JEW
Nie ma mocnych na Annę Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Po raz szósty z rzędy policjantka z Dolnego Śląska nie dała szans rywalom i wygrała imprezę uznawaną za jedną z najtrudniejszych w kraju. Bieg Katorżnika to impreza przełajowa odbywająca się w lasach i na podmokłych terenach, która wymaga od zawodników ogromnego wysiłku.

8 sierpnia 2015 r. blisko 1400 miłośników biegania i intensywnego wysiłku, w tym kilka osób po przeszczepie serca, stanęło w lublinieckich lasach w Kokotku (Śląskie) na starcie XI Biegu Katorżnika, który uchodzi za jedną z trudniejszych i ciekawszych imprez przełajowych. Bieg odbył się w kilku turach. Szósty raz z rzędu pierwsza na metę wbiegła Anna Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

W tym roku z uwagi na upały i spadek poziomu wody w rowach melioracyjnych, jeziorach, a także przyschniętych bagnach, postanowiono wydłużyć trasę z 10 km do 12,5 km. W tegorocznym, jedenastym już "Katorżniku" wystartowało łącznie około 1400 zawodników, w tym 74 z zagranicy.

Bieg odbył się w kilku turach, w tym osobno o godz. 12.00 w kategorii kobiet. Po raz szósty z rzędu policjantka ze złotoryjskiej komendy powiatowej Anna Ficner nie miała sobie równych. Wygrała bieg z czasem 2 godz. 16 minut i 13 sekund.
Trasa biegu ma zwykle około 10 km. Jej przebieg jest wyznaczany kilka dni przed biegiem i nie jest ujawniany. Długość zależy m. in. od warunków atmosferycznych. Trasa wiedzie przez bagna, jeziora, trzęsawiska, poldery, lasy, czy też rowy melioracyjne, a na biegaczy czekają przeszkody naturalne i sztuczne.

Prawo do startu w "Katorżniku" mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Zalecana jest umiejętność pływania i wzrost minimum 160 cm.

źródło: Policja Dolnośląska

Materiał oryginalny: Dolnośląska policjantka wygrała ekstremalnie trudną imprezę - Bieg Katorżnika (ZDJĘCIA) - Gazeta Wrocławska