Dołącz do programu stażowego sieci Kaufland - Absolwent i zgarnij na start 5 000 zł brutto

Materiał informacyjny Kaufland Polska
Start w karierę z wysokiego „C”? Można zacząć jeszcze lepiej, zaczynając od… „K”! Dołącz do programu stażowego Absolwent i zgarnij na start 5 000 zł brutto, a po roku ofertę stałej pracy na stanowisku specjalistycznym lub menedżerskim w międzynarodowej sieci handlowej. Możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia pod okiem ekspertów, atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości 5 000 zł brutto miesięcznie, a dla najlepszych również szansa rozpoczęcia kariery zawodowej na stanowisku specjalisty lub menedżera – to warunki, na jakie możesz liczyć zgłaszając się do rocznego programu stażowego organizowanego przez Kaufland. Sieć poszukuje w całym kraju 30 Wspaniałych, którzy zasilą szeregi firmy. Zgłoszenia można wysyłać do 15 kwietnia.

Rozwijający, konkretny i przyszłościowy – tak w trzech słowach można określić roczny program stażowy Absolwent, do którego sieć Kaufland zaprasza absolwentów wszystkich kierunków studiów. „Absolwentów wszystkich kierunków” – również Ciebie? Tak, bo o dostaniu się na staż decyduje nie ukończony kierunek, ale zainteresowanie branżą handlową oraz chęć rozwoju w firmie o międzynarodowej sieci sprzedaży. Liczą się również otwartość, gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Program Absolwent rozpocznie się 1 lipca. Przeznaczony jest dla studentów, którzy właśnie zakończyli naukę lub mają już na swoim koncie pierwsze doświadczenia zawodowe. Aplikacje należy wysyłać za pośrednictwem strony internetowej www.kariera.kaufland.pl, a oferty stażowe prezentowane są w zakładce „Absolwenci i studenci” / „Program stażowy Absolwent”. Staż można odbyć w centrali firmy we Wrocławiu, jeśli student interesuje się np. marketingiem, obszarem zakupu czy zagadnieniami związanymi z inwestycjami, lub w jednym z działów sprzedaży sieci w kraju, gdy obszarem zainteresowań kandydata jest właśnie obszar sprzedaży. W tym drugim przypadku do wyboru jest aż 226 lokalizacji – właśnie tyle sklepów w Polsce posiada sieć Kaufland.

Halo, centralo?

Stażyści aplikujący do centrali firmy we Wrocławiu mogą odbyć staż pod okiem doświadczonych mentorów w jednym z wybranych przez siebie na etapie aplikowania departamentów: Zakupu, Marketingu lub w Departamencie Obszarów Centralnych.

Departament Zakupu
Osoby odbywające staż w Departamencie Zakupu będą odpowiedzialne między innymi za realizację zadań działu kupieckiego z zakresu artykułów spożywczych, przemysłowych oraz świeżych, a także kontakt i współpracę z dostawcami na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. Absolwenci będą przygotowywać raporty i analizy, monitorować działania konkurencji oraz współpracować z innymi działami Kaufland – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Departament Marketingu
Staż na stanowisku specjalisty do spraw marketingu to idealne rozwiązanie dla osób, które bez problemu odnajdują się w pracy z analizą danych. Stażyści będą odpowiedzialni za monitorowanie aktualnych trendów marketingowych na rynku FMCG, współtworzenie strategii rozwoju komunikacji marketingowej oraz przygotowywanie raportów. Udział w programie będzie również szansą na poznanie specyfiki współpracy z agencjami reklamowymi oraz badawczymi, które aktywnie wspierają sieć Kaufland. Absolwenci będą realizować projekty w Pionach Digital, Planowania i Zakupu Mediów, Grafiki, Kreacji oraz Produkcji Reklamy i CRM.

Departament Obszarów Centralnych
Departament Obszarów Centralnych to idealne miejsce dla stażystów, którzy interesują się nie tylko handlem detalicznym, ale również procesem zarządzania nieruchomościami. A proces ten zaczyna się już od etapu pozyskiwania działek budowlanych dla marketów i centrów logistycznych, po wyposażenie, najem, komercjalizację przestrzeni, na zarządzaniu nieruchomościami kończąc. Do zadań Absolwentów będzie należało między innymi przygotowywanie raportów i analiz związanych z działalnością Pionu Zaopatrzenia, Rozwoju Nieruchomości, Budowy oraz Zarządzania Nieruchomościami, a także współtworzenie i rozwój wewnętrznego projektu szkoleniowego „Inspiruj Doświadczeniem”. Stażyści będą też realizować zadania projektowe dla wszystkich obszarów departamentu, współpracując z menedżerami w obszarze zaopatrzenia, ekspansji, najmu oraz zarządzania nieruchomościami.

Przyszły menedżer w markecie

Kandydaci do Programu Absolwent w obszarze sprzedaży mają do wyboru aż 226 sklepów sieci Kaufland, dzięki temu mogą starać się o staż w najbardziej dogodnej dla nich lokalizacji. Staż w sprzedaży to doskonała możliwość, aby rozpocząć karierę zawodową jako przyszły menedżer w międzynarodowej sieci handlowej. Uczestnicy programu poznają specyfikę pracy wszystkich działów w markecie, standardy obsługi klientów w sieci Kaufland, dowiedzą się też, jak odbywa się proces zamawiania artykułów i towarowania sklepów, a także jak produkty są prezentowane w miejscu sprzedaży i przy pomocy jakich środków marketingowych są promowane. Stażyści poznają również zasady pracy zespołu w dużym markecie, będą też współpracować z innymi działami między innymi w obszarze zakupu i logistyki. Celem stażu w tym obszarze jest gruntowne wdrożenie do pracy na docelowe stanowisko menedżera zespołu w markecie lub menedżera marketu.

Start w karierę z wysokiego… „K”

Staż organizowany przez Kaufland powstał na bazie doświadczeń wypracowanych z absolwentami we wszystkich krajach, w których obecna jest firma, dlatego wszędzie ma podobny przebieg – studenci mają możliwość zdobycia bezcennego i przydatnego doświadczenia w oparciu o te same, międzynarodowe standardy. A staż w Kaufland już od pierwszego dnia to potężna dawka praktyki.

Mimo trwającej pandemii, podczas której wiele firm decyduje się na zawieszenie programów stażowych, my nie zwalniamy tempa i wspieramy absolwentów w rozwoju ich kariery zawodowej. W tym szczególnie trudnym okresie dajemy młodym ludziom możliwość zdobycia bezcennego doświadczenia w branży handlowej. Stażyści w naszej firmie już na starcie są wdrażani do pracy w centrali jako specjaliści w dziale fachowym lub jako menadżerowie zespołu w marketach i otrzymują solidne podstawy merytoryczne. Staż umożliwia poznanie specyfiki działania międzynarodowej sieci handlowej, udział w szkoleniach wewnętrznych organizowanych przez naszą firmę, a także w kursach językowych. Każdy z naszych stażystów może liczyć na wsparcie ze strony swoich mentorów, którzy nie tylko dzielą się swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem, ale również służą pomocą w codziennej pracy – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Osoby, które podczas stażu wykażą się dużym zaangażowaniem oraz chęcią dalszego rozwoju w strukturach firmy, będą mogły liczyć na propozycję stałej pracy na stanowisku menedżerskim. Wśród obecnych menadżerów Kaufland są osoby, które swoją karierę rozpoczynały właśnie od uczestnictwa w programie Absolwent. Udział w nim to również bardzo atrakcyjne wynagrodzenie:

Wiemy, że poza możliwością zdobycia nowych umiejętności, dla młodych ludzi startujących w dorosłe życie niezwykle istotne jest wynagrodzenie – dlatego już na starcie proponujemy im pensję w wysokości 5 000 zł brutto. To niemal tyle, ile wynosi obecnie średnia płaca w naszym kraju. I to już na początku kariery zawodowej. Mamy nadzieję, że praca w Kaufland, który w tym roku po raz piąty z rzędu otrzymał wyróżnienie Top Employer Polska, a po raz trzeci – Top Employer Europe, będzie dla stażystów ciekawym i inspirującym wyzwaniem, dzięki czemu wielu z nich zostanie z nami na stałe – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie

Stażyści już na start mogą liczyć na pensję w wysokości 5 000 zł brutto miesięcznie. Każdy uczestnik programu Absolwent zyskuje również możliwość udziału w licznych szkoleniach i warsztatach umożliwiających poznanie struktury międzynarodowej sieci handlowej, a także bogaty pakiet benefitów: prywatną opiekę medyczną, dostęp do platformy kafeteria MyBenefit, która pozwala na samodzielny wybór benefitów, bony oraz upominki z okazji świąt, dofinansowanie do wypoczynku oraz program grupowego ubezpieczenia na życie.

Listę dostępnych staży, aplikacje on-line, a także dodatkowe informacje na temat stażu można znaleźć pod adresem: https://kariera.kaufland.pl/absolwenci-studenci/program-stazowy-absolwent.html.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia włącznie.

Dodaj ogłoszenie