Dwa zwycięstwa i jedna porażka dolnośląskich szczypiornistek

Paweł Pluta
Zagłębie nie dało się zatrzymać zespołowi mistrza Polski, i to na jego parkiecie Piotr Krzyżanowski
Po raz ostatni piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin wygrały ligowy mecz na parkiecie czternastokrotnych mistrzyń Polski we wrześniu 2005 roku. Sobotnie zwycięstwo nad SPR-em Lublin sprawiło, że liderki tabeli wciąż są niepokonane w Superlidze i tylko kataklizm mógłby sprawić, że lubinianki przystąpiłyby do play-off z innej niż pierwsza pozycja.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale nie podchodzę do tego tak statystycznie. Lublina bym nie skreślała tak szybko z walki o tytuł, bo system rozgrywek jest taki, że najlepszym trzeba być w play-off - mówiła Bożena Karkut, trener Zagłębia. Jej podopieczne po raz pierwszy wyszły na prowadzenie w 20 minucie (9:8), wcześniej przegrywając nawet 5:8. Pojedynek był bardzo wyrównany, a ostatni remis zanotowaliśmy w 50 minucie (19:19). Potem, po rzutach Klaudii Pielesz i Joanny Obrusiewicz, Zagłębie wyszło na prowadzenie, którego już nie oddało.

To, że szczypiornistki AZS AWF Sport Concept Wrocław walczą bardzo ambitnie, wiadomo nie od dziś. Jednak zwycięstwo nad czwartą w tabeli Piotrcovią należy uznać za wielką niespodziankę. Wrocławianki zagrały świetnie w obronie, a w bramce rewelacyjnie spisywała się Magdalena Słota.

Gdy w 22 minucie KPR Jelenia Góra przegrywał u siebie ze Startem Elbląg 5:13, wydawało się, że jest po meczu. Jednak na minutę przed końcem był remis po 28, a KPR miał szansę na zwycięski rzut. Ten niestety, oddał jednak zespół gości, i to równo z końcową syreną.

SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:26 (11:14)
Zagłębie: Cwirko, Czarna, Maliczkiewicz - Byzdra 8, Pielesz 4, Załęczna 3, Seme-niuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 3, Piekarz 2, Lisowska 1, Migała 1, Paluch 1, Jelic.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - Piotrcovia Piotrków Tryb. 23:21 (16:11)
AZS AWF: Słota, Olejnik - Pietras 7, Perek 4, Wynnyk 3, Król 2, Skalska 2, Olfans 2, Wojt 2, Żakowska, Łukasik, Dęga, Antoszewska.

KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 28:29 (12:19)
KPR: Kozłowska, Szalek - Krajewska, Dąbro-wska 7, Kocela 6, Odrowska 5, Konsur 3, Bu-klarewicz 3, Załoga 2, Fursewicz 1, Kubicka.

PGNiG Superliga kobiet
Pozostałe wyniki 14. kolejki: Ruch Chorzów - Vistal Łączpol Gdynia 27:33 (16:20), AZS Politechnika Koszalińska - Zgoda Ruda Śląska 10:0 walkower, Latocha Sambor Tczew - KSS Kielce 24:32 (9:16).

12. Sambor Tczew 14 0 320-482
W następnej kolejce (19.01): KPR - SPR Lublin (środa, godz. 17), Start - AZS AWF Wrocław (środa, 18), Zgoda - Zagłębie 0:10 wo., Piotrcovia - Ruch, Łączpol - KSS, Sambor - Politechnika.