dzisiaj jest to przedsiębiorstwo, które zatrudnia ok. 100 osób

  Empol istnieje od 1995 roku. Przed laty był to rodzinny biznes, dzisiaj jest to przedsiębiorstwo, które zatrudnia ok. 100 osób ©fot. Empol

  Firma Empol, jeden z liderów polskiego rynku stolarki okiennej należy do rekordzistów Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych. Po wyróżnienie firma sięgnęła już czterokrotnie. Zamierza poddać się ocenie kapituły programu także w tym roku. Prezes Empol, Ewa Siuba, zauważa, że certyfikat uwiarygadnia firmę przed partnerami i klientami.

  - Grunt to poczucie bezpieczeństwa. W życiu lubimy się otaczać ludźmi solidnymi i wiarygodnymi. Tak samo jest w biznesie. Certyfikat DCG potwierdza, że jesteśmy rzetelną firmą, dobrym partnerem biznesowym - mówi.

  Stawka na eksport
  DCG to wręczany przez niezależną kapitułę ekspertów pod przewodnictwem marszałka województwa dolnośląskiego certyfikat potwierdzający, że dana firma jest wiarygodna, a jej produkty innowacyjne i najwyższej jakości.
  Takie przedsiębiorstwa hołdują zasadom etyki biznesu, a przy tym osiągają wymierny sukces komercyjny. W trakcie 13 lat trwania programu kapituła wyróżniła aż 226 dolnośląskich firm, wiele z nich, podobnie jak Empol, było nagradzanych kilka lat z rzędu.
  Empol istnieje od 1995 roku, przed laty rodzinny biznes, dzisiaj to przedsiębiorstwo, które zatrudnia ok. 100 osób. Okna i drzwi z fabryki w miejscowości Źródła pod Wrocławiem można znaleźć w całej Europie. Obecnie nawet 60 proc. wyrobów firmy trafia na eksport, m.in. do Niemiec, Włoch, Francji, Austrii, Czech, Belgii i Holandii. Przez lata Empol dopracował się marki, która stała się rozpoznawalnym synonimem produktów wysokiej jakości.

  Uczestnictwo w programach podobnych do DCG to świadoma polityka firmy. Zresztą certyfikaty wręczane przez kapitułę to jedne z wielu nagród potwierdzających jej wiarygodność.
  - To jasny sygnał, że nasza marka jest godna zaufania. - mówi Ewa Siuba. - Dzisiaj klienci, jeszcze bardziej niż kiedyś, boją się nietrafionego zakupu. Dla nich ma znaczenie, że byliśmy wielokrotnie nagradzani przez rzetelną i wiarygodną kapitułę DCG. Takiej rekomendacji nie można podważyć.

  DCG to największy program certyfikujący dla firm na Dolnym Śląsku, jeden z najbardziej prestiżowych w kraju. Jest przyznawany firmom, które spełniły restrykcyjnej kryteria. Nie tylko finansowe, lecz także związane z polityką prowadzenia firmy, np. inwestycjami w podnoszenie kwalifikacji kadr czy terminowe wypłacanie świadczeń. Takie też musiała spełnić firma Empol.

  Klient najważniejszy
  - Wiele firm w kryzysie popełnia podstawowy błąd, dążąc do oszczędności, obniża jakość wyrobów, zaprzepaszcza standardy. Tymczasem to one budują firmę. Ważne jest dostosowanie strategii do potrzeb rynku, a tutaj niezmiennie najważniejszy pozostaje klient. W myśl zasady: ile dam, tyle dostanę - wyjaśnia Ewa Siuba.
  Od lat firma stawia na nowatorskie, energooszczędne rozwiązania, stosuje profesjonalny, trzywarstwowy montaż, który w Polsce wciąż należy do rzadkości, zaś w Europie jest powszechnie stosowany. Nie mniej ważny od zaawansowanej technologii jest wysoki standard obsługi. To kluczowe w przypadku firmy, która do klienta dociera poprzez własne salony sprzedaży. Nawet 80 proc. klientów firmy Empol z Dolnego Śląska dociera tutaj dzięki rekomendacji.

  - To ludzie budują sukces firmy. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do szkoleń pracowników, podnoszenia ich kwalifikacji. Ich zadaniem jest rozpoznanie potrzeb klienta i dopasowanie rozwiązań do jego indywidualnych potrzeb - mówi Ewa Siuba. Obsługa klienta to także profesjonalny montaż stolarki i serwis posprzedażowy, który obowiązuje kilka lat po zawarciu transakcji. - Nawet wysokiej jakości produkt to za mało. Ważna jest wartość dodana do zakupu. W naszym przypadku to gwarancja zaufania, rzetelności, dobrze wykonanej pracy. Każdego klienta obsługujemy tak jak sami chcielibyśmy być obsługiwani - dodaje prezes Empol.
  ____

  NAJLEPSZE FIRMY
  Janisław Muszyński, przewodniczący Rady Inicjatorów DCG:
  Przez lata istnienia Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych mieliśmy okazję poznać setki niezwykłych ludzi, pasjonatów, osób niezwykle przedsiębiorczych. Z tej grupy wybraliśmy dziesięć firm, które zasługują na szczególną uwagę.
  One, jak pokazuje przykład Empolu, którego sylwetkę prezentujemy dzisiaj, potrafią skutecznie konkurować o klienta na europejskim rynku i to nawet w czasach spowolnienia gospodarczego. Te firmy doskonale promują polski, jakościowy produkt, a tym samym bardzo dobrze promują nasz region.
  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo