Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2014 - przecieki język polski, matematyka [ARKUSZE CKE]

Redakcja
Egzamin gimnazjalny 2013 - arkusze CKE
Egzamin gimnazjalny 2013 - arkusze CKE CKE
Egzamin gimnazjalny 2014 - 23, 24, 25 kwietnia 2014. Przecieki w internecie - czy zadania jakie można znaleźć online to prawdziwe arkusze CKE? Nie! Nie daj się nabrać. Podobne rzekome przecieki pojawiają się co roku i nigdy jeszcze się nie potwierdziły. W roku 2013 rzekome arkusze opublikowano na jednym z blogów. - To żadne przecieki. Pytania, które zobaczą na egzaminie gimnazjaliści są pilnie strzeżone. Nie są dostępne online - przekonywała Centralna Komisja Egzaminacyjna. I rzeczywiście. Na prawdziwym egzaminie zadania były zupełnie inne.

Rzekome przecieki w internecie to próba oszustwa i zarobienia na gimnazjalistach wierzących, że arkusze CKE z języka polskiego i matematyki można znaleźć online. Aby pobrać rzekome arkusze, trzeba wysłać sms za kilka złotych, a niekiedy nawet kilka sms-ów. Najczęściej jednak po zapłacie dostaniemy zwykły arkusz CKE z poprzednich lat. Nie płaćcie za nie! Takie zadania można znaleźć w sieci za darmo - arkusze cke z roku 2013 publikujemy też na tej stronie.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013
arkusz w pdf (język polski)
arkusz w pdf (matematyka)
arkusz w pdf (przyroda)
arkusz w pdf (historia i wos)

Egzamin gimnazjalny 2014 potrwa od 23 do 25 kwietnia 2014. Oto terminy:
Środa, 24 kwietnia - część humanistyczna
godz. 9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie
godz. 11.00 - język polski
Czwartek, 25 kwietnia - część matematyczno-przyrodnicza
godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze
godz. 11.00 - matematyka
Piątek, 26 kwietnia - język obcy nowożytny
godz. 9.00 - część podstawowa
godz. 11.00 - część rozszerzona

Arkusze egzaminacyjne z CKE trafiają do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a ta - w zalakowanych kopertach - przesyła je do szkół, do szkół docierają one w dniu, w którym przeprowadzany jest egzamin gimnazjalny z danego przedmiotu. Przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego około pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu sprawdza, czy pakiety z materiałami egzaminacyjnymi (arkuszami) nie zostały naruszone i otwiera je w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawicieli uczniów. Jeśli pakiety z materiałami egzaminacyjnymi są naruszone, przewodniczący lub upoważniony przez niego członek szkolnego zespołu egzaminacyjnego niezwłocznie powiadamia o tym dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.

Jeśli wszystko jest w porządku, przewodniczący zespołu nadzorującego razem z przedstawicielem uczniów przenosi
materiały egzaminacyjne do sali, w której prowadzony będzie egzamin gimnazjalny.

O wyznaczonej przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo według kolejności na liście. Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną) i okazać go w razie potrzeby. W przypadku braku odpowiedniego dokumentu tożsamość ucznia może być potwierdzona przez jego wychowawcę lub innego nauczyciela danej szkoły.

Zdający zajmują wyznaczone miejsca. Do sali egzaminacyjnej wnoszą jedynie dozwolone przybory:
- pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Na egzaminie gimnazjalnym nie wolno korzystać z kalkulatora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska