Dwa faule Hybša i dwa wykorzystane karne Szysza. Zagłębie ucieka od strefy spadkowej

DF
Piotr Krzyżanowski
Na inaugurację 25. kolejki PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0 (0:0). Oba gole padły po rzutach karnych wykorzystanych przez Patryka Szysza. Skrzydłowy gości dwukrotnie był faulowany w „szesnastce” przez Matěja Hybša.

Długo zapowiadało się, że Zagłębie bezbramkowo zremisuje trzeci mecz z rzędu. Strzelecki impas Miedziowych został przełamany w 65. minucie. Po prostopadłym podaniu Łukasza Łakomego Patryk Szysz wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem Pawłem Pawluczenką. Upadający Matěj Hybš zahaczył o nogi 23-latka, który chwilę później pokonał golkipera rywali.

Siedem minut później było już 2:0. Scenariusz – bliźniaczo podobny. Hybš fauluje Szysza, a ten pewnie wykorzystuje rzut karny. W tym przypadku jedenastka dla lubinian była jednak bardziej dyskusyjna.

Fakty są takie, że Zagłębie wygrało drugi mecz w rundzie wiosennej i oddaliło się od strefy spadkowej na cztery punkty. Dolnośląski zespół awansował z 14. na 12. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0