Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Droga rowerowa na Maślicach ma poprawić bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Ścieżka rowerowa z chodnikiem wzdłuż ul. Koziej na Maślicach ma mieć ponad 1,2 km. To pomysł zgłoszony jako projekt WBO na rok 2020, który dostał prawie 2500 głosów i został skierowany do realizacji. Wraz z łącznikiem do pobliskiej szkoły ma poprawić bezpieczeństwo uczniów oraz rodzin chcących wypoczywać w pobliskim lesie.

- Realizacja ścieżki ma na celu polepszenie bezpieczeństwa ruchu rowerowego w tym rejonie (który ostatnio znacząco się zwiększył). W szczególności chodzi o bezpieczeństwo uczniów, którzy przemieszczają się do szkoły przy ul. Lubelskiej oraz rodzin, które przemieszczają się w kierunku terenów zielonych w rejonie Odry. Dotychczas odbywał się on przeważnie ul. Kozią. Ulicą tą, na odcinku od ul. Łomżyńskiej w kierunku północnym, pomimo ograniczeń prędkości, porusza się dość duża liczba pojazdów, które się do tego ograniczenia nie stosują. Ponadto jezdnia tej ulicy jest na tyle wąska, że omijanie rowerzystów lub kolumny rowerzystów (zwłaszcza jeśli z naprzeciwka nadjeżdża inny pojazd lub rowerzysta) staje się niebezpieczne - uzasadniali konieczność budowy ścieżki i chodnika pomysłodawcy.

Ścieżka rowerowa z chodnikiem ma powstać wzdłuż ul. Koziej od skrzyżowania z ul. Łomżyńską do wylotu w drogę asfaltową przy lesie Prackim. Całość, wraz z łącznikiem do szkoły przy ul. Lubelskiej, będzie miała 1,2 km długości. Przyszła budowa będzie podzielona na 5 etapów mających od 90 do 400 metrów długości.

Droga rowerowa będzie miała nawierzchnię asfaltową bądź mineralną. Zostanie zrobiona po wschodniej części ul. Koziej na kolektorze ściekowym lub poprowadzona między szpalerem drzew.

ZDiUM czeka na oferty do 26 lutego. Biuro projektowe, które otrzyma zlecenie, będzie miało 6 miesięcy na zrobienie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia budowlanego. Na gotową ścieżkę rowerową i chodnik mieszkańcy Maślic będą jednak musieli jeszcze poczekać. Koniec inwestycji planowany jest na grudzień 2023 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska