Druga porażka Zagłębia Lubin w Turcji (FILM)

W piątym sparingu podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej piłkarze KGHM Zagłębia Lubin ponieśli drugą porażkę. „Miedziowi” ulegli w Turcji rumuńskiej Universitatea Craiova 0:2.

Universitatea to na tę chwilę trzecia siła rumuńskiej ekstraklasy. W tabeli po rundzie jesiennej wyprzedza ją tylko CFR Cluj oraz Steaua Bukareszt.

W dotychczasowych sparingach trener Mariusz Lewandowski za każdym razem wystawiał dość eksperymentalne składy, a w przerwie wymieniał całą jedenastkę. Co prawda i tym razem od pierwszego gwizdka oglądaliśmy mieszankę młodości (Sztoa, Jończy, Slisz) z doświadczeniem (Leciejewski, Czerwiński, Tuszyński), ale po zmianie stron sztab Zagłębia dokonał tylko dwóch roszad, a później w trakcie drugiej połowy kolejnych trzech.

Rumuni po pierwszej połowie prowadzili dzięki trafieniu napastnika Cristiana Bărbuta. Piłkarze Universitatea przejęli piłkę w środku pola i wyprowadzili bardzo szybki kontratak, po którym Bărbut stanął oko w oko z Piotrem Leciejewskim. Nowy bramkarz lubinian z pierwszym strzałem jeszcze sobie poradził, ale wobec dobitki młodzieżowego reprezentanta Rumunii był już bezsilny.

W drugiej połowie ten sam piłkarz ustalił wynik na 2:0, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony.

Dla Zagłębia była to druga porażka na obozie w Turcji. Wcześniej piłkarze z Lubina przegrali z rosyjską Anży Machaczkała (0:3) oraz zremisowali ze szwajcarskim Grasshopper Zurich (0:0) i wygrali z bułgarskim Beroe Stara Zagora (2:1).

Nad Bosforem rozegrają jeszcze trzy mecze kontrole. W poniedziałek ich rywalem będzie duńskie Hobro IK, we środę zmierzą się z macedońskim Vardarem Skopje, a dzień później z serbskim FK Voždovac. Do kraju wrócą w piątek 2 lutego.

KGHM Zagłębie Lubin - Universitatea Craiova 0:2 (0:1)
Bramki: Bărbuț 34, 83.
Zagłębie: Leciejewski - Pietrzak, Szota, Jończy, Czerwiński - Slisz, Bonecki (73. Nespor), Kubicki (46. Pakulski), Mazek (73. Starzyński), Moneta (60. Andrzejczak) - Tuszyński (46. Woźniak).
Universitatea (skład wyjściowy): Calancea - Datkovic, Tiago, Briceag - Dimitrov, Zlatinski, Bic, Borța - Bărbuț, Roman, Constantin.