Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek Jelcz-Laskowice

  Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek Jelcz-Laskowice

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jelcz-Laskowice to kolejny przystanek naszej akcji "Dolny Śląsk z Wrocławską". Zaprosił nas tu burmistrz Bogdan Szczęśniak, a okazją był odbywający się w mieście już po raz 17. maraton i memoriał Barbary Szlachetki. To właśnie Barbara Szlachetka była pomysłodawczynią maratonu. - Niestety, zmarła przedwcześnie. Ale pamięć po niej nie zgaśnie. Maraton organizujemy corocznie i będziemy to robić nadal - deklaruje Szczęśniak.
  W Jelczu-Laskowicach nie tylko biegają. Dumą miasta jest też drużyna futsal Orzeł Jelcz-Laskowice, która właśnie cieszy się awansem do pierwszej ligi. A gra i trenuje w wybudowanej niedawno okazałej hali sportowej, którą również odwiedziliśmy z naszą kamerą

  - Możemy pochwalić się też dużym rozwojem gospodarczym - mówi Szczęśniak. - Kiedyś miasto funkcjonowało na bazie firmy Jelcz. Dziś Jelcz działa już w innym wymiarze. Ale mamy strefę ekonomiczną i wiele polskich firm. Nie ma problemu z pracą. Co więcej: brakuje ludzi do pracy. Mamy stabilny budżet, możemy planować kolejne inwestycje - dodaje.

  Zobacz całe rozmowy z naszymi gośćmi w Jelczu-Laskowicach  Burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak
  Futsal, czyli duma Jelcza-Laskowic
  Klub Biegacza Harcownik Jelcz-Laskowice
  Z wizytą w hali sportowej Miejsko-Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji
  Marek Szponar, zastępca burmistrza Jelcza-Laskowic
  Budżet obywatelski Jelcza-Laskowic
  W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach
  Partnerem akcji “Dolny Śląsk z Wrocławską” jest Auto Group Polska – autoryzowany dealer Seat - Wrocław, al. Karkonoska 59a.
  DOLNY ŚLĄSK Z WROCŁAWSKĄ  Gdzie jest najlepiej? To oczywiste! Na Dolnym Śląsku! Portal GazetaWroclawska.pl udowodni to przez wiosenne miesiące. Do końca czerwca ekipa naszego serwisu pojawi się z mobilnym studiem wideo w kilkudziesięciu miejscach w regionie. Akcja “Dolny Śląsk z Wrocławską” właśnie wystartowała!

  Z naszymi kamerami odwiedzimy najciekawsze zakątki regionu, pokazując wyjątkowe miejsca i nietuzinkowych ludzi z nimi związanych.

  Zajrzymy do dolnośląskich kurortów, pojawimy się na rynkach miast i miasteczek, ale odwiedzimy też miejsca które na co dzień znamy trochę mniej. Pojawimy się na gminnych świętach, odwiedzimy największe inwestycje, pokażemy to czym najbardziej chcą się pochwalić gospodarze miast, gmin i powiatów. No i oczywiście sami mieszkańcy.

  Do naszego plenerowego studia zaprosimy samorządowców, lokalnych artystów, sportowców, społeczników - wszystkich tych, którzy mogą być najlepszą żywą wizytówką swojej miejscowości.

  Już zaproszono nas m.in. na Festiwal Słodkości w Wambierzycach, będziemy na Trzebnickich Dniach Rodzin, Dniach Złotoryi, Dniach Prusic, Folkloriadzie w Szymanowie i Pikniku Rodzinnym w Machnicach, odwiedzimy Lwówek Śląski, gminę Złotoryja, czy Dobromierz.
  Lista zaproszeń jest oczywiście o wiele dłuższa. Ciągle czekamy na kolejne. Wystarczy napisać na adres dolnyslask@gazeta.wroc.pl - skontaktujemy się wówczas z Państwem, by porozmawiać o szczegółach

  Dolny Śląsk z Wrocławską - kliknij i przeczytaj więcej

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo