MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty już jutro! W tych szkołach we Wrocławu piszą go najlepiej, niemal na 100 procent!

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Najlepsze szkoły podstawowe we Wrocławiu. W nich uczniowie osiągnęli najwyższą średnią z egzaminu ósmoklasisty - sprawdź szczegóły - TOP 30 szkół w mieście. Przejdź do kolejnych slajdów i poznaj liderów tego zestawienia. Czy w tym roku znów będą w czołówce?
Najlepsze szkoły podstawowe we Wrocławiu. W nich uczniowie osiągnęli najwyższą średnią z egzaminu ósmoklasisty - sprawdź szczegóły - TOP 30 szkół w mieście. Przejdź do kolejnych slajdów i poznaj liderów tego zestawienia. Czy w tym roku znów będą w czołówce? MARZENA BUGALA-ASTASZOW / POLSKA PRESS
Ten sprawdzian jest obowiązkowy i musi do niego podejść każdy uczeń. Mowa o egzaminie ósmoklasisty, który w tym roku szkolnym zaplanowano w dniach od 14 do 16 maja. Najważniejszy test dla ucznia szkoły podstawowej, który - można powiedzieć - podsumowuje jego całą pracę na tym etapie nauczania, a wynik ma ogromny wpływ na późniejszy wybór szkoły średniej. Uczniowie których wrocławskich szkół radzą sobie najlepiej z tym zadaniem? Spójrzmy na wyniki za poprzedni rok, zaprezentowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Już tylko godziny zostały do najważniejszego testu dla tysięcy uczniów szkół podstawowych we Wrocławiu. Egzamin ósmoklasisty sprawdzający wiedzę z przekroju całej szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego (zdecydowanie najczęściej wybierany jest język angielski) ma decydujący wpływ na późniejszy wybór szkoły średniej.

WYNIKI ZESTAWIENIA - UCZNIOWIE TYCH SZKÓŁ NAJLEPIEJ RADZĄ SOBIE Z EGZAMINEM ÓSMOKLASISTY

Najlepsze szkoły podstawowe we Wrocławiu. W nich uczniowie osiągnęli najwyższą średnią z egzaminu ósmoklasisty - sprawdź szczegóły - TOP 30 szkół w mieście. Przejdź do kolejnych slajdów i poznaj liderów tego zestawienia. Czy w tym roku znów będą w czołówce?

Egzamin ósmoklasisty już jutro! W tych szkołach we Wrocławu ...

Z każdego z trzech przedmiotów można otrzymać maksymalnie 100 proc. Sprawdziliśmy jak wypadli uczniowie wrocławskich szkół w ostatnim takim egzaminie w 2023 roku. Która szkoła osiągnęła najwyższe średnie wyniki (wyrażone w procentach)? Okazuje się, że biorąc pod uwagę średnią procentową, najlepszą szkołą w mieście nie jest ta, która zwyciężyła w popularnym rankingu portalu WaszaEdukacja.pl. Przypomnijmy, że w tym rankingu wygrała Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mariusza Zaruskiego. Jednak tam, poza wynikami egzaminu, duże znaczenie miały także wyniki z olimpiad przedmiotowych, a zatem uwzględniono też dokonania najzdolniejszych uczniów.

My, na bazie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, sprawdziliśmy jak wypadły poszczególne szkoły, uwzględniając średnie wyniki wszystkich uczniów podchodzących do egzaminu. Zsumowaliśmy procentowe, średnie rezultaty testu z języka polskiego, matematyki i języka obcego, następnie wyciągnęliśmy średnią, dzieląc przez trzy. Zwycięska szkoła zbliżyła się do 95 procent! Iście kosmiczny wynik, pokazujący, że praktycznie wszyscy uczniowie tej szkoły byli świetnie przygotowani do kluczowego egzaminu. SPRAWDŹCIE SZCZEGÓŁY - TUTAJ

Sprawdziliśmy także, które szkoły okazały się najlepsze w wynikach z poszczególnych przedmiotów. Wygląda to następująco:

  • JĘZYK POLSKI - Społeczna Szkoła Podstawowa "Optimum" - 96 proc.
  • MATEMATYKA - Szkoła Podstawowa "Zdrój" - 94 proc.
  • JĘZYK ANGIELSKI - - Społeczna Szkoła Podstawowa "Optimum" - 97,21 proc.

Zgodnie z harmonogramem na rok 2024 opublikowanym przez CKE główne terminy egzaminów ósmoklasisty w tym roku przypadają na:

  • 14 maja (wtorek) - język polski;
  • 15 maja (środa) - matematyka;
  • 16 maja (czwartek) - język obcy nowożytny.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska