DW
Eliminacje Euro 2020. Bez polotu, bez strzałów, bez punktów. Reprezentacja Polski przegrywa pierwszy mecz w grupie Andrzej Szkocki / Polska Press
Eliminacje Euro 2020. Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią na wyjeździe 0:2. Drużyna Jerzego Brzęczka zagrała taktyką na dwóch napastników, ale zamiast sytuacji podbramkowych stworzyliśmy tylko chaos w środku pola i naraziliśmy się na kontrataki. Te zakończyły się dwoma trafieniami gospodarzy. Słabo zaprezentowali się m.in. Piotr Zieliński i Krzysztof Piątek, którzy mieli być motorem napędowym kadry.

Ostatni raz ze Słoweńcami graliśmy w eliminacjach do mistrzostw świata 2010. W ostatnim meczu Leo Beenhakkera Polacy przegrali na wyjeździe 0:3. Po dziesięciu latach nie było wcale lepiej, a tylko zmniejszyły się wymiary porażki. Podopieczni Jerzego Brzęczka od początku spotkania prezentowali się kiepsko. Mieli problem ze stworzeniem sobie okazji do strzelenia gola, byli niepewni w defensywie.

Biało-czerwoni narażali się na kontrataki. W 34. minucie jeden z nich zakończył się rzutem rożnym dla gospodarzy. Stały fragment gry dał im gola, którego autorem był Aljaż Struna. Josip Ilićić dośrodkował z rzutu rożnego, Andraż Śporar zgrał piłkę głową, a Struna z piątego metra wpakował ją do siatki. Słoweńcy wyszli na prowadzenie po raz pierwszy w tych eliminacjach. Po czterech minutach Fabiański uchronił nasz zespół przed utratą drugiego gola. Po dośrodkowaniu z prawej strony świetną okazję na gola miał Benjamin Verbić, ale obronił jego strzał polski bramkarz. Polacy tak naprawdę ani razu nie zagrozili poważniej bramce Jana Oblaka, kompletnie niewidoczny był chociażby Krzysztof Piątek.

Po zmianie stron również niewiele działo się pod bramką Jana Oblaka. My natomiast znów straciliśmy gola. W 65. minucie Josip Ilićić zagrał prostopadłą piłkę do Andraża Śporara, ten wyprzedził Michała Pazdana i z ostrego kąta posłał futbolówkę między nogami Łukasza Fabiańskiego. W tej akcji nie wyszło nam po prostu nic. Przy każdej piłce należało zachować się znacznie lepiej.

Próbowaliśmy odpowiedzieć błyskawicznie. Do siatki po zgraniu Lewandowskiego trafił Kamil Grosicki. Arbiter dopatrzył się jednak faulu przy główce naszego kapitana. Pierwszy raz poważnie groźnie pod bramką Słoweńców zrobiło się na 12 minut przed końcem. Sprzed pola karnego uderzył debiutujący w seniorskiej kadrze Krystian Bielik, lecz piłka przeszła obok słupka.

Bardzo rozczarowujący był dzisiejszy występ drużyny Jerzego Brzęczka. Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz w eliminacjach EURO 2020 i trzeba niestety przyznać, że jest to porażka bardzo zasłużona. Biało-czerwoni w ataku pozycyjnym tak naprawdę ani razu nie zagrozili bramce Jana Oblaka, oddali zaledwie jeden celny strzał, a gospodarze byli skuteczni. Tak oto notujemy pierwszą porażkę w eliminacjach do Euro 2020. Tracimy też pierwsze gole i oddalamy się od wczesnego awansu na turniej finałowy. Wielka szkoda, bo dodatkowo martwi także kiepski styl gry.

ELIMINACJE EURO 2020 w GOL24

W polskiej Ekstraklasie nie znajdziemy ani jednego zawodnika z dopiskiem: nie na sprzedaż. W tym okienku transferowym już nastąpił odpływ kolejnych zdolnych graczy. Zobaczcie, kogo w trwającym sezonie nie będziemy podziwiać na naszych stadionach i kto jeszcze może odejść na Zachód albo Wschód, bo i kluby z tej strony (np. Dynamo Kijów) penetrują rynek.

Będziemy za wami tęsknić. TOP 7 piłkarzy sprzedanych z Ekstr...