Dolnośląski Gryf. Wielka Gala Biznesu (WSZYSCY NOMINOWANI)

Redakcja
Wielka Gala Biznesu rozpoczęła się dziś (poniedziałek, 26 października) po raz 12. Najlepsze firmy, samorządy i osobowość regionu zostaną już wkrótce uhonorowani w tym najbardziej prestiżowym konkursie. Kto otrzyma Dolnośląskie Gryfy. Dowiemy się już za kilkadziesiąt minut - od godz. 19 trwa Wielka Gala Biznesu w Narodowym Forum Muzyki. Dwie wcześniejsze edycje gali odbywały się w teatrze muzycznym Capitol.

Konkurs Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza promuje najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu, wyróżniając tych, którzy stawiają na innowacyjność, pracę na poziomie lokalnym, wspierają biznes i naukę oraz stwarzają nowoczesny wizerunek Dolnego Śląska. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest firmom i działaczom samorządów terytorialnych od dwunastu lat. 

Podczas Wielkiej Gali Biznesu, 26 października od godz. 19 w Narodowym Forum Muzyki, poznamy zwycięzców. Finał tegorocznej edycji konkursu  uświetni nagroda niespodzianka w kategorii Osobowość Dolnego Śląska oraz koncert Orkiestry Symfonicznej NFM pod batutą Jana Walczyńskiego. 

Idea konkursu

Wspieranie przedsiębiorczości i kreatywności w rozwijaniu dolnośląskiej gospodarki jest najistotniejszym celem konkursu. Niezależna kapituła przyznaje nagrody w ośmiu kategoriach, takich jak szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, społeczną odpowiedzialność firmy czy Dolnośląski Produkt Roku. 

Udział mogą wziąć wszyscy, którzy wypełnią ankietę i zgłoszą chęć uczestnictwa lub zostaną wytypowani przez organizatorów. Laureaci w jednoetapowym konkursie zostaną uhonorowani statuetką „Dolnośląski Gryf - Nagroda Gospodarcza”. 

Do tej pory udział w konkursie wzięło ponad 900 firm z naszego regionu. W finale tej edycji konkursu znalazło się 21 firm i trzy samorządy spośród 201 zgłoszonych uczestników. Ta rekordowa ilość zgłoszeń była efektem uruchomionego po raz pierwszy elektronicznego systemu składania ankiet. 

Oto nominowani kandydaci do Dolnośląskiego Gryfa - Nagrody Gospodarczej:

 • Kategoria pierwsza
Jednostki Samorządu Terytorialnego  (JST) - Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem

Nominowane zostały gminy: 

 1. Gmina Wałbrzych. Jest ona liderem Aglomeracji Wałbrzyskiej. Słynie z dużych ośrodków motoryzacyjnych, jednych z największych w Europie Środkowej i wspierania lokalnych przedsiębiorstw.
 2. Gmina Miejska Bolesławiec. Znana głównie zceramiki, ma silnie rozwinięty przemysł motoryzacyjny iprodukuje wBolesławieckiej Strefie Aktywności Gospodarczej  podzespoły dla europejskich iświatowych marek samochodowych. 
 3. Gmina Miejska Dzierżoniów. Oferuje przedsiębiorcom atrakcyjnetereny inwestycyjne. Działają tam Dzierżoniowskie Centrum Biznesu oraz Dzierżoniowski Inkubator Przedsiębiorczości.
 • Kategoria druga
Nagroda za szczególny sukces w procesie internacjonalizacji

Nominowane firmy to: 

 1. AB S.A. Jest jednym z najważniejszych europejskich dystrybutorów IT, RTV/AGD oraz zabawek. Od dawna z powodzeniem rozwija sprzedaż wielokanałową. AB S.A. kładzie duży nacisk na internetowe kanały komunikacji z partnerami i na wykorzystywanie narzędzi informatycznych do automatyzacji procesów przepływu informacji.
 2. Research Engineering Center Sp. o.o. (REC Global) . Założona w 2007 r. firma rozwija się dynamicznie. Dostarcza usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, takie jak: projektowanie, rozwój, integracja i weryfikacja. REC Global oferuje teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie realizacji dużych komercyjnych rozwiązań i projektów software’owych. Zajmuje się też implementacją prototypów na potrzeby badań lub rozwoju nowych linii produktowych.
 3. ZPAS S.A. Grupa ZPAS łączy rozwiązania ZPAS S.A. i ZPAS-NET sp. z o.o. Produkuje obudowy teleinformatyczne i energetyczne oraz  zajmuje się produkcją w zakresie rozwiązań sieciowych i energetyki.
 • Kategoria trzecia 
Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw 

Nominowani zostali:

 1.  NeuroSYS Sp. z o.o. Firma dostarcza rozwiązania informatyczne, automatyzujące procesy biznesowe.
 2. InTechnologia Sp. z o.o. Spółka obsługuje praktycznie wszystkie dziedziny przemysłu, zaopatrując największe korporacje w maszyny potrzebne do produkcji. 
 3. Hydroergia Sp. z o.o. s.k. Firma działa w sektorze energetyki wodnej, oferując usługi związane z budową, rozbudową oraz modernizacją elektrowni wodnych.
 • Kategoria czwarta

**

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw 

**

Nominowane przedsiębiorstwa:

 1. Elko-Bis Systemy Odgromowe. Powstała w 1998 r. we Wrocławiu i jest liderem w branży odgromowej w Polsce.
 2. CAST spółka jawna, Firma działa na rynku od 1999 r., jest producentem i dystrybutorem opakowaniowym i słynie z produkcji folii prestretch. 
 3. KGHM ZANAM. To największy w Polsce producent maszyn i urządzeń dla sektora górniczego.
 • Kategoria piąta
Nagroda za innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką

Nominowane zostały firmy:

 1.  Lipid System sp. z o.o. Firma została założona 2009 r. przez członków Laboratorium Biofizyki Agregatów Makrocząsteczkowych i zajmuje się tworzeniem leków nowej generacji - liposomami, czyli drobinami dostarczającymi leki w wybrane miejsca organizmu. 
 2. Mine Master Sp. z o.o., Spółka działa na rynku prawie 40 lat i specjalizuje się w produkcji maszyn wiercących i kotwiących dla górnictwa podziemnego. 
 3.  TelForceOne S.A. Producent i dystrybutor elektroniki użytkowej oraz akcesoriów do urządzeń mobilnych.
 • Kategoria szósta
Nagroda za odpowiedzialność społeczną firm

Nominowani w tej kategorii są:

 1. Dozamel Sp. z o.o., Firma była kiedyś Fabryką Wielkich Maszyn Elektrycznych, w tej chwili działa w sektorze usług przemysłowych. 
 2. SITECH Sp. z o.o. Spółka należy dokoncernu Volkswagen ispecjalizuje się wprodukcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych dowybranych modeli samochodów. 
 3. Wielobranżowa Spółdzielnia Arte Działa w różnych zakresach. Między innymi w branży budowlano-remontowej, przy pielęgnacji zieleni, odśnieżaniu, sprzątaniu pomieszczeń, w zdobnictwie ceramiki i tworzeniu gadżetów reklamowych.
 • Kategoria siódma

**

Nagroda za działalność na rzecz rozwoju Dolnego Śląska

**

Kategoria ta skierowana doprzedsiębiorstw, które odegrały ważną rolę wrozwoju Dolnego Śląska iprzyczyniły się dopromocji regionu. Zainteresowanie Kapituły przykuły przede wszystkim: liczba stworzonych miejsc pracy, specjalne działania narzecz ochrony środowiska oraz działania społeczne firmy. Nominowani zostali:

 1. Wrocławski Park Technologiczny S.A.
 2. Uzdrowisko Cieplice Sp. zo.o. -Grupa PGU 
 3. AB S.A. 
 • Kategoria ósma
Dolnośląski Produkt Roku

Nominowani zostali: 

 1. Frankonia- Poland Sp. zo.o. Firma jest liderem światowym wpomiarach bezodbiciowych. Nominowanym produktem jest komora dopomiarów kompatybilności elektronicznej.
 2. Vantage Development S.A. To widoąca spółka deweloperska. Wyróżnionym produktem jest osiedle Promenady Wrocławskie przyOdrze. 
 3. ZAE Sp. zo.o. Zakład Automatyki Energetycznej oferuje produkty związane zenergetyką, takie jak linie wysokiego napięcia.

Handlowcy w galeriach rezygnują z pozwu

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bluw

Panie Wójcik, litości. Niech pan już nic nie pisze, "opracowuje". będzie lepiej dla wszystkich. Błagam...i zachęcam aby poptórzyć szkołę

podstawową, najlepiej tą 8 klasową.

g
gośććć

czy Wam sią spacja popsuła ????????????????

Dodaj ogłoszenie