Domek nad Fosą już otwarty. Tak teraz wygląda [ZDJĘCIA]

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Domek nad Fosą
Domek nad Fosą Kinga Czernichowska, Polska Press
Udostępnij:
Domek nad Fosą przy ul. Podwale 29a (przy skrzyżowaniu Krupniczej i Podwala, w pobliżu NFM) już otwarty. Można w nim zjeść pizzę, jak też napić się piwa, bo Domek łączy funkcje restauracji i baru, a zawiadują nim właściciele kilku znanych wrocławskich restauracji (KRVN, Pizza Pany i Odra Pany).

O tym, że Domek nad Fosą zyska nowy blask, mówiło się już od dwóch lat. To właśnie wtedy obecni właściciele wygrali przetarg na to miejsce. Długo jednak nic nie ruszało z miejsca, ponieważ trzeba było czekać na niezbędne zgody, by ruszyć z pracami. Konieczne było otrzymanie pozwoleń od konserwatora zabytków, plastyka miejskiego, Wód Polskich i Zarządu Zieleni Miejskiej. Zgody uzyskano dopiero w tym roku.

- To wszystko ze względu na specyfikę tej lokalizacji. Prace na platformie trwały dwa miesiące, remont - pół roku. Konieczna była wymiana instalacji, usunęliśmy też graffiti, na nowo też stworzyliśmy taras, który powstał na pontonach. Teraz jest to bardzo klimatyczne miejsce, taka enklawa ciszy w centrum miasta - mówi Damian Osowski, współwłaściciel Domku nad Fosą.

W Domku nad Fosą można kupić pizzę na cienkim cieście (także smaki premium, których nie ma w innych lokalach właścicieli), przekąski, deski serów, a także zamówić piwo, cydr czy wino. Ceny za jedną pizzę zaczynają się od 18 złotych. Lokal jest czynny w godzinach od 12.00 do 22.00 (to nie godzina zamknięcia, a godzina, kiedy przyjmowane są zamówienia na pizzę) w dni robocze i od 11.00 do 23.00 w weekendy.

Remont Domku nad Fosą kosztował nieco ponad 150 tys. złotych. Nowe miejsce na mapie Wrocławia zaprojektowali architekci z grupy menthol architects, odpowiedzialni już za takie miejsca, jak instalacja "Let's Play" na Wyspie Tamka, warszawski Sky Garden czy napis WRO na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich we Wrocławiu.

Domek nad Fosą ma bogatą historię. Kiedyś, jeszcze przed wojną, były tu podesty, a w miejscu, gdzie dziś można zjeść pizzę, wrocławianie mieli okazję wypożyczać kajaki. Jedną z pozostałości po tamtych czasach, są schody prowadzące wprost do fosy.

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Wideo

Komentarze 28

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nie_Pis
Mam pytanie . Który z "mądrych " władnych podjąć decyzje kazał wykorzystać starą , połamana i do tego nieoczyszczoną dachówkę , skoro w kilku - drastycznie wyróżniających się miejscach zastosowano nową o innym odcieniu? Przecież to wygląda jak kupa nie mówiąc już bardziej dosadnie . Słowo do Pani konserwator- jeżeli to pani pomysł to może czas zastanowić się nad zmianą zajęcia . Tak z perspektywy to widzę zwyczajnego mieszkańca miasta . Nic się po zmianie dawnej , skompromitowanej konserwator w tej materii , w naszym mieście niestety nie zmieniło a następcy jak utrudniali i psuli nasze miasto tak robią to dalej . Żenada
t
tylko dla idiotów
Znaczy mam jeść i pić tam, gdzie wcześniej srali Niemcy? Przecież tam był szalet miejski.
G
Gość
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale ....

Jeśli to wczesne stadium to można to jeszcze leczyć.

Zwą to cyklozą i cierpią na nią znerwicowani kierowcy

G
Gość
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego na ulicy przy tym domku 99% debili-kierowców staje pod światłami na czerwonym polu dla rowerzystów i utrudnia przejazd tramwajów???

2019-07-15T18:58:28 02:00, Gość:

Bo nie ma mandatu za to ??

Śluzy rowerowe we Wrocławiu powstały z samowolki urzędników .. w PRD ich jeszcze nie było.

Ale teraz już są i mandaty trzeba walić. Ja fotografuję debili co nie potrafią się dostosować do znaków

W
Wawrzyniec Pruski
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego na ulicy przy tym domku 99% debili-kierowców staje pod światłami na czerwonym polu dla rowerzystów i utrudnia przejazd tramwajów???

2019-07-15T13:52:49 02:00, Gość:

A jak zatrzymanie na tym czerwonym polu utrudnia przejazd tramwajów?

2019-07-15T15:52:46 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Ano tak, że jak stajesz na tym czerwonym polu, które jest od strony torów to stoisz tak, że tramwaj nie może przejechać. Po to zostało ono umieszczone kilka metrów wcześniej niż to na prawym pasie. Ale głąby nie rozumieją co to jest znak P-14 : linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów stosuje się w celu

wyznaczenia miejsca zatrzymania pojazdów przed:

– sygnalizatorami. A czerwone pole jest dla rowerów.

2019-07-15T23:33:49 02:00, Gość:

To chyba myślisz o innym skrzyżowaniu. Przecież tam stając na śluzie rowerowej w żaden sposób nie blokuje się tramwaju.

Błądzisz, szkoda mi ciebie.

G
Gość
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego na ulicy przy tym domku 99% debili-kierowców staje pod światłami na czerwonym polu dla rowerzystów i utrudnia przejazd tramwajów???

2019-07-15T13:52:49 02:00, Gość:

A jak zatrzymanie na tym czerwonym polu utrudnia przejazd tramwajów?

2019-07-15T15:52:46 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Ano tak, że jak stajesz na tym czerwonym polu, które jest od strony torów to stoisz tak, że tramwaj nie może przejechać. Po to zostało ono umieszczone kilka metrów wcześniej niż to na prawym pasie. Ale głąby nie rozumieją co to jest znak P-14 : linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów stosuje się w celu

wyznaczenia miejsca zatrzymania pojazdów przed:

– sygnalizatorami. A czerwone pole jest dla rowerów.

To chyba myślisz o innym skrzyżowaniu. Przecież tam stając na śluzie rowerowej w żaden sposób nie blokuje się tramwaju.

G
Gość
Nie ma to jak pizza z kibla
G
Gość
2019-07-15T13:45:51 02:00, Gość:

Idealne miejsce dla fanów zapachów z rur wydechowych.

Dokładnie

G
Gość
2019-07-15T15:10:26 02:00, Gość:

20 zdjęć krzeseł i ani jednego zdjecia obiektu z daleka. Jakiś pseudo fotograf ze srajfonem co nawet nie mógł odejść pare kroków robił te zdjęcia?

Obiekt jak obiekt, ale gdzie choć jedno zdjęcie pizzy :XD

G
Gość
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego na ulicy przy tym domku 99% debili-kierowców staje pod światłami na czerwonym polu dla rowerzystów i utrudnia przejazd tramwajów???

Bo nie ma mandatu za to ??

Śluzy rowerowe we Wrocławiu powstały z samowolki urzędników .. w PRD ich jeszcze nie było.

G
Gość
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego na ulicy przy tym domku 99% debili-kierowców staje pod światłami na czerwonym polu dla rowerzystów i utrudnia przejazd tramwajów???

2019-07-15T13:52:49 02:00, Gość:

A jak zatrzymanie na tym czerwonym polu utrudnia przejazd tramwajów?

2019-07-15T15:52:46 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Ano tak, że jak stajesz na tym czerwonym polu, które jest od strony torów to stoisz tak, że tramwaj nie może przejechać. Po to zostało ono umieszczone kilka metrów wcześniej niż to na prawym pasie. Ale głąby nie rozumieją co to jest znak P-14 : linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów stosuje się w celu

wyznaczenia miejsca zatrzymania pojazdów przed:

– sygnalizatorami. A czerwone pole jest dla rowerów.

Rowerzyści na Madagaskar I będzie z wami spokój

W
Wawrzyniec Pruski
2019-07-15T13:49:20 02:00, Wawrzyniec Pruski:

Nie lubię co prawda rowerzystów, ale czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego na ulicy przy tym domku 99% debili-kierowców staje pod światłami na czerwonym polu dla rowerzystów i utrudnia przejazd tramwajów???

2019-07-15T13:52:49 02:00, Gość:

A jak zatrzymanie na tym czerwonym polu utrudnia przejazd tramwajów?

Ano tak, że jak stajesz na tym czerwonym polu, które jest od strony torów to stoisz tak, że tramwaj nie może przejechać. Po to zostało ono umieszczone kilka metrów wcześniej niż to na prawym pasie. Ale głąby nie rozumieją co to jest znak P-14 : linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów stosuje się w celu

wyznaczenia miejsca zatrzymania pojazdów przed:

– sygnalizatorami. A czerwone pole jest dla rowerów.

P
Pismaki
Pizza od 18zł a na zdjęciu menu jest jedna za 14zł.

Jak najtańsza nie jest na pierwszym miejscu to zwoje sie przegrzewają...
G
Gość
A ja pamiętam jak w tym domku była publiczna ubikacja,W byłym szalecie obecnie będzie nalewane piwo.Interesujące,prawda.
G
Gość
20 zdjęć krzeseł i ani jednego zdjecia obiektu z daleka. Jakiś pseudo fotograf ze srajfonem co nawet nie mógł odejść pare kroków robił te zdjęcia?
Dodaj ogłoszenie