Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dutkiewicz "za" uchodźcami. Młodzież Wszechpolska wystawiła mu akt zgonu

Redakcja
Młodzież Wszechpolska wystawiła 11 "aktów zgonu" prezydentom polskich miast, wśród nich znalazł się prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Narodowcom nie podoba się deklaracja, którą podpisali prezydenci. Samorządowcy wyrażają w dokumencie chęć współpracy z rządem w sprawie przyjęcia uchodźców.

Młodzież Wszechpolska swoją akcję nazywa politycznym happeningiem. Działacze wystawili symboliczne akty zgonów 11 prezydentom polskich miast, w tym Rafałowi Dutkiewiczowi.

- Liczymy, że po ich deklaracji, którą należy uznać za "polityczne samobójstwo", w najbliższych wyborach samorządowych wyborcy pokażą im "czerwone kartki", co poskutkuje szybkim zakończeniem przez nich karier politycznych. W sobotę zaprezentujemy ich "polityczne klepsydry" - informuje Mateusz Pławski, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej. Narodowcy zaplanowali na sobotę manifestację w jedenastu miastach, także we Wrocławiu.

Młodzież Wszechpolska przekonuje także, że ich akcja ma wymiar symboliczny i jest "wyrazem sprzeciwu polskiego społeczeństwa wobec systemu relokacji siejących terroryzm imigrantów z Bliskiego Wschodu".

Głos w sprawie migracji i uchodźców zabrali prezydenci: Tadeusz Truskolaski (Białystok), Rafał Bruski (Bydgoszcz), Paweł Adamowicz (Gdańsk), Jacek Majchrowski (Kraków), Krzysztof Żuk (Lublin), Hanna Zdanowska (Łódź), Jacek Jaśkowiak (Poznań), Tadeusz Ferenc (Rzeszów), Piotr Krzystek (Szczecin), Hanna Gronkiewicz-Waltz (Warszawa) i Rafał Dutkiewicz (Wrocław).

- Deklarujemy otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej na zarządzaniu bezpiecznymi migracjami. Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi - czytamy w deklaracji podpisanej przez samorządowców.

Przypomnijmy, że w lutym wrocławska rada miejska przyjęła stanowisko w sprawie przyjęcia przez Wrocław rodzin z ogarniętego działaniami wojennymi Aleppo. Większość radnych uważa, że Wrocław ma ośrodki wsparcia i jest w stanie zapewnić schronienie, żywność, opiekę psychologiczną i warunki do godnego życia w pokoju kilkunastu ofiarom działań wojennych. Przeciwko przyjęciu stanowiska byli radni PiS-u. Prezydent Rafał Dutkiewicz pod koniec ubiegłego roku przeznaczył 100 tys. zł na pomoc charytatywną dla rodzin z Aleppo.

Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji informuje, że dolnośląska policja zabezpieczyła materiały opublikowane przez Młodzież Wszechpolską. - Wszystkie dowody przekazaliśmy prokuraturze, która oceni teraz, czy opublikowane „akty zgonu” nie są elementem mowy nienawiści – mówi Paweł Petrykowski.

Zobacz też: "Polska staje się brunatna". S. Neumann o zajściach w Radomiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska