Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dolnośląski Kongres Edukacyjny - galeria zdjęć nagrodzonych laureatów

ANA
Medale i dyplomy z rąk wicemarszałka Jerzego Michalaka i Arkadiusza Franasa, redaktora naczelnego Gazety Wrocławskiej odebrali zwycięzcy i laureaci plebiscytu Nauczyciel na Medal. Gospodarzem Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego była Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu.

Wykład prof. Pawła Rudnickiego, prezentacja Piotra Bery, rozdanie nagród, a na koniec - występ akademickiego Teatru Aula w wykonaniu studentów DSW - tak wyglądał program Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego, na który laureaci plebiscytu Nauczyciel na Medal
15 grudnia zjechali z całego Dolnego Śląska.

Spotkanie ze swadą poprowadziła red. Katarzyna Kaczorowska z Gazety Wrocławskiej.

Przybyłych gości, nazywając ich najlepszymi z najlepszych przywitał redaktor naczelny Arkadiusz Franas, który wyznał, że chyli czoła przed ich codzienną ciężką pracą, zwłaszcza, że sam uzyskał kiedyś uprawnienia do wykonywania tego zawodu, ale nie odważył się go wykonywać.

Następnie pof. Paweł Rudnicki, dziekan wydziału nauk pedagogicznych DSW, pedagog i politolog, naukowo zajmujący się pedagogiką krytyczną, edukacją alternatywną oraz edukacyjnymi wymiarami działań organizacji pozarządowych wygłosił wykład. Jego tytuł brzmiał: "Nauczyciele jako realni sprawcy zmian oświatowych".

Red. Piotr Bera, redaktor zajmujący się serwisem on-line w Gazecie Wrocławskiej, wystąpił z prezentacją "Media społecznościowe w edukacji". Podczas tego szkolenia przedstawił jasne i ciemne strony social media, wyliczył 10 przykazań nauczyciela działającego na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy Youtube'ie, opowiedział o cyfrowych odciskach palców, dał przykłady dobrych praktyk stosowanych przez nauczycieli w internecie.

Przed rozdaniem nagród przywitał się z gośćmi wicemarszałek województwa Jerzy Michalak. Przyznał, że edukacja szła mu gładko, a swoich nauczycieli wspomina bardzo dobrze.

Najpierw na scenę zostali zaproszeni finaliści powiatowi kategorii Nauczyciel Klas I-III Szkoły Podstawowej.

- Widzę po państwu, że czujecie się odrobinę jak Wasi uczniowie wywołani przez Was pod tablicę - zauważyła red. Kaczorowska. Laureaci miejsc III i II odebrali dyplomy, zwycięzcy poszczególnych powiatów - medale.

Na zakończenie wręczania nagród w tej kategorii wszyscy finaliści zapozowali na scenie do pamiątkowego zdjęcia.

Podobnie wręczenie dyplomów i medali wyglądało w kategorii Nauczyciel Klas IV-VIII SP i Gimnazjum oraz Nauczyciel Szkoły Ponadgimnazjalnej. Red. Kaczorowska wypatrzyła przy Joannie Kawczyńskiej, nauczycielce z SP w Snowidzy, zwyciężczyni powiatu jaworskiego, asystę złożoną z kilku uczniów i zaprosiła ich na scenę. Jednak dopiero poza nią wyznali, że przyjechali ze swoją panią od polskiego, bo bardzo ją lubią.

Punktem kulminacyjnym, na który wszyscy czekali, było wręczenie nagród 9 laureatom trzech pierwszych miejsc w trzech kategoriach w skali Dolnego Śląska. Primi inter pares dostali: III i II miejsca: pamiątkowe dyplomy od Marszałka Województwa Dolnośląskiego, vouchery na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Krucze Skały w Karpaczu, zegarki szwajcarskiej firmy Festina, a zwycięzcy: zaproszenia na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Buczyński w Świeradowie-Zdroju, zegarki szwajcarskiej firmy Festina i zestawy atrakcyjnych książek do biblioteki szkolnej.

Alicja Kuźniarz ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu (III miejsce SP I-III) podziękowała Gazecie Wrocławskiej za zorganizowanie plebiscytu i docenienie trudnej pracy nauczycieli, pogratulowała też wszystkim swoim koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w sali audytoryjnej DSW tego popołudnia.

Dorota Kiraga ze Szkoły Podstawowej nr 76 we Wrocławiu (II miejsce SP I-III) stwierdziła, że pracuje nie czekając na splendory, ale przeżyła wielce pozytywne zaskoczenie, że do tytułu Nauczyciel na Medal nominowali ją rodzice dzieci, których uczy.

Katarzyna Sowa-Bakuła ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 we Wrocławiu (I miejsce SP I-III) również podziękowała organizatorom za dostrzeżenie trudu pracy nauczycielskiej. Przyznała, że ucieszyła się dwa razy: gdy zgłosili ją rodzice jej uczniów do plebiscytu i gdy na nią głosowali. Dodała, że zwycięstwo dało jej wielką motywację do dalszej pracy.

Katarzyna Jezierska ze Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim (III miejsce SP IV-VIII i G) zapewniła, że warto doceniać nauczycieli i podziękowała radzie rodziców.

Grażyna Owczarek z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Wąsoszu (II miejsce SP IV-VIII i G) podziękowała organizatorom za to, że dzięki plebiscytowi poznała swoją wartość w oczach uczniów i ich rodziców.

Bartosz Klimkowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Oxpress w Bolesławcu (I miejsce SP IV-VIII i G, absolutny rekordzista w liczbie otrzymanych SMS-ów) podziękował żonie i 4-letniemu synowi, swoim uczniom i ich rodzicom, całemu swojemu środowisku. Przyznał, że przegrał zakład z uczniami. Założył się, że dostanie nie więcej niż 500 głosów, a dostał ich aż 4047! Powiedział, że najważniejsze w zawodzie nauczyciela jest inspirować uczniów do działania. Stwierdził, że codzienne prowadzenie przez nauczyciela lekcji jest jak przystąpienie do konkursu, a wygraną jest to, że uczniom uda się wytłumaczyć nowe zagadnienie.

Ewelina Dreszer z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cegielskiego w Ziębicach (III miejsce Szkoły Ponadgimnazjalne) podziękowała całej społeczności szkolnej, mówiąc:
- Naszą szkołę tworzą ludzie z pasją, do której chodzą niezwykli uczniowie.

Barbara Falkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mickiewicza w Lubaniu (II miejsce Szkoły Ponadgimnazjalne) podziękowała przede wszystkim swojemu mężowi, który ją wspiera we wszystkim, co robi. Przyznała rację Bartoszowi Klimkowskiemu, który tak jak ona jest nauczycielem matematyki, że najważniejszą rolą nauczyciela jest inspirować swoich uczniów, co jest wielką sztuką.

Krzysztof Szczepański z XVI Ogólnokształcącego Liceum Kreatywności we Wrocławiu (I miejsce Szkoły Ponadgimnazjalne) zaznaczył, że długo się rozkręca przy wypowiedziach, ale potem nie może skończyć, po czym powiedział dwa najważniejsze słowa: - Dziękuję bardzo.

Katarzyna Sowa-Bakuła dodatkowo otrzymała voucher na studia podyplomowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej z rąk jej rzecznika Dawida Frika.

Krzysztof Szczepański dostał voucher na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wręczył mu go kanclerz WSB Marek Natalli.

Kongres zamknął występ artystyczny Akademickiego Teatru AULA Dolnośląskiej Szkoły Wyższej pt. „Pięć obrazów z szafy. Ciąg dalszy bajki…” w reżyserii Moniki Taras.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska