Eliminacje Euro 2024. Francja rozgromiła Holandię

OPRAC.:
Piotr Rutkowski
MOHAMMED BADRA/PAP/EPA
Francja rozgromiła Holandię 4:0 na Saint-Denis w meczu grupy B eliminacji Euro 2024. Na ławce trenerskiej Oranje zadebiutował Ronald Koeman.

Już w drugiej minucie do siatki trafił napastnik gospodarzy Antoine Griezmann, który czekał na bramkę w reprezentacji od 13 listopada 2021 roku. Od początku kariery strzelił ich już 44 i jest pod tym względem trzeci w historii "Trójkolorowych". Na piąte miejsce awansował Kylian Mbappe, który asystował przy golu Griezmanna, a sam wpisał się na listę strzelców w 21. i 88. minucie. 24-letni król strzelców ubiegłorocznego mundialu ma już 38 bramek w 67 występach w drużynie narodowej. W piątek po raz pierwszy był jej kapitanem. Najskuteczniejszy w historii tego zespołu jest Olivier Giroud, który w piątek pojawił się na boisku w 76. minucie - 53 gole. O dwa trafienia mniej ma Theirry Henry. Bramkarza Holandii pokonał także Dayot Upamecano (8.), który dobił piłkę po uderzeniu Griezmanna z rzutu wolnego. W samej końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć Memphis Depay, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Mike Maignan.

Na ławce trenerskiej "Pomarańczowych" zadebiutował - po raz drugi - Ronald Koeman. Wcześniej 60-letni szkoleniowiec prowadził tę drużynę narodową w latach 2018-20.

Wynik meczu grupy B el. EURO 2024:

Francja - Holandia 4:0

Bramki: Griezmann 3, Upamecano 8, Mbappe 22, 88

Francja: Maignan; Koundé, Upamecano, Konaté, T. Hernández, Tchouameni, Rabiot, Griezmann, Coman, Kolo Muani, Mbappé.
Holandia: Cillessen; Timber, Geertruida, Van Dijk, Aké, Wijnaldum, De Roon, Taylor, Berghuis, Depay, Xavi Simons.

W drugim spotkaniu grupy B Grecja wygrała w portugalskim Faro z Gibraltarem 3:0. W tej grupie rywalizować będzie również Irlandia.(PAP)