Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drogo we Wrocławiu? Zobacz jak wypadamy na tle innych miast

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Nasze rachunki za usługi komunalne mocno idą w górę. W tym roku we Wrocławiu już płacimy więcej za odbiór odpadów – średnio o 36 proc. – a także za wodę i odprowadzanie ścieków. To niestety dopiero początek całej serii podwyżek. Przed nami jeszcze podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkowanie (nawet o ponad 100 proc.). Zestawienia obciążeń jakie ponoszą mieszkańcy największych miast w kraju na te usługi, oparliśmy na danych zawartych w raporcie przygotowanym przez firmę doradczą Curulis. Porównano w nim koszty, jakie obciążają statystyczną rodzinę jeżeli chodzi o wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór śmieci, podatek od nieruchomości, komunikację publiczną oraz – to co raz bardziej uderza po kieszeni mieszkańców największych miast - strefy płatnego parkowania. Wyższe płace minimalne, droższa energia i niekorzystne ruchy na „rynku śmieciowym” przyspieszyły wzrost kosztów usług komunalnych średnio o blisko 15 proc. i to niestety nie koniec drożyzny. Na kolejnych slajdach pokazujemy, ile za usługi komunalne rocznie płacą mieszkańcy wszystkich miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców (jest ich 15). Poszeregowaliśmy je pod względem wydatków – od najtańszego miasta do najdroższego.
Nasze rachunki za usługi komunalne mocno idą w górę. W tym roku we Wrocławiu już płacimy więcej za odbiór odpadów – średnio o 36 proc. – a także za wodę i odprowadzanie ścieków. To niestety dopiero początek całej serii podwyżek. Przed nami jeszcze podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkowanie (nawet o ponad 100 proc.). Zestawienia obciążeń jakie ponoszą mieszkańcy największych miast w kraju na te usługi, oparliśmy na danych zawartych w raporcie przygotowanym przez firmę doradczą Curulis. Porównano w nim koszty, jakie obciążają statystyczną rodzinę jeżeli chodzi o wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór śmieci, podatek od nieruchomości, komunikację publiczną oraz – to co raz bardziej uderza po kieszeni mieszkańców największych miast - strefy płatnego parkowania. Wyższe płace minimalne, droższa energia i niekorzystne ruchy na „rynku śmieciowym” przyspieszyły wzrost kosztów usług komunalnych średnio o blisko 15 proc. i to niestety nie koniec drożyzny. Na kolejnych slajdach pokazujemy, ile za usługi komunalne rocznie płacą mieszkańcy wszystkich miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców (jest ich 15). Poszeregowaliśmy je pod względem wydatków – od najtańszego miasta do najdroższego. pixabay
Nasze rachunki za śmieci już poszły w górę, a przed nami cała seria kolejnych podwyżek. Zobacz, jak wypadamy na tle innych w Polsce.
od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska