Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka z Wydawnictwem Bukowy Las! Wygraj książkę dla swojej pociechy! KONKURS

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Wydawnictwo Bukowy Las i Gazeta Wrocławska z okazji Dnia Dziecka przygotowała zestawy książek, dzięki którym wzbudzimy w najmłodszych ciekawość, radość odkrywania świata oraz pokażemy, że wolny czas można spędzać w kreatywny sposób!

CHLAPANIE ATRAMENTEM

PORADNIK DLA MŁODYCH PISARZY
Anne MAZER, Ellen POTTER

Jeżeli należycie do tych młodych osób, które uwielbiają pisać, lub jesteście rodzicami czy nauczycielami szukającymi książki, która wzmocniłaby w dzieciach zamiłowanie do pisania – Chlapanie atramentem jest dla was. Autorki tego wyjątkowego poradnika rozbudzą zapał nawet w tych, którzy na co dzień, a zwłaszcza w szkole, nie przepadają za pisaniem. Mniej pewnych swoich twórczych możliwości przekonają, że potrafią pisać.

Książka dla dzieci, które kochają pisać (nawet jeśli jeszcze o tym nie wiedzą)

A co najciekawsze, zdradzą sensacyjne informacje o tym, jak to naprawdę
jest być pisarzem.
Chcecie pochlapać atramentem razem z nimi?
Pióra lub klawiatura – w dłoń!

Anne Mazer i Ellen Potter były przez lata zasypywane listami i e-mailami od młodych czytelników z całego świata. W większości z nich powtarzało się to samo pytanie: „Jak pisać?”.
W końcu te dwie pracowite, dzielne i doświadczone autorki postanowiły wspólnie stworzyć pełną energii i optymistyczną książkę dla dzieci na temat pisania. Wystrzegając się sztywnych i nudnych reguł, opowiadają w niej o swoich sposobach m.in. na ciekawą fabułę, żywych bohaterów, a także na genialną scenerię i treściwe dialogi. Pomagają młodym adeptom znaleźć własną drogę do twórczego i przynoszącego radość opisywania świata i wyrażania siebie w słowie pisanym.

Więcej:https://bukowylas.pl/ksiazki/chlapanie-atramentem-2020

THEDADLAB. DOMOWE LABORATORIUM

40 POMYSŁÓW NA SZYBKIE, ŁATWE I PRZYJEMNE EKSPERYMENTY NAUKOWE
Sergei URBAN

Urozmaicony wybór doświadczeń wprowadzających dzieci w świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki.
TheDadLab ma dziś ponad 3 miliony fanów i status internetowej sensacji. Jego twórca, pełnoetatowy tato Sergei Urban, publikuje tam filmiki i zdjęcia, które prezentują proste i zabawne eksperymenty wykonywane z własnymi dziećmi w domu. Do ich przeprowadzenia wystarczają przedmioty i substancje, które każdy ma pod ręką.
Niepotrzebna jest wiedza naukowa, wystarczy wolna chwila i chęć,
by spędzić czas z dziećmi w wartościowy sposób, a przy okazji rozbudzić w nich zainteresowanie światem i głód wiedzy.

  • Najlepsze zabawy z nauką i sztuką z TheDadLab
  • Kolorowe zdjęcia i instrukcje krok po kroku
  • Ciekawostki, inspiracje, krótkie objaśnienia zjawisk
  • Zachwyt w oczach małych odkrywców

Więcej: https://www.swiatksiazki.pl/thedadlab-domowe-laboratorium-40-pomyslow-na-szybkie-latwe-i-przyjemne-eksperymenty-naukowe-6536610-e-book.html

HISTORIA SZTUKI DLA DZIECI I RODZICÓW

ROZMOWY Z KAJTKIEM
Ewa JAŁOCHOWSKA
Kajtek ma siedem lat i nie zna nazwisk wielkich mistrzów. Picasso może być dla niego bohaterem kreskówki, Rafael nazwą czekolady, natomiast rokoko kojarzy mu się – nie może być inaczej – z gdaczącą kurą. Niewiedza Kajtka jest jednak skarbem, dzięki któremu potrafi skrzywić się paskudnie i powiedzieć, że obrazy Picassa są do niczego, bo takie kanciaste, a Matisse namalował kobietę z zieloną twarzą. Zielona twarz zupełnie się Kajtkowi nie podoba.
Nie rozumie, ani dlaczego twarz jest zielona, ani dlaczego kobiety na obrazach Picassa wyglądają jak mężczyźni,
ani po co ktoś namalował na płótnie czarny kwadrat i wtedy sztuka przestała być ładna.
Właśnie w tej chwili, gdy Kajtek patrzy z mamą, autorką książki, na czarny kwadrat, zaczynają się rozmowy z Kajtkiem, składające się na Historię sztuki dla dzieci i rodziców, dzięki którym mogą oni wspólnie odkryć tajemnicę sztuki, zrozumieć, jaka była kiedyś i dlaczego tak bardzo zmieniła się ostatnio. Historia sztuki dla dzieci i rodziców nie jest więc zwykłym podręcznikiem. Owszem, zawiera wiedzę i jeśli ktoś jej szuka, nie rozczaruje się. Zawiera jednak coś więcej niż tylko wykłady o sztuce. Także spojrzenie dziecka, które nie boi się pytać, oceniać i nie zgadzać, gdy mu się w sztuce coś nie podoba. A nie podoba mu się bardzo wiele. Takiej konfrontacji jeszcze nie było.

Więcej:https://www.swiatksiazki.pl/historia-sztuki-dla-dzieci-i-rodzicow-rozmowy-z-kajtkiem-6495635-ksiazka.html

KONKURS!

Do wygrania egzemplarze prezentowanych książek! Odpowiedz co najmilej wspominasz ze swojego dzieciństwa i dlaczego? Może to ulubiony film, ulubione miejsca a może książka lub zabawa? Na Wasze odpowiedzi czekamy do 10.06 do 12:00 na [email protected]. O wygranej będziemy informować drogą emailową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska