MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Działacze PO masowo przechodzą do Nowoczesnej

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Tomasz Hołod
Ponad 200 działaczy Platformy Obywatelskiej z Dolnego Śląska chce się zapisać do Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Partia codziennie odbiera telefony w tej sprawie. - Od wyborów parlamentarnych około 500 osób zgłosiło chęć zapisania się do nas. Połowa z tych osób to sympatycy i działacze PO. W samym Wrocławiu o przyjęcie do partii stara się ok. 250 osób - wylicza Waldemar Olik, członek zarządu wrocławskiego koła Nowoczesnej.

Członkiem Nowoczesnej zostać nie jest jednak łatwo. - Budujemy struktury w sposób przemyślany, odpowiedzialny i przejrzysty. Procedura jest dość skomplikowana. Nie wystarczą same chęci. Pierwszy warunek to znalezienie trzech osób, które wprowadzą nowego członka. A to dopiero początek drogi - mówi Waldemar Olik. - Wszystkie zgłoszenia dokładnie analizujemy. Sprawdzamy każdego kandydata i jego polityczną przeszłość - tłumaczy.

Spośród 500 chętnych do wstąpienia do Nowoczesnej na Dolnym Śląsku połowa to dotychczasowi działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej. Olik zapowiada, że większość z nich zostanie przyjęta do partii.

- Trudno ukrywać, że mamy podobne poglądy. Na pewno w naszej partii nie znajdą miejsca członkowie Platformy Obywatelskiej, którzy pełnili ważne partyjne funkcje lub z partyjnego nadania zasiadali w radach nadzorczych czy zarządach spółek - zastrzega. Zarzeka się także, że w Nowoczesnej nie będzie miejsca dla byłych parlamentarzystów PO.

Nowoczesna w ciągu dwóch tygodni ma przyjąć sporą grupę nowych członków. Działacze stworzyli też struktury w naszym województwie. Przewodniczącym zarządu dolnośląskiego partii Nowoczesna został Tadeusz Grabarek, wrocławski przedsiębiorca. Jego zastępcami są posłanki: Elżbieta Stępień i Joanna Augustynowska. Sekretarzem została Edyta Bochenek, a skarbnikiem - Magdalena Wasielewska. Do zarządu weszli także: Michał Górski, Tomasz Strojek i Grzegorz Stankiewicz.

Powołano także cztery koła: wrocławskie, legnickie, jeleniogórskie i świdnickie. Przewodniczącą wrocławskiego koła została Karolina Trzeciak-Wach, wiceprzewodniczącymi - Krzysztof Bryłka, Mirosław Wacławczyk, sekretarz - Mariusz Butler, skarbnik - Andrzej Jędrzejuk, członkowie zarządu - Paulina Całko, Adam Kaźmierczak, Katarzyna Liwarska-Fulczyk i Waldemar Olik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska