Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek gmina Złotoryja...

  Dolny Śląsk z Wrocławską - przystanek gmina Złotoryja [FILMY]

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Gmina Złotoryja jest kolejnym przystankiem naszej akcji Dolny Śląsk z Wrocławską. Przyjechaliśmy tu na zaproszenie pani wójt - Marii Leśnej. Ale w ten weekend w gminie Złotoryja pojawić powinien się każdy. W sobotę i niedzielę w skansenie górniczo-hutniczym trwają tu bowiem Dymarki Kaczawskie - to świetna okazja, by poznać dawne tradycje tych ziem.
  Podczas wizyty w gminie Złotoryja byliśmy też m.in. w pracowni pierników artystycznych, u miejscowych rolników, w szkole która jako jedna z niewielu w Polsce może pochwalić się własnym odkrytym basenem, podpatrywaliśmy jak powstają maszyny górnicze, odwiedziliśmy też powstającą w gminie Złotoryja biogazownię, w której już niedługo prąd będzie produkowany z... kukurydzy.

  ZOBACZ CAŁE FILMY Z GMINY ZŁOTORYJA  Wójt gminy Złotoryja - Maria Leśna

  Skansen Górniczo-Hutniczy - Dymarki Kaczawskie


  Pracownia Piernika Artystycznego


  Mine Master - tak powstają maszyny górnicze


  Biogazownia - prąd będzie tu powstawał z kukurydzy


  Rolnictwo w gminie Złotoryja


  Oświata w gminie Złotoryja
  DOLNY ŚLĄSK Z WROCŁAWSKĄ  Gdzie jest najlepiej?
  To oczywiste! Na Dolnym Śląsku! Portal GazetaWroclawska.pl udowodni to przez wiosenne i letnie miesiące. Do końca czerwca ekipa naszego serwisu pojawi się z mobilnym studiem wideo w kilkudziesięciu miejscach w regionie. Akcja “Dolny Śląsk z Wrocławską” właśnie wystartowała!

  Z naszymi kamerami odwiedzimy najciekawsze zakątki regionu, pokazując wyjątkowe miejsca i nietuzinkowych ludzi z nimi związanych.

  Zajrzymy do dolnośląskich kurortów, pojawimy się na rynkach miast i miasteczek, ale odwiedzimy też miejsca które na co dzień znamy trochę mniej. Pojawimy się na gminnych świętach, odwiedzimy największe inwestycje, pokażemy to czym najbardziej chcą się pochwalić gospodarze miast, gmin i powiatów. No i oczywiście sami mieszkańcy.

  Do naszego plenerowego studia zaprosimy samorządowców, lokalnych artystów, sportowców, społeczników - wszystkich tych, którzy mogą być najlepszą żywą wizytówką swojej miejscowości.

  Ciągle czekamy na kolejne zaproszenia. Wystarczy napisać na adres dolnyslask@gazeta.wroc.pl - skontaktujemy się wówczas z Państwem, by porozmawiać o szczegółach

  Dolny Śląsk z Wrocławską - kliknij i przeczytaj więcej  Partnerem akcji “Dolny Śląsk z Wrocławską” jest Motorpol Wrocław – autoryzowany dealer Seat - Wrocław, al. Karkonoska 81.
  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo