Działki budowlane w Karkonoszach z widokiem na Śnieżkę. Wartość, która zostaje w rodzinie!

Materiał informacyjny OSTOYA CAPITAL S.A.

Osada Gościnna w Wojcieszycach to unikatowe działki budowlane z widokiem na pasmo Karkonoszy i Śnieżkę. Położona zaledwie 7 minut od centrum Jeleniej Góry ugości zarówno miłośników natury, jak i osoby ceniące sobie życie blisko codziennych potrzeb. Atrakcyjne panoramy, ukształtowanie terenu oraz sąsiedztwo większych aglomeracji – wszystkie te czynniki sprawiają, że Wojcieszyce to prawdziwa, karkonoska perła.

Wyjątkowa lokalizacja? Zamieszkaj w sercu Karkonoszy

Karkonosze co roku odwiedza ponad 2,5 miliona osób. Każdego dnia, zwłaszcza w okresie ferii zimowych, mieszkańcy Jeleniej Góry oraz turyści nocujący w okolicznych miejscowościach mogą wybrać się na stoki do pobliskiego Karpacza, Świeradowa czy Szklarskiej Poręby, a wieczorem wrócić do siebie, ogrzać się przy kominku i zaplanować kolejne górskie przygody. Poranna kawa z widokiem na ośnieżoną Śnieżkę, spontaniczne wyprawy w góry i regenerujące kąpiele w cieplickich termach to tylko niektóre z atrakcji, które umożliwia znakomicie położona działka budowlana. Gdzie? Oczywiście w dolnośląskich Wojcieszycach!

Osada Gościnna graniczy z cenioną Restauracją Gościniec Łojewski, a od Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój dzieli ją zaledwie 6 minut drogi. Oba obiekty stanowią doskonałe zaplecze gastronomiczno-rekreacyjne oraz turystyczno-uzdrowiskowe dla wszystkich działek. W pobliżu znajduje się też dobrze rozwinięta infrastruktura oraz punkty handlowo-usługowe. Osada sąsiaduje z Karkonoskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Krajobrazowym Doliny Bobru. Nieopodal biegnie też Szlak Wygasłych Wulkanów, np. Ostrzyca, Wilcza Góra czy Góra Grodziec.

Działki budowlane w Karkonoszach z widokiem na Śnieżkę. Wartość, która zostaje w rodzinie!

Działka budowlana z widokiem na… zysk

Co jest głównym wyznacznikiem podczas podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie nieruchomości gruntowej? Inwestorzy poszukujący swojego miejsca na Ziemi są zgodni - lokalizacja. Bliskość natury, unikatowe widoki oraz dostęp do rozmaitych atrakcji czy punktów usługowych to najczęściej pojawiające się cechy określające idealnie położoną ziemię.

Średnie ceny transakcyjne działek budowlanych w 2023 roku dla Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby i Karpacza wynosiły kolejno 278 zł, 382 zł i 399 zł za metr kwadratowy*. Biorąc pod uwagę średnioroczny wzrost wartości w powiecie karkonoskim w latach 2019-2023, cena ziemi w okolicy wzrasta o 27,54% w skali roku**. Z kolei w Wojcieszycach ceny działek oscylują w granicach 170 zł za metr kwadratowy, co czyni je wciąż atrakcyjnymi w stosunku do miejscowości, które przeżyły już swoją hossę.

- Unikatowa lokalizacja, panorama na Karkonosze, zabytkowy charakter regionu, a także świetnie przygotowany projekt Osady to w mojej ocenie najważniejsze zalety inwestycyjne Osady Gościnnej - zauważa Bartosz Mazurek, prezes Ostoya Capital S.A., land deweloper odpowiadający za powstanie Osady. - Działka z widokiem na górskie szczyty o rosnącym potencjale inwestycyjnym pozwoli przechować wartość naszego majątku i umożliwi jego pomnażanie. To szczególnie ważne nie tylko dla nas, ale i kolejnych pokoleń - dodaje Mazurek.

*Analiza cen transakcyjnych zakupiona w kancelarii rzeczoznawcy majątkowego dnia 01.06.2023, Jelenia Góra
**Analiza cen transakcyjnych w reprezentatywnych gminach zakupiona w kancelarii rzeczoznawcy majątkowego dnia 01.06.2023, Jelenia Góra

Działki budowlane w Karkonoszach z widokiem na Śnieżkę. Wartość, która zostaje w rodzinie!

Zainwestuj, zamieszkaj, zwiedzaj. W Wojcieszycach

Osada Gościnna to 66 działek budowlanych objętych Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Parcele o powierzchni od 500 do 1283 metrów kwadratowych z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe i mieszkaniowo-usługowe to doskonała inwestycja dla każdego, kto marzy o własnym domu całorocznym, wakacyjnym Second Home lub nieruchomości pod wynajem w turystycznej miejscowości. Osada podlega obowiązkowej ofercie uzbrojenia w prąd, wodę i kanalizację oraz zbudowania dróg wewnętrznych, możliwe będzie także podłączenie internetu światłowodowego. Dojedziemy do niej drogą krajową S3 oraz trasą E65 - położenie jest zatem atrakcyjne nie tylko dla lokalnych mieszkańców, ale i turystów z całej Polski.

Unikatowy, panoramiczny widok na pasmo Karkonoszy i Śnieżkę określany mianem one million dollar view rozpościera się z każdej działki Osady Gościnnej. Obecnie na bezpieczny zakup nieruchomości gruntowej składa się ponad 60 kryteriów istotności, które należy wziąć pod uwagę (m. in. analiza stanu prawnego, administracyjnego, urbanistycznego czy geodezyjnego). Dziś działki budowlane z uregulowanym stanem prawnym, z dostępem do drogi asfaltowej będące w procesie uzbrojenia we wszystkie media to prawdziwy unikat. Co więcej, skorzystanie z usług land dewelopera zapewnia przewagę konkurencyjną wobec samodzielnego zakupu odosobnionej działki budowlanej - koszty wykonania dróg wewnętrznych i części wspólnych rozkładają się na właścicieli wszystkich działek, dzięki czemu uzyskujemy efekt synergii kosztowej niemożliwej do osiągnięcia indywidualnie.

Ceny działek budowlanych w Osadzie Gościnnej w Wojcieszycach zaczynają się już od 99.000 zł netto. Więcej szczegółowych informacji dostępnych na stronie www.osadawojcieszyce.pl oraz pod nr tel. (+48) 786 843 743. Rozgość się w Wojcieszycach!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska