Szymon Szadurski
Po porażce z Serbią polska kadra młodzieżowa tym razem tylko zremisowała u siebie z Bułgarią i niemal definitywnie pogrzebała szansę na awans do turnieju finałowego w Słowenii i na Węgrzech. Tomasz Łasica
Piłkarska reprezentacja Polski do 21 lat zremisowała dziś, we wtorek 13 października 1:1 (0:1) w Gdyni z Bułgarią. Ten wynik oznacza, że podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza do minimum ograniczyli swoje szanse na awans do turnieju finałowego rozgrywek, zaplanowanego w przyszłym roku na Węgrzech i w Słowenii.

Biało-czerwoni niestety nie byli w stanie w pierwszej połowie osiągnąć przewagi. Goście lepiej prezentowali się na boisku. Polacy mogli sfinalizować celnym trafieniem akcję w 33 minucie gry, kiedy Tymoteusz Puchacz wyprzedził obrońców rywali i dośrodkował w pole karne. Niestety nikt z Polaków nie sięgnął piłki. Co więcej, to Bułgarzy zadali w tej części spotkania cios. W 41 minucie gry Zdrawko Dimitrow technicznym strzałem pokonał Kamila Grabarę.

W drugiej części gry niestety nie było lepiej. Goście przy korzystnym dla nich wyniku grali agresywnym pressingiem i nie pozwalali biało-czerwonym na zbyt wiele. Niezłą sytuację do wyrównania miał w 52 minucie gry Marcin Listkowski. Jednak jego strzał minął w sporej odległości bramkę Bułgarów. Goście mieli za to okazję do podwyższenia prowadzenia już minutę później. Strzał pod poprzeczkę Stanisława Iwanowa na szczęście obronił Kamil Grabara.

Mimo że gra biało-czerwonych nie wyglądała najlepiej, Polakom w końcu udało się wyrównać. Bartosz Bida w 66 minucie spotkania dobił z bliska strzał Patryka Klimali, który wcześniej odbił się od poprzeczki.

Polacy nabrali po tej sytuacji wiatru w żagle. Jednak nie udało im się strzelić zwycięskiego gola. Nie obyło się przy tej okazji bez kontrowersji. W 85 minucie spotkania w dogodnej sytuacji uderzał Bartosz Bida. Jego strzał zablokował jeden z rywali. Biało-czerwoni sygnalizowali, że doszło w tej sytuacji do zagrania ręką, jednak gwizdek arbitra milczał.