Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Duża inwestycja Chińczyków pod Wrocławiem. Będą nowe miejsca pracy

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Firma Universal Scientific Industrial Poland rozbuduje fabrykę w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem.
Firma Universal Scientific Industrial Poland rozbuduje fabrykę w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem. USI
Koncern produkujący elektronikę dla branży samochodowej rozbuduje fabrykę w Biskupicach Podgórnych.

Firma Universal Scientific Industrial Poland zainwestuje 100 mln złotych w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na terenie Euro Park Kobierzyce. W ramach inwestycji w Biskupicach Podgórnych powstanie czterokondygnacyjna hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem biurowym.

Koncern zamierza też zatrudnić dodatkowych pracowników. Chiński gigant otrzymał w tym celu wsparcie z Agencja Rozwoju Przemysłu.

"Od blisko 20 lat lat wspieramy firmy prowadzące działalność w EURO-PARK Kobierzyce objętym granicami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce, w którym swoje siedziby mają firmy z branży elektromobilności czy produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Tym bardziej cieszę się, że firma Universal Scientific Industrial Poland, która od 2007 roku prowadzi działalność w naszej strefie, inwestuje w park maszyny i zwiększy produkcję" - powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

Firma Universal Scientific Industrial Poland to część chińskiego koncernu Universal Scientific Industrial Co., Ltd z siedzibą w Szanghaju. USI Poland produkuje na zamówienie innych firm: wyposażenie elektroniczne i optyczne, oświetlenie LED, aparaturę do radioodbiorników, telewizorów i urządzeń telekomunikacyjnych. Te produkty znajdują zastosowanie m.in. w branży samochodowej.

W nowym zakładzie produkcyjnym, w którego budowę USI zainwestuje 100 mln zł, firma będzie wytwarzać płytki PCBA i OEM (to drukowane elektroniczne płytki, które są ważnym elementem w przemyśle elektronicznym, wsparciem dla elementów elektronicznych i nośnikiem do połączeń elektrycznych elementów elektronicznych). Płytki te będą przeznaczone przede wszystkim dla branży automotive.

Inwestycję wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na realizację przyznano grant rządowy w ramach programu, którego operatorem jest PAIH.

"To strategiczna reinwestycja w nowatorskie technologie, które przełożą się na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu, a w konsekwencji na wzmocnienie naszego sektora automotive. Wytwarzane produkty będą wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym. Otworzy to przed firmą kolejne drzwi i da spółce jeszcze większe możliwości rozwoju. Do PAIH zwracają się innowacyjne firmy, które coraz chętniej sięgają po grant rządowy. Z myślą o nich na początku roku dokonaliśmy istotnych zmian w tym instrumencie wsparcia. Widzimy efekty. Rządowy program grantowy upraszcza procedurę inwestycji i rozwój biznesu" - skomentował Grzegorz Słomkowski, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska