Duża akcja policji. „Kopciuchy” na celowniku funkcjonariuszy

sz
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Szymon Starnawski /Polska Press
Policjanci ruchu drogowego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku prowadzą dziś akcję „Smog”, która ma na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. W skrócie - które za bardzo „kopcą”.

Mundurowi ze szczególną uwagą będą przeprowadzać kontrolę pojazdów pod kątem spełniania wymogów ochrony środowiska. Weryfikować będą stan techniczny zarówno samochodów osobowych, ciężarowych jak i autobusów. Sprawdzane będzie funkcjonowanie głównych urządzeń i układów wpływających na bezpieczeństwo jazdy. Funkcjonariusze wyłączą z ruchu te pojazdy, które emitują spaliny o nadmiernej toksyczności.

- Policjanci w swoim wyposażeniu posiadać będą wyspecjalizowany sprzęt do pomiaru emisji spalin. Funkcjonariusze będą także dynamicznie patrolować drogi Wrocławia, eliminując z ruchu pojazdy, względem których zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska oraz reagować będą również na inne wykroczenia związane z ruchem drogowym - mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.

ZOBACZ TEŻ:

Po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek. Jest wniosek o areszt

Były poseł PO przechodzi do Hołowni

Wideo

Komentarze 35

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

x
xxx
2019-07-17T22:26:03 02:00, Gość:

1. sprawdźcie własne radiowozy

2. MPK - przecież to ciągle jeździ po mieście, kierowcy się zmieniają a autobus nawet po 18h w trasie

3. Wszystkie pojazdy służby drogowej

a dopiero później bierzcie sie za uczciwych ludzi

Chyba oszalałeś. Codziennie jak jadę do roboty to ze 3-5 kopciuszków minimum, w 20min widzę. Nie, nie jest to ŻADNE z wymienionych przez ciebie "źródeł smogu". Ci właśnie "uczciwi", co "dopóki jeździ to nie ruszam" są sami sobie winni.

G
Gość
1. sprawdźcie własne radiowozy

2. MPK - przecież to ciągle jeździ po mieście, kierowcy się zmieniają a autobus nawet po 18h w trasie

3. Wszystkie pojazdy służby drogowej

a dopiero później bierzcie sie za uczciwych ludzi
G
Gość
kopciuch nie kopciuch, możesz ominać patrol jak masz Yanosika....
j
j.s
to 90% firm transportowo-budowlanych padnie.
G
Gość
2019-07-17T10:49:27 02:00, milo:

autobusy MPK tez "wyłączą z ruchu" ?

2019-07-17T11:32:15 02:00, Gość:

Tylko ze autobusy nie kopca

2019-07-17T11:36:31 02:00, Ask:

Niektore autobusy też kopcą. Widzialem może 2tyg temu.

A zgłosiles na policję lub straż miejską?

G
Gość
2019-07-17T10:27:46 02:00, Gość:

Pozorowanie dzialan. Filtry dpf sa dalej wycinane bezkarnie a przyklepuja to stacje diagnostyczne. To samo z kopciuchami, to powinno wyjsc na przegladzie, tylko kto pojdzie do takiego solidnego zakladu ? Kary sa tylko teoretyczne jak caly ten nierzad.

2019-07-17T13:26:44 02:00, Bartek:

Cały ten DPF to takie gowno jak EGR. Nic nie daje A ma generować koszty zeby ASO zarabialo.

Oczywiście, nic nie daje, oprócz eliminacji emisji szkodliwych cząstek. Ale co tam wiedzą jacyś inżynierowie z największych światowych koncernów moto, Stanisław Anioł, po przyzakładowej szkole zawodowej wie lepiej.

B
Bartek
2019-07-17T10:27:46 02:00, Gość:

Pozorowanie dzialan. Filtry dpf sa dalej wycinane bezkarnie a przyklepuja to stacje diagnostyczne. To samo z kopciuchami, to powinno wyjsc na przegladzie, tylko kto pojdzie do takiego solidnego zakladu ? Kary sa tylko teoretyczne jak caly ten nierzad.

Cały ten DPF to takie gowno jak EGR. Nic nie daje A ma generować koszty zeby ASO zarabialo.

G
Gość
2019-07-17T10:23:42 02:00, Arcon:

Sprawdźcie wrocławskie autobusy

2019-07-17T13:15:19 02:00, Gość:

No właśnie.Ileż razy widziałem takiego kopciucha z Mpk.Truje 3 bardziej niż osobówka ale i tak jeżdżą dalej!

Żeby tylko 3 razy. Złom Volvo z MPK zatruwa powietrze jak z 200 nowych samochodów z silnikami z katalizatorami, filtrami GPF i ścisłymi normami CO2.

G
Gość
2019-07-17T10:23:42 02:00, Arcon:

Sprawdźcie wrocławskie autobusy

No właśnie.Ileż razy widziałem takiego kopciucha z Mpk.Truje 3 bardziej niż osobówka ale i tak jeżdżą dalej!

G
Gość
2019-07-17T11:25:35 02:00, Gość:

Kopciuchy i śmiedziuchy na przystankach autobusowych baby i dziadoły z pętami w mordzie. Za nich się też niech wezmą.

2019-07-17T11:31:40 02:00, Gość:

Jdz sie leczyc pale i bede palil kopciuchy to sa blachosmrody

2019-07-17T11:37:46 02:00, Gość:

Jak zdrowy psychicznie człowiek może palić papierosy? Nie prościej skoczyć z dachu?

2019-07-17T12:30:31 02:00, ...:

Blachosmrody? a ty jesteś ludziosmrodem - palac fajkę wydzielasz wiecej smrodu i substancji toksycznych niż 20 letni Pasat w TDI (dobrze zadbany - pomijam szrot) także to każdy Palacz Śmierdzi i chociaż w rodzinie mam palaczy to im też mówię żeby sobie gdzieś gdzie ich nie czuć smrdzili.

2019-07-17T12:38:41 02:00, Gość:

Bzdura

2019-07-17T13:07:48 02:00, Stop ludzkiej głupocie!:

Widać poziom wykształcenia i wiedzy u dzisiejszej młodzieży, nie na darmo nauczyciele strajkują, nie da się pracować z homo smartfonus...

Wątpię, ten tekst o palaczach wydzielających więcej niż silnik, to pewnie robota jakiegoś podstarzałego absolwenta uniwersytetu Łomonosowa. Takiego, który nie słyszał o google i powtarza mądrości serwowane przez radziecki przemysł petro.

S
Stop ludzkiej głupocie!
2019-07-17T11:25:35 02:00, Gość:

Kopciuchy i śmiedziuchy na przystankach autobusowych baby i dziadoły z pętami w mordzie. Za nich się też niech wezmą.

2019-07-17T11:31:40 02:00, Gość:

Jdz sie leczyc pale i bede palil kopciuchy to sa blachosmrody

2019-07-17T11:37:46 02:00, Gość:

Jak zdrowy psychicznie człowiek może palić papierosy? Nie prościej skoczyć z dachu?

2019-07-17T12:30:31 02:00, ...:

Blachosmrody? a ty jesteś ludziosmrodem - palac fajkę wydzielasz wiecej smrodu i substancji toksycznych niż 20 letni Pasat w TDI (dobrze zadbany - pomijam szrot) także to każdy Palacz Śmierdzi i chociaż w rodzinie mam palaczy to im też mówię żeby sobie gdzieś gdzie ich nie czuć smrdzili.

2019-07-17T12:38:41 02:00, Gość:

Bzdura

Widać poziom wykształcenia i wiedzy u dzisiejszej młodzieży, nie na darmo nauczyciele strajkują, nie da się pracować z homo smartfonus...

G
Gość
2019-07-17T11:25:35 02:00, Gość:

Kopciuchy i śmiedziuchy na przystankach autobusowych baby i dziadoły z pętami w mordzie. Za nich się też niech wezmą.

2019-07-17T11:31:40 02:00, Gość:

Jdz sie leczyc pale i bede palil kopciuchy to sa blachosmrody

2019-07-17T11:37:46 02:00, Gość:

Jak zdrowy psychicznie człowiek może palić papierosy? Nie prościej skoczyć z dachu?

2019-07-17T12:30:31 02:00, ...:

Blachosmrody? a ty jesteś ludziosmrodem - palac fajkę wydzielasz wiecej smrodu i substancji toksycznych niż 20 letni Pasat w TDI (dobrze zadbany - pomijam szrot) także to każdy Palacz Śmierdzi i chociaż w rodzinie mam palaczy to im też mówię żeby sobie gdzieś gdzie ich nie czuć smrdzili.

Bzdura

...
2019-07-17T11:25:35 02:00, Gość:

Kopciuchy i śmiedziuchy na przystankach autobusowych baby i dziadoły z pętami w mordzie. Za nich się też niech wezmą.

2019-07-17T11:31:40 02:00, Gość:

Jdz sie leczyc pale i bede palil kopciuchy to sa blachosmrody

2019-07-17T11:37:46 02:00, Gość:

Jak zdrowy psychicznie człowiek może palić papierosy? Nie prościej skoczyć z dachu?

Blachosmrody? a ty jesteś ludziosmrodem - palac fajkę wydzielasz wiecej smrodu i substancji toksycznych niż 20 letni Pasat w TDI (dobrze zadbany - pomijam szrot) także to każdy Palacz Śmierdzi i chociaż w rodzinie mam palaczy to im też mówię żeby sobie gdzieś gdzie ich nie czuć smrdzili.

G
Gość
2019-07-17T10:49:27 02:00, milo:

autobusy MPK tez "wyłączą z ruchu" ?

2019-07-17T11:32:15 02:00, Gość:

Tylko ze autobusy nie kopca

Ta, a politycy nie kłamią.

G
Gość
2019-07-17T11:34:18 02:00, Gość:

Tylko elektryczne powinny jeżdzić. Reszta na złom

2019-07-17T11:42:55 02:00, Gość:

A energia z skąd? Z węgla

Może być nawet z węgla, byle z elektrowni na prowincji, wyposażonej w filtry, a nie z kopciucha pierdzącego pod samymi oknami sypialni.

Dodaj ogłoszenie