Eko-Mix Company: Mają receptę na kryzys

  Eko-Mix Company: Mają receptę na kryzys

  Artykuł sponsorowany

  Gazeta Wrocławska

  Wśród laureatów Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego nie brakuje przedsiębiorstw, które odnoszą rynkowy sukces nawet w czasach wyraźnego spowolnienia gospodarczego. Dobrym przykładem może być EKO-MIX Company - firma, która zajmuje się dostarczaniem części zamiennych i serwisem płytowych wymienników ciepła.
  Eko-Mix Company: Mają receptę na kryzys
  To urządzenia powszechnie stosowane w przetwórstwie rolno-spożywczym, ciepłownictwie, chemii czy petrochemii. Płytowe wymienniki ciepła umożliwiają pasteryzację płynnych wyrobów spożywczych.
  Dzisiaj trudno wyobrazić sobie mleczarnię, browar czy cukrownię, która byłaby w stanie się bez nich obejść. EKO-MIX Company powstała przed 16 laty w Kątach Wrocławskich. Dzisiaj współpracuje z takimi globalnymi gigantami przetwórstwa, jak Bakoma, Danone, Coca-Cola, Nestle czy Cargil.

  - Nasz udział w polskim rynku wynosi około 50 procent - wyjaśnia Sławomir Hryniewicz, właściciel EKO-MIX Company. - To oznacza, że średnio co drugi polski jogurt czy karton mleka został spasteryzowany w oparciu o urządzenie, za którego sprawność odpowiada nasza firma. Poświadczamy bezpieczeństwo i jakość zdrowotną płynnych produktów spożywczych, które powstają w większości zakładów przetwórczych w naszym kraju - dodaje Sławomir Hryniewicz.

  Firma współpracuje z ponad 350 zakładami przemysłowymi w całej Polsce, ponad połowę z nich na stałe obejmuje serwisem. Jest także aktywna za granicą - głównie na Białorusi, Ukrainie, Litwie czy Rosji. Na rynku wyróżnia się elastycznością i dynamiką działania.
  - Wygrywamy czasem reakcji na awarię. Nasi serwisanci są w stanie dotrzeć do każdego miejsca w Polsce w ciągu dwunastu godzin. Łatwo wyobrazić sobie straty, gdy tylko podczas jednej godziny płytowy wymiennik ciepła schładza lub ogrzewa, w zależności od potrzeb, od tysiąca do 50 tysięcy litrów płynu - mówi Sławomir Hryniewicz.

  Taka polityka przynosi wymierne korzyści - tylko w tamtym roku dynamika obrotu firmy wyniosła 15 proc., z kolei dochód wzrósł o 20 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.
  - Jestem przekonany, że sukces rynkowy zawdzięczamy wąskiej specjalizacji i kompetencji. Być może dzięki temu nas kryzys nie dotyczy - mówi właściciel EKO-MIX Company.
  Osiągnięcia przedsiębiorstwa doceniła też kapituła DCG, już dwukrotnie nagradzając firmę certyfikatem. Teraz EKO-MIX zamierza ubiegać się o kolejny laur, zgodnie z procedurą - złoty.
  Gwarancja wysokiej jakości usług

  - DCG to opłacalna inwestycja, która jest w stanie zdziałać wiele dobrego dla firmy. Podnosi prestiż i wzmacnia wiarygodność przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych kontrahentów - mówi Sławomir Hryniewicz.
  W przypadku przedsiębiorstwa EKO-MIX Company DCG zadziałało niczym najlepszy gwarant wysokiej jakości usług.
  - Bywało, że nowi kontrahenci decydowali się na współpracę z nami, widząc na naszej stronie internetowej Certyfikat DCG. To najlepsza rekomendacja - dodaje Sławomier Hryniewicz.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To prawda.

  Pracownik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  Pracowałem w tej firmie - i mogę was zapewnić ze odpady z czyszczonych wymienników trafiają wraz z kwasem azotowym i soda kaustyczna do tak zwanej burzówki !!!! - nie ma żadnej utylizacji odpadów...rozwiń całość

  Pracowałem w tej firmie - i mogę was zapewnić ze odpady z czyszczonych wymienników trafiają wraz z kwasem azotowym i soda kaustyczna do tak zwanej burzówki !!!! - nie ma żadnej utylizacji odpadów chemicznych (nie wspomnę o jakichkolwiek przepisach BHP) . Wiec oczyszczalnie pracują pełną para a woda później smakuje jak smakuje.
  Pozdrawiam firmę EKO-MIX.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bzdury

  Były pracownik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Ależ bzdury wypisujesz kolego. Ja też tam pracowałem z tą różnicą , że wyjechałem za granicę i odszedłem na własną prośbę. Ty zapewne dostałeś kopa i teraz chcesz się odgryść . Żałosne.
  Owszem...rozwiń całość

  Ależ bzdury wypisujesz kolego. Ja też tam pracowałem z tą różnicą , że wyjechałem za granicę i odszedłem na własną prośbę. Ty zapewne dostałeś kopa i teraz chcesz się odgryść . Żałosne.
  Owszem mają tam do czynienia ze środkami chemicznymi , ale je rotują w specjalnych zbiornikach. A właściciel firmy do równy gość . Nigdy nie było ani dnia spóźnienia z wypłatą , a pensje są też na wysokim poziomie w porównaniu z innymi pracodawcami. Co do BHP , to nie wiem czego oczekiwałeś , bo ja tam nie narzekałem. Całkiem przyzwoite warunki , sprzęt , samochody serwisowe. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeszcze jedno

  Pracownik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  A i nie wspominając o silnie trujących środowisko wodne środkach chemicznych których zużywa się tam na potęgę - tez trafiają do burzówki . Szkoda gadać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kontrola

  Arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 8

  Prosze skontrolować tą firme pod wzgledem odpadów chemicznych.
  P. Sławomir potrafi sie tylko pochwalic nagrodami przynanymi od kolegów .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo