18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Egzamin gimnazjalny 2013/2014 - Operon - język polski, historia, WOS [ZADANIA, ARKUSZE, ROZWIĄZANIA]

Redakcja
Egzamin gimnazjalny 2013/2014 - Operon - język polski, historia, WOS [ZADANIA, ARKUSZE, ROZWIĄZANIA]
Egzamin gimnazjalny 2013/2014 - Operon - język polski, historia, WOS [ZADANIA, ARKUSZE, ROZWIĄZANIA] archiwum Polskapresse
Udostępnij:
Egzamin gimnazjalny 2013/2014 z Operonem - 10 grudnia 2013. Pierwszy dzień próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem. Słowotwórstwo, pismo klinowe, czasy Kazimierza Wielkiego - tego przede wszystkim dotyczyły pytania na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem. Uczniowie trzecich klas gimnazjum rozwiązywali zadania z języka polskiego, historii i WOS-u. U nas znajdziesz zadania (arkusze zadań) a także rozwiązania. PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON JĘZYK POLSKI, HISTORIA, WOS: ARKUSZE, ZADANIA, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, TESTY.

Próbny egzamin gimnazjalny z wydawnictwem Operon gimnazjaliści rozwiązują już od kilku lat. Co roku uczniowie trzecich klas gimnazjum biorą udział w projekcie, w ramach którego organizowany jest bezpłatny próbny egzamin gimnazjalny w całej Polsce. W tym roku próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem rozpoczęły się 10 grudnia. Uczniowie piszą egzamin gimnazjalny z języka polskiego, historii i WOS-u. Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego z Operonem rozpoczęła się o godz. 9 i potrwa 150 minut.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY PRZYKŁADOWE ZADANIA
Wypracowanie z języka polskiego - temat: "Mądrość jest córką doświadczenia. Potwierdź słowa Leonarda da Vinci dwoma przykładami z literatury i jednym z życia codziennego".

Pytania na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem dotyczyły np.:
- słowotwórstwa
- pisma klinowego
- czasów Kazimierza Wielkiego
- przeniesienia stolicy do Warszawy.

Jak informują gimnazjaliści niewiele pytań dotyczyło Wiedzy o Społeczeństwie. Co sprawiło uczniom najwięcej problemu? - Największą trudność sprawiały zadania ze słowotwórstwa - żali się Kuba z klasy 3a Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Piotra Skargi we Wrocławiu. - Było też bardzo dużo pytań z historii, ze starożytności, które były dosyć trudne i sprawiły wiele kłopotu - dodaje jego kolega Michał z 3a.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY OPERON 2013/2014 JĘZYK POLSKI HISTORIA WOS
ZOBACZ ARKUSZ:Egzamin gimnazjalny z Operonem język polski historia wos 2013/2014 ARKUSZ, PYTANIA, ODPOWIEDZI (link będzie aktywny, gdy tylko arkusze zostaną udostępnione

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014 - harmonogram:
- 10.12.2013, godz. 9. - PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 - 2014 OPERON Część humanistyczna [język polski, historia, WOS], 150 minut.
- 11.12.2013, godz. 9 - PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 - 2014 OPERON - Część matematyczno-przyrodnicza [matematyka, biologia, geografia, chemia], 150 minut.
- 12.12.2013, godz. 9 - PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 - 2014 OPERON - język angielski, język niemiecki - część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min).

Po raz pierwszy Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM został zorganizowany w styczniu 2009 roku. Corocznie w egzaminie bierze udział ponad 70% gimnazjalistów z całej Polski.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem - język polski historia WOS (poprzednia edycja 2012/2013)
- Egzamin gimnazjalny z Operonem 2012/13 - język polski (zadania, arkusze)
- Egzamin gimnazjalny 2012/13 - historia WOS (zadania, arkusze)
- Egzamin gimnazjalny 2012/13 - język polski (rozwiązania, odpowiedzi)
- Egzamin gimnazjalny 2012/13 - historia WOS (rozwiązania, odpowiedzi)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
DJMIKUS
ja mam jutro testy więc nieiwm zabardzo co będzie ale mam nadzieje że będzie łatwy ;)
...
Ciekawe ile dostaniesz punktów Alfo i Omego
...
ja Pinokia i Mendla Gdańskiego
c
clarence
Pustelnik z Balladyny i Christiane z My dzieci z dworca Zoo (nie mogłam wymyślić niczego lepszego xD)
c
cześć
Trudne... Cóż z tego, że zawsze z histy, wosu i polskiego miałam 5, skoro człowiek nie ma takiej pamięci, żeby pamiętać cały materiał i najdrobniejsze szczególiki sprzed 2,5 roku..
s
siaraaa
masakra ten test jakis xd
l
lębork ''
ten test to jedno wielkie "LOL"
b
baran
trudny,bardzo..................................................................................powodzonka
t
tab
Bez przesady. Dla części zawsze i wszystko jest zbyt trudne. Może dwa-trzy zadania były trudniejsze, czyli dla szóstkowych - normalka. Trochę wiedzy i logiki, i dało się to zrobić bez problemów na te 24-5 punktów. Jak się komuś chciało kombinować z diagramami itp. to jeszcze ze 2 mógł ugrać.
a
anonim
Niestety, ale nie były bardzo wyprzedzone.... Przynajmniej z WOSu. Pod koniec klasy drugiej było coś na temat ustawy i gminy. Za to zgodze sie z historia. Pytania bardzo szczegółowe. Nie poradziłam sobie zbyt dobrze, moi znajomi również. Oby jutrzejszy egzamin był łatwiejszy. Pozdrawiam
e
egzamin
ZA SZCZEGÓŁOWE.. Wyszukane
g
gimnazjalistka
ja Romeo i Julia oraz Opowieść Wigilijna
g
gimnazjalistka
Najtrudniejsza byla rozprawka jakas masakra ciekawe jak jutro bedzie ale powodzenia
y
ytygthj
to jakaś masakra była ! temat do rozprawki to jakiś z kosmosu był ! wyprzedzony materiał do przodu ! ja nie wiem co ja robie w gimnazjum.. za wysoki poziom !
p
polski
Jakie przykłady z literatury wykorzystaliście w rozprawce? Ja postawę Romea i Julii i Zbyszka z Bogdańca. ;)
Dodaj ogłoszenie