Dobre wrażenie już od wejścia? Podpowiadamy, jak to zrobić

materiał partnera
Udostępnij:
To naturalne, że zależy nam na tym, by zrobić dobre wrażenie na wszystkich wchodzących do naszego domu. Podobnie wygląda sytuacja w miejscu pracy – chcemy, aby klient doświadczył, jak najlepszych wrażeń od pierwszego kontaktu z siedzibą firmy. Jak zatem uzyskać efekt dobrego wrażenia już od momentu wejścia? Zastanów się, co widzą Twoi goście lub klienci odwiedzający Twój dom lub firmę. To drzwi. Warto zadbać zarówno o nie, jak i o ich otoczenie.

Chcesz zrobić dobre wrażenie? Tutaj liczą się sekundy

Jak wskazują wyniki badań, na zrobienie dobrego wrażenia ludzie mają zaledwie 11 sekund. Tyle czasu zajmuje nam bowiem oszacowanie, czy druga osoba może być sympatyczna i godna zainteresowania, czy książka, na okładkę której patrzymy może być interesująca, oraz czy drzwi, za klamkę których chwytamy są atrakcyjne, solidne i czy prowadzą do atrakcyjnego wnętrza. Tego typu spostrzeżenia i wnioski zapisują się w naszych głowach najczęściej zupełnie nieświadomie. Jednak to, jakie wrażenie odniesiemy przy pierwszym kontakcie z nową osobą, książką lub budynkiem, będzie odgrywało kluczową rolę w postrzeganiu pozostałej części cech osoby lub rzeczy i rzutowało na jakość ewentualnych relacji. Zatem jeśli chcesz, aby goście odwiedzający Twój dom zbudowali sobie, jak najlepszy obraz wszystkiego, co z domem się wiąże, zadbaj o to, aby dobre wrażenie budowane było już od momentu, gdy chwycą za klamkę.

Doceń rolę drzwi

Inwestycja w dobrej jakości, estetyczne i solidne drzwi to korzyść z co najmniej kilku punktów widzenia. Solidne drzwi gwarantują nam i naszej rodzinie bezpieczeństwo. Wytrzymale materiały i odpowiednia konstrukcja to w tej kwestii podstawa. Z certyfikowanym bezpieczeństwem wiąże się natomiast bezpośrednio doskonała trwałość drzwi i ich wieloletnia żywotność. Warto postawić na drzwi, które będą bezpieczne i wytrzymałe, co pozwoli im służyć z powodzeniem przez wiele, wiele lat. W końcu dobrze dobrane drzwi to estetyka. Jeśli wybierzemy model dopasowany zarówno do fasady, jak i klimatu wnętrza, takie rozwiązanie będzie stanowiło doskonałą, oryginalną ozdobę naszego domu. Atrakcyjne i dobrze komponujące się z całością domu drzwi będą świadczyć o naszym guście i poczuciu estetyki. Natomiast ich solidność i wykonanie z wysokiej jakości materiałów mogą odzwierciedlać nasze zainteresowanie wysokimi standardami i przekonanie jedynie do najlepszych rozwiązań.

Zadbaj o drzwi i otoczenie

Nawet jeśli posiadasz znakomite drzwi wejściowe, doskonale oddające charakter wnętrza domu i idealnie współgrające z jego fasadą, nie zapominaj, że otoczenie ma tutaj równie istotne znaczenie. Podstawowym elementem towarzyszącym drzwiom wejściowym jest ich zadaszenie. Estetyczny daszek nad drzwiami nie pozwoli czekającym gościom moknąć na deszczu. Poza tym może to być także doskonały element dekoracyjny Twojego domu. Różnorodność modeli dostępnych na rynku stwarza tutaj wiele możliwości. Odpowiednie zadaszenie jest niezwykle funkcjonalne także z innego powodu – otóż zabezpiecza drzwi wejściowe przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, np. deszczu lub śniegu. W wielu przypadkach takie rozwiązanie to warunek uzyskania gwarancji producenta na dany model drzwi wejściowych. Dlatego jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie już od wejścia, a przy okazji skutecznie zadbać o drzwi swojego domu – pomyśl nad specjalnym daszkiem nad drzwi wejściowe. Najlepsze rozwiązania w tym zakresie znajdziesz na https://www.metal-gum.com/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska