Dzieci z wrocławskich szkół będą piły wodę z kranu

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
W pięciu szkołach we Wrocławiu zostaną zamontowane specjalne krany pozwalające wygodnie zaspokoić pragnienie wodą z miejskich wodociągów.

Urządzenia zostaną zamontowane w SP nr 84 przy ul. Górnickiego, SP nr 107 przy Prusa, SP nr 97 przy ul. Pawłowa, SP nr 1 przy Nowowiejskiej i w LO nr XII przy pl. Orląt Lwowskich.

Urządzenia zostaną zlokalizowane na parterach w holach lub korytarzach szkół. Poidełka będą umożliwiały napełnienie wodą bidonów czy kubków, a także picie bezpośrednio z kranu.

Zarząd Inwestycji Miejskich miał przeznaczone 50 tys. zł na zrobienie zdrojów. Jedyną ofertę złożyła firma z podwarszawskiej Zielonki, wyceniając koszt wykonania zadania na 48 tys. zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 72

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Bardzo dobra inicjatywa! Mam nadzieję, że będzie powoli odczarowywać ten mit złej wody z kranu. Ja jestem od pół roku można powiedzieć "na kranówce" i bardzo sobie chwalę. Mamy w pracy dystrybutor filtrujący Waterpoint System, podpinany bezpośrednio do sieci wodociągowej i muszę powiedzieć, że woda smakuje bez zarzutu, a do tego jest w 3 opcjach - ciepłej, zimnej i gazowanej. Znacznie odczuć można natomiast oszczędności i wygodę, bez konieczności noszenia butelek ze sobą. W przypadku szkół to dodatkowo dobry pomysł aby uczyć dzieci ekologii. Popieram i polecam!

K
Kate

A co z innymi szkołami, świetny pomysł

G
Gość
BTW: naprawde sadzisz ze mineralki nikt nie bada. Oj glupis... zadzwon na Curie-Sklodowiskiej 73/77, to Ci powiedza co lezy w zakresie ich kompetencji.

To wlasnie ktanowki u odbiorcy konvowego nikt nie bada, chyba ze na wniosek klienta jak przyniesie probke do Sanepidu.

Ponial?

2019-08-21T15:44:27 02:00, Gość:

Badać kranówkę u odbiorcy? Jak płynie cały czas przepłukiwanymi rurami, w których nie ma się do niej co domieszać? Ogarnąłeś już, jakie to głupie, czy mam pytać dalej?

Puszczasz wodę z kranu 24h? Czy jak śpisz to woda stoi i kwitnie. Kilka godzin wystarczy by skolonizowac rurki.

Jakbyś poczytałem to byś wiedział że bakterie kolonizuja bez problemu wodociągi. Biofilm masz wszędzie. A odrywa on się przy każdej zmianie ciśnienia. Smacznego gluptasku

Dalej nie kumasz?

G
Gość
2019-08-21T14:47:09 02:00, Sane Pido:

Ostatni biofilm jaki oglądałem to było coś o niedźwiedziach na Alasce. Wątpię aby komuś zaszkodził...

2019-08-21T15:33:02 02:00, Gość:

Tylko pokazuje jak niska wiedze (i ignorancje) wykazujesz w temcie. Wpisz, nawet w google.pl, haslo biofilm wodociagi zobaczysz ile prac sie ukaze. Jak Ci malo to sproboj po angielsku "biofilm in water supply system". Nawet nasza rodzima Politechnika ma w tym obszarze dorobek.

To ze o czyms nie wiesz, nie oznacza ze tego nie ma.

2019-08-21T17:13:23 02:00, Sane Pido:

Za to Twój poziom ignorancji gramatycznej wznosi Cię na wyżyny niewiedzy w tym temacie. Wpisz sobie w google: "Alaska bear adventure biofilm".

A w temacie odpowiesz? Czy argument położył Cię na łopatkach?

A
Aga
2019-08-21T19:18:19 02:00, Miro:

Mnie zastanawia inna kwestia. 10tys. za kran? (Czy jak to się będzie nazywało).

Masakra. Najlepiej wszystko krytykowac. W końcu jakiś normalny i dobry pomysł to się widzę wszystkiego mozna czepiać. Nie wie Pan jak to wygląda, ile tego będzie ale czepiać sie trzeba. Faktycznie ktoś na tym majątek zbije:p

A
Aga
2019-08-21T15:11:20 02:00, Gość:

Rzecz w tym, że to najtańsze rozwiązanie dla UM. Zdrowie dzieci, to oni mają gdzieś.

Nie wiem czy najtańsze, bo wątpię ale na pewno zdecydowanie bardzo mądre posunięcie a dzieciom od tej wody nic na pewno nie będzie. Czas zacząć myśleć nie tylko o sobie. Odejście od plastiku i picie kranowki to nie wybór a konieczność. Ja i moja rodzina pijemy kranowke od paru lat i nic nikomu nie ma, może poza moją choroba tarczycy, ale to na bank nie od wody:)

A
Ania
2019-08-21T22:48:27 02:00, Wrocławianka:

A ostatnio przecież była wielka akcja że woda płynąca we wrocławskich rurach jest tak czysta że można ją pić bez gotowania. To dlaczego teraz nagle mają być montowane krany filtrujące? Hmmm?

Z tym i filtrami chodzi kamien i tym podobnymi zanieczyszczeniami

W
Wrocławianka

A ostatnio przecież była wielka akcja że woda płynąca we wrocławskich rurach jest tak czysta że można ją pić bez gotowania. To dlaczego teraz nagle mają być montowane krany filtrujące? Hmmm?

M
Miro

Mnie zastanawia inna kwestia. 10tys. za kran? (Czy jak to się będzie nazywało).

S
Sane Pido
2019-08-21T14:47:09 02:00, Sane Pido:

Ostatni biofilm jaki oglądałem to było coś o niedźwiedziach na Alasce. Wątpię aby komuś zaszkodził...

2019-08-21T15:33:02 02:00, Gość:

Tylko pokazuje jak niska wiedze (i ignorancje) wykazujesz w temcie. Wpisz, nawet w google.pl, haslo biofilm wodociagi zobaczysz ile prac sie ukaze. Jak Ci malo to sproboj po angielsku "biofilm in water supply system". Nawet nasza rodzima Politechnika ma w tym obszarze dorobek.

To ze o czyms nie wiesz, nie oznacza ze tego nie ma.

Za to Twój poziom ignorancji gramatycznej wznosi Cię na wyżyny niewiedzy w tym temacie. Wpisz sobie w google: "Alaska bear adventure biofilm".

_ość
2019-08-21T14:43:58 02:00, Gość:

https://www.geekweek.pl/news/2019-08-21/woda-z-kranu-obniza-poziom-inteligencji/

nie wiem ile jest fluoru w naszej kranowce ale na pewno duzo ludzi uzywa past z fluorem a dentysci zalecaja nie plukac ust po myciu zebow a jedynie wypluc piane...

R
Rodzic

Jak kraniki-poidełka, to może najpierw w szkołach stołówki z prawdziwego zdarzenia, a nie cateringi z dowożonym, niesmacznym i zimnym jedzeniem. Szkoły to w ogóle osobny temat, co się teraz w nich dzieje.

M
M
2019-08-21T11:15:48 02:00, WSNR71:

W rynku i okolicach ścisłego centrum powinny być zlokalizowane takie poidełka a z czasem w całym mieście np. na przystankach MPK

2019-08-21T13:05:38 02:00, Gość:

o tak, zule mialby poidelka. a pozniej normalny czlowiek moglby poczuc smak zula w gebie :)

Nigdy nie wiesz,co przed tobą "normalny człowieku"..

Nie obrażaj innych,to też ludzie.

G
Gość

Zdrowo, ekologicznie, popieram. Czas skończyć z kretyńskimi zabobonami i produkcją niepotrzebnych ton plastiku.

G
Gość

Celowe ogłupianie młodzieży? https://www.geekweek.pl/news/2019-08-21/woda-z-kranu-obniza-poziom-inteligencji/?fbclid=IwAR1Lj9bh-d6Qjgs7X-WAueGfhTuRm6OyWOvER0JKm-3lZ75Jpo_QHNTHxfM

Dodaj ogłoszenie