Ekkom: Być godnym zaufania

  Ekkom: Być godnym zaufania

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ekkom: Być godnym zaufania
  Przedstawiamy zdobywców Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych
  Ekkom: Być godnym zaufania
  - Dla naszych klientów certyfikat DCG ma ogromne znaczenie - mówi Łukasz Kansy z Centrum Finansowo-Księgowego Ekkom z Wrocławia. - Działamy w branży, w której podstawę stanowi zaufanie. Księgowość tworzy fundamenty funkcjonowania firmy. W sposób naturalny znajdujemy się zatem niezwykle blisko najważniejszych procesów decyzyjnych w przedsiębiorstwie. DCG gwarantuje naszym klientom, że mają do czynienia z wiarygodnym partnerem biznesowym - dodaje.
  Siłę promocji DCG potwierdza też Adriana Smolarska z firmy Staufen Polska.
  - DCG to solidna marka, której można zaufać - mówi.

  Firma została laureatem DCG w 2012 roku, zajmuje się doradztwem w zakresie optymalizacji procesów przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych. Oferuje szkolenia i porady w sytuacjach kryzysowych, bazując na wiedzy i doświadczeniu ekspertów z całej Europy.
  - Klienci nie chcą ryzykować. Do nas zgłaszają się przedsiębiorstwa, które szukają rozwiązań na trudny czas. Poszukują partnerów sprawdzonych i pewnych, godnych zaufania. Taką gwarancję daje im DCG. Działa niczym najlepsza rekomendacja - dodaje Adriana Smolarska.

  Do tej pory w ramach DCG wyróżniono ponad 220 firm, a wiele z nich sięgało po nagrody wielokrotnie. Dlatego zarówno Ekkom, jak i Staufen Polska nie wykluczają udziału w kolejnych edycjach.
  - Do udziału w DCG skłoniła nas ranga wydarzenia. To jedno z najważniejszych nagród gospodarczych przyznawanych na Dolnym Śląsku, która jest dobrze rozpoznawalna także poza regionem. Dzięki niej udało nam się prowadzić rozmowy z klientem z Wielkopolski, dla którego DCG było najlepszą rekomendacją - mówi Łukasz Kansy z firmy Ekkom.

  DCG trafia do przedsiębiorstw, które są rzetelne i wiarygodne, a dzięki innowacyj-ności i kulturze prowadzenia biznesu, zmieniają gospodarcze oblicze regionu. Co więcej, dobrze radzą sobie nawet w czasach spowolnienia gospodarczego.
  - Kryzys sprzyja weryfikacji rynku. Dzisiaj szczególnie poszukiwane i premiowane w kontaktach biznesowych są firmy stabilne i pewne. Takie, które nie boją się weryfikacji - komentuje Janisław Muszyński, przewodniczący Rady Inicjatorów DCG.
  Dla wielu uczestników programu znaczenie ma bezstronność komisji i obiektywność kryteriów branych pod uwagę w procesie weryfikacji zgłoszeń. Przedsiębiorstwa ocenia kapituła konkursu złożona z ekspertów pod przewodnictwem marszałka województwa dolnośląskiego. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które mogą pochwalić się nienaganną sytuacją finansową - pod uwagę brane są wyniki przedsiębiorstw z ostatnich trzech lat. Przedsiębiorstwa podlegają kontroli też na innych płaszczyznach - muszą przestrzegać obowiązujących w Polsce kodeksów i przepisów. Dodatkowo premiowane są podmioty, które wykazują dbałość o środowisko lub prowadzą działalność prospołeczną.

  Większość firm nagrodzonych DCG jest jednocześnie laureatami innych prestiżowych nagród gospodarczych. Firma Staufen w ubiegłych latach zdobywała takie wyróżnienia, jak Medal Europejski czy Best of Consulting magazynu ,,Wirtschafts Woche". Ekkom również ma na koncie Medal Europejski, Certyfikat Wiarygodności Dun&Bradstreet czy dwukrotny tytuł Solidnej Firmy. Uczestnictwo w takich programach traktują jako ważny element strategii rozwoju swojego biznesu. Słusznie, jak podkreśla ekspert od wizerunku.

  - Dobry biznes nie zawsze obroni się sam, dlatego do budowania jego wiarygodności i promocji warto podchodzić strategicznie - mówi Adriana Kondratowicz z agencji PR EXPERT, partner DCG. - Rynek wnikliwie weryfikuje dostępne oferty, a klient jest coraz bardziej świadomy i wyedukowany. DCG udowadnia, że warto budować konkurencyjność przedsiębiorstwa na solidnych podstawach. To gwarantuje rynkowy sukces - dodaje Adriana Kondratowicz.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo