EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI [ARKUSZE CKE - MATEMATYKA]

sz
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA – ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI. Drugim testem drugiego dniu egzaminu gimnazjalnego 2018 był egzamin z matematyki. Jakie były zadania z matematyki? Jakie są rozwiązania zadań z matematyki? ODPOWIEDZI PRZYRODA, ARKUSZE CKE.
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA – ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI. Drugim testem drugiego dniu egzaminu gimnazjalnego 2018 był egzamin z matematyki. Jakie były zadania z matematyki? Jakie są rozwiązania zadań z matematyki? ODPOWIEDZI PRZYRODA, ARKUSZE CKE.
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI. Drugim testem drugiego dniu egzaminu gimnazjalnego 2018 był egzamin z matematyki. Jakie były zadania z matematyki? Jakie są rozwiązania zadań z matematyki? ODPOWIEDZI PRZYRODA, ARKUSZE CKE.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA – ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI

Egzamin gimnazjalny 2018 MATEMATYKA. Dziś drugi dzień egzaminu gimnazjalnego, w którym uczniowie zdają część matematyczno-przyrodniczą. O godz. 9 pisali test z przedmiotów przyrodniczych, który trwał godzinę.

Później mieli godzinę przerwy, a o godz. 11 rozpoczęli pisanie egzaminu z matematyki. Na wypełnienie testu i rozwiązanie zadań z matematyki było 90 minut, ale pierwsi uczniowie wszyli wcześniej z sal.

Uczniowie nie bali się egzaminu z języka polskiego. Znacznie gorzej jest z matematyką. Rok temu na Dolnym Śląsku średni wynik z matematyki to 45 proc. punktów. Taki wynik na zwykłym sprawdzianie dałby uczniowi ocenę dopuszczającą.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 MATEMATYKA

Jakie była zdania z matematyki? Z czym uczniowie mieli problem, a co poszło im łatwo?

Oto niektóre zadania na egzaminie gimnazjalnym z matematyki

  • Podstawa walca ma pole 36pi, pole boczne było trzy raz większe. Trzeba było obliczyć wysokość walca
  • Zestaw trzech liczb: 3,5 i 9, mediana wynosiła 5, dodano x. Razem z x mediana wynosiła więcej niż w pierwszym zestawie. Udowodnij, że x jest większe od 5
  • Właściciel sklepu kupuje deskorolki i kaski jurorowi. Hurtowo deskorolka kosztuje 60 zł więcej niż kask. Właściciel sprzedaje deskorolki o 20 proc. drożej, a kaski o 40 proc. drożej. Cena za kask i deskorolkę u niego w sklepie wynosi 397 zł. Powiedz jaka jest cena deskorolki i kaski kupionego hurtowo.
  • Dziewczynka z dwóch identycznych prostokątów o długości boków 28 na 12 stworzyła dwa graniastosłupy o kwadratowej podstawie. Oblicz różnicę objętości graniastosłupów.
  • Turyści podróżują godzinę przez pewna odległość. Przez każdą następną godzinę ich droga jest o pół kilometra krótsza. Po podróżowaniu przez 5 godzin ich droga wyniosła 17,5 km. Jaką odegłość pokonali w pierwszej godzinie
  • Są dwie kule zielone, dwie białe, cztery czarne. Czy to prawda, że prawdopodobieństwo wylosowania kuli czarnej to 50 procent?
  • Napisano, kiedy zbudowano zegar i cyframi rzymskimi datę odrestaurowania. Trzeba było obliczyć, ile lat minęło od zabudowywania do odrestaurowania
  • Kwadrat, jego przekątna, była podstawą trójkąta równobocznego i trzeba było obliczyć pole tego trójkąta
  • Samochód przejechał kawałek trasy i zużył 27 l paliwa. Potem przejechał 150 km i zużył dwa razy mniej paliwa niż wcześniej. Na godzinę zużywał średnio tyle samo paliwa. Trzeba było obliczyć ile paliwa zużywa na 100 km

Po każdym egzaminie gimnazjalnego Centralna Komisja Egzaminacyjna publikuje arkusze, które rozwiązywali uczniowie. Pamiętajmy, że CKE zawsze przygotowuje kilka wersji jednego arkusza (zadania są te same, ale zamieszone w innej kolejności, często też zmieniona jest kolejność odpowiedzi), tak by uniknąć ściągania podczas egzaminu.

Egzamin gimnazjalny 2018: Matematyka [ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE Z MATEMATYKI

Na każdym teście uczniowie mogą mieć przy sobie wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również linijkę. ‎Nie wolno używać kalkulatora.

EGZAMIN MATEMATYKA 2018 – ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI

ODPOWIEDZI EGZAMIN GIMNAZJALNY - MATEMATYKA

Zadanie 1 - B
Zadanie 2 - A
Zadanie 3.1 - Fałsz
Zadanie 3.2 - Prawda
Zadanie 4 - B
Zadanie 5 - D
Zadanie 6.1 - Fałsz
Zadanie 6.2 - Prawda
Zadanie 7 - A
Zadanie 8 - E
Zadanie 9 - A
Zadanie 10.1 - Prawda
Zadanie 10.2 - Fałsz
Zadanie 11.1 - Prawda
Zadanie 11.2 - Prawda
Zadanie 12 - T, C
Zadanie 13 - A
Zadanie 14.1 - Prawda
Zadanie 14.2 - Fałsz
Zadanie 15 - C
Zadanie 16 - D
Zadanie 17.1 - Fałsz
Zadanie 17.2 - Fałsz
Zadanie 18 - B
Zadanie 19 - C
Zadanie 20 - C

Oto arkusze z tego roku

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA – ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI. Drugim testem drugiego dniu egzaminu gimnazjalnego 2018 był egzamin z matematyki. Jakie były zadania z matematyki? Jakie są rozwiązania zadań z matematyki? ODPOWIEDZI PRZYRODA, ARKUSZE CKE.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 – MATEMATYKA ZADANIA, ROZWIĄZANIA, ...

HARMONOGRAM EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2018

Biologia, chemia, fizyka, geografia – 19 kwietnia (czwartek), godz. 9
Matematyka – 19 kwietnia (czwartek), godz. 11

Zobacz też: Czy nauczyciel może przeglądać telefony komórkowe uczniów?

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

j
ja
gdzie te odpowiedzi?
Dodaj ogłoszenie