MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Duże zmiany na remontowanej ulicy Pomorskiej we Wrocławiu. Układane jest nowe torowisko i jezdnia. Kiedy nią pojedziemy?

Wideo
od 16 lat
Najważniejsza arteria Nadodrza, ulica Pomorska we Wrocławiu, jest w trakcie potężnego remontu. Prace dotyczą całej infrastruktury na odcinku od ul. Dubois do pl. Staszica. Niemal wszystkie sieci podziemne zostały już przebudowane, ułożone zostało 200 metrów torowiska tramwajowego. Ale czy prace idą zgodnie z harmonogramem? Kiedy przejedziemy wyremontowaną ul. Pomorską?

Spis treści

Remont ulicy Pomorskiej we Wrocławiu. Widać już torowisko i nową jezdnię

Na odcinku od ul. Henryka Brodatego do ul. Kaszubskiej na betonowej podbudowie ułożone jest blisko 200 metrów torowiska tramwajowego. Prace przy przebudowie sieci podziemnych, na całym odcinku ul. Pomorskiej jeszcze trwają, ale wiele z nich jest już ukończonych. Oprócz torowiska, budowana jest nowa jezdnia. Niebawem wykonawca, poznańska spółka Torpol, ruszy z budową nowych chodników i dróg rowerowych, które będą po obu stronach ul. Pomorskiej.

- To bardzo ważny etap, ponieważ wychodzimy już z ziemi. Mamy postawione większość słupów zasilania trakcji tramwajowej oraz słupów energetycznych. Będzie widać coraz więcej elementów konstrukcyjnych jezdni i torowiska – opowiada o postępach przebudowy Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Przebudowa ul. Pomorskiej i pl. Staszica. Tramwaj pojedzie na Wszystkich Świętych

Pracownicy wejdą za jakiś czas na odcinek przy pl. Staszica, na wysokości pl. Strzeleckiego i ul. św. Wincentego. Dla kierowców będzie oznaczało to kolejne zmiany w organizacji ruchu, szczegóły zmian nie są jeszcze znane. Newralgicznym punktem dla inwestycji jest przebudowa okolic wiaduktu przy ul. Reymonta, gdzie ostatnio saperzy wydobyli 250-kilogramową bombe lotniczą. Tam wykonawca przygotowuje podbudowę betonową pod torowisko tramwajowe. Dlaczego teraz?

- Zakładamy, że jeśli nie będziemy znajdywać co tydzień niewybuchów w tym miejscu, w okolicy Uroczystości Wszystkich Świętych w 2023 r. uda się puścić tymczasowo ruch tramwajowy. Tramwaje mogłyby przejechać przez pl. Staszica w kierunku cmentarza Osobowickiego, największej wrocławskiej nekropolii – zapowiada Krzysztof Świercz.

Prace widać także przy samym pl. Staszica, na łuku od strony południowej. Tam również przygotowywane jest torowisko, aby tramwaje mogły zakręcić na zachodnią część pl. Staszica i udać się w kierunku ul. Reymonta.

Czy wykonawca trzyma się harmonogramu? Kiedy koniec remontu ulicy Pomorskiej we Wrocławiu?

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Jesteśmy zadowoleni z postępu robót – mówi rzecznik Wrocławskich Inwestycji.

Cała inwestycja współfinansowana jest z Polskiego Ładu, jej koszt to ponad 66 mln zł. Zostanie oddana do użytku blisko za rok, w II kwartale 2024 r.

Na ul. Pomorskiej ułożone jest już blisko 200 metrów torowiska tramwajowego. Prace przy przebudowie sieci podziemnych jeszcze trwają, ale większość z nich została zakończona. Zobacz postęp prac przy przebudowie Pomorskiej na zdjęciach w galerii.

Duże zmiany na remontowanej ulicy Pomorskiej we Wrocławiu. U...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska