Dolnośląska policjantka wygrała ekstremalnie trudną imprezę...

  Dolnośląska policjantka wygrała ekstremalnie trudną imprezę - Bieg Katorżnika (ZDJĘCIA)

  JEW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dolnośląska policjantka wygrała ekstremalnie trudną imprezę - Bieg Katorżnika (ZDJĘCIA)
  1/3
  przejdź do galerii

  ©fot. Policja Dolnośląska

  Nie ma mocnych na Annę Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. Po raz szósty z rzędy policjantka z Dolnego Śląska nie dała szans rywalom i wygrała imprezę uznawaną za jedną z najtrudniejszych w kraju. Bieg Katorżnika to impreza przełajowa odbywająca się w lasach i na podmokłych terenach, która wymaga od zawodników ogromnego wysiłku.
  8 sierpnia 2015 r. blisko 1400 miłośników biegania i intensywnego wysiłku, w tym kilka osób po przeszczepie serca, stanęło w lublinieckich lasach w Kokotku (Śląskie) na starcie XI Biegu Katorżnika, który uchodzi za jedną z trudniejszych i ciekawszych imprez przełajowych. Bieg odbył się w kilku turach. Szósty raz z rzędu pierwsza na metę wbiegła Anna Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.


  W tym roku z uwagi na upały i spadek poziomu wody w rowach melioracyjnych, jeziorach, a także przyschniętych bagnach, postanowiono wydłużyć trasę z 10 km do 12,5 km. W tegorocznym, jedenastym już "Katorżniku" wystartowało łącznie około 1400 zawodników, w tym 74 z zagranicy.

  Bieg odbył się w kilku turach, w tym osobno o godz. 12.00 w kategorii kobiet. Po raz szósty z rzędu policjantka ze złotoryjskiej komendy powiatowej Anna Ficner nie miała sobie równych. Wygrała bieg z czasem 2 godz. 16 minut i 13 sekund.
  Trasa biegu ma zwykle około 10 km. Jej przebieg jest wyznaczany kilka dni przed biegiem i nie jest ujawniany. Długość zależy m. in. od warunków atmosferycznych. Trasa wiedzie przez bagna, jeziora, trzęsawiska, poldery, lasy, czy też rowy melioracyjne, a na biegaczy czekają przeszkody naturalne i sztuczne.

  Prawo do startu w "Katorżniku" mają wyłącznie osoby pełnoletnie. Zalecana jest umiejętność pływania i wzrost minimum 160 cm.

  źródło: Policja Dolnośląska

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policjantka

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  ...ja mam na co dzień maraton katorżnika w patrolu na ulicy, mi sie nie chwale. jestem ciekaw czy ta owa policjantka to ulice widziała kiedyś???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bieg Katorżnika

  obserwatorka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Niesamowita impreza, gratulacje za odwagę i wytrzymałość.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo