Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EkoAkcja we Wrocławiu. Mieszkańcy oddawali zepsuty sprzęt, a dostawali drzewka

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek.
Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek. Archiwum WFOŚiGW
Wrocławianie, którzy przynieśli zepsute, zbędne urządzenia, m.in. radia, telewizory, komputery, drukarki, telefony a także baterie i makulaturę wracali do domów z drzewkami: świerkami, sosnami, modrzewiami czy jarzębinami.

Ponad 2 tys. sadzonek za przyniesioną makulaturę oraz elektroodpady otrzymali wrocławianie podczas akcji "Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia". Organizowały ją Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar.

EkoAkcja we Wrocławiu cieszyła się dużą popularnością. Na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu mieszkańcy dowiadywali się, jak pozyskać pieniądze na wymianę pieców i termomodernizację swoich domów.

Doradcy energetyczni udzielali także porad, jak oszczędzać na domowych rachunkach. Informowali o programach: „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.

- Każdy chce mieć energooszczędny, ciepły i bezpieczny dom. Pokazujemy, jak to osiągnąć i uwrażliwiamy, że każdy ma bezpośredni wpływ na stan powietrza, którym oddychamy my oraz nasi najbliżsi. Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią akcja "Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia" powróciła do naszego miasta i możemy wspierać organizatorów w jej realizacji - mówi prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

Celem inicjatywy jest edukacja ekologiczna skierowana na poprawę jakości powietrza. Chodzi o zachęcanie mieszkańców do korzystania z dofinansowania m.in. do programu "Czyste Powietrze" oraz instruowanie, w jaki sposób mogą̨ to dofinansowanie uzyskać.

Wrocławianie, którzy przynieśli zepsute, zbędne urządzenia, m.in. radia telewizory, komputery, drukarki, telefony a także baterie i makulaturę wracali do domów z drzewkami: świerkami, sosnami, modrzewiami czy jarzębinami. Odpady zamiast trafiać na wysypiska zostaną bezpiecznie zutylizowane a część z nich będzie cennymi surowcami wtórnymi.

Najmłodsi mieszkańcy, którzy odwiedzili punkt informacyjny WFOŚiGW we Wrocławiu wzięli także udział w eko-quizach i zabawach, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. albumy o przyrodzie, przewodniki oraz gadżety.

Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek, które będą produkowały tlen, tak potrzebny do walki z zanieczyszczeniami powietrza i smogiem.

Działania Doradców Energetycznych WFOŚiGW we Wrocławiu, prezentowane podczas sobotniej akcji we Wrocławiu  są przykładem ogólnopolskiego projektu dofinansowanego z funduszy unijnych (Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020). Doradcy udzielają porad dla mieszkańców Dolnego Śląska, samorządowców, rolników czy pracowników opieki społecznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska