Duże zmiany na skrzyżowaniu ulic Popowickiej i Milenijnej we Wrocławiu oraz w kursowaniu MPK

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Milenijnej i Popowickiej. Związana jest z zakończeniem prac drogowych na tym skrzyżowaniu.
Zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Milenijnej i Popowickiej. Związana jest z zakończeniem prac drogowych na tym skrzyżowaniu. Pawel Relikowski / Polskapress
Udostępnij:
Ważna informacja dla kierowców i pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej. Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Milenijnej i Popowickiej, związana z budową tramwaju na Popowice. Oznacza to, że 22 stycznia (sobota) organizacja ruchu w tym miejscu wraca do stanu sprzed remontu. Kolejny etap budowy to również duże zmiany w kursowaniu MPK.

Zmiany w organizacji ruchu - informacja dla kierowców

Docelowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej wraca dokładnie w nocy z piątku na sobotę (z 21 na 22 stycznia). Związana jest z końcem prac drogowych na tym skrzyżowaniu. Możliwy teraz będzie wyjazd z Kozanowa i Maślic w kierunku centrum, czyli w ul. Popowicką oraz w most Milenijny.

W najbliższym czasie prace będą trwały jeszcze przy chodnikach i drogach rowerowych. Przez warunki pogodowe, za jakiś czas wykonawca będzie musiał poprawić jeszcze oznakowanie poziome.

- Żeby tramwaj mógł przejechać przez Popowice, musimy jeszcze przebudować kilka skrzyżowań. Teraz rozpoczniemy prace przy przebudowie zarówno fragmentu ul. Popowickiej, jak i dwóch skrzyżowań: ul. Wejherowskiej i Popowickiej, a także ul. Popowickej z Białowieską. Przebudujemy kompleksowo sieci podziemne, wybudujemy nowe przejścia dla pieszych, przejazdy i drogi rowerowe oraz chodniki - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Aby wykonać te prace, 22 stycznia zamknięte zostaną wyloty ul. Wejherowskiej i Białowieskiej w kierunku ul. Popowickiej. Dojazd do Hali Orbita będzie możliwy od ul. Popowickiej przez ul. Zajęczą i tereny osiedla Port Popowice. Remont obejmuje też samą ul. Popowicką - tam ruch będzie odbywał się w obu kierunkach, ale po jezdni północnej.

Zmiana organizacji ruchu - mapa poglądowa
Zmiana organizacji ruchu - mapa poglądowa WI

Tramwaj na Kozanów. Kiedy pojedzie?

Tramwaje linii 31 nadal tymczasowo kursują do pętli Pilczyce, a kursy linii tramwajowej 32 są zawieszone. Przewidywany termin przywrócenia kursowania obu linii tramwajowych w kierunku Kozanowa to kwiecień lub maj 2022 roku. Zawieszenie tras związane jest z przebudową kanału ściekowego i układu torowego na skrzyżowaniu Legnickiej z Milenijną oraz łuków na Milenijnej z Lotniczą.

Zmiany w komunikacji MPK

Od 22 stycznia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych C, 101, 102, 103, 104, 119, 122, 126, 127, 128, 129, 140, 143, 319, 731 i kursów nocnych linii 245.

Linie C, 103, 104, 127 i 245
Autobusy linii C, 103, 104, 127 i 245 wracają na swoje stałe trasy przejazdu w obrębie skrzyżowania ulicy Popowickiej i Milenijnej i w obu kierunkach będą kursowały przez ulicę Popowicką i Starogroblową.

Linie autobusowe 101, 140 i 731
Autobusy linii 101 jadące z Leśnicy do przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały objazdem przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku "Wejherowska".

Autobusy linii 140 jadące z pętli przy ulicy Ślazowej do przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały objazdem przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku "Wejherowska".

Autobusy linii 731 jadące z pętli "Stadion Wrocław (Królewiecka)" do przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (przy zajezdni) będą kursowały przez ulicę Milenijną i Legnicką.

Linia autobusowa 102
Autobusy linii 102 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach i będą kursowały przez ulicę Legnicką i Milenijną.

Linie autobusowe 119, 129, 143 i 319
Autobusy linii 119, 129, 143 i 319 jadące od strony Mostu Milenijnego w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od ulicy Mostu Milenijnego przez ulicę Milenijną i Legnicką do przystanku "Kwiska" przy zajezdni, z pominięciem przystanku "Wejherowska".

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Sołtysowic, Poświętnego, Lipy Piotrowskiej i ulicy Kamieńskiego autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy w kierunku centrum miasta) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną z pominięciem przystanku "Wejherowska".

Linie autobusowe 122 i 128
Autobusy linii 122 i 128 jadące od strony ulicy Długiej w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu nadal będą kursowały objazdem od ulicy Popowickiej przez ulicę Rysią do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanku "Wejherowska".

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Dworca Autobusowego i Zakrzowa autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Kwiska" przy ulicy Legnickiej (wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy w kierunku centrum miasta) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną do ulicy Popowickiej.

Linia autobusowa 126
Autobusy linii 126 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach i będą kursowały przez ulicę Lotniczą, Milenijną i Pilczycką.

Kiedy tramwaj na Popowice?

Tramwaj na Popowice pojedzie pod koniec 2022 roku. Jego trasa prowadzi od ul. Jagiełły, przez Dmowskiego, Długą, Starogroblową, Popowicką, do ul. Milenijnej. Następnie pojedzie na wprost w stronę Kozanowa i Maślic lub skręci w Lotniczą i ruszy w kierunku Leśnicy. Dzisiejszy całkowity koszt tramwaju na Popowice wyceniany jest na około 222 mln zł. Projekt dofinansowany jest z Unii Europejskiej.

Przystanki na trasie tramwajowej na Popowice
Przystanki na trasie tramwajowej na Popowice Archiwum Gazeta Wrocławska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
16 lini zmienilo trase, a zostało zmenione 30 linii autobosowych.

de bile z mpwik!!!!
C
Co te $ robią z ludzi?
21 stycznia, 12:33, Co te $ robią z ludzi?:

Całe miasto rozkopane! Kto normalny robi w tym czasie wiele remontów. Nie na darmo się mówi, że pieniądze ogłupiają.

W tym samym czasie

C
Co te $ robią z ludzi?
Całe miasto rozkopane! Kto normalny robi w tym czasie wiele remontów. Nie na darmo się mówi, że pieniądze ogłupiają.
G
Gość
Remont tego skrzyżowania jest tak ślamazarny jak słynny remont Hubskiej.
Dodaj ogłoszenie