Nasza Loteria

Dni otwarte na porodówkach szpitali wojewódzkich

Materiał partnera zewnętrznego
Kobiety ciężarne i osoby towarzyszące oprowadzi po oddziale położna
Kobiety ciężarne i osoby towarzyszące oprowadzi po oddziale położna archiwum polskapress
Jakie są formy znieczulenia podczas porodu? Jak złagodzić ból? Jak przygotować się do cesarskiego cięcia? Na te i wiele innych pytań przyszłe mamy uzyskają odpowiedzi podczas dni otwartych na oddziałach położniczo-ginekologicznych szpitali wojewódzkich na Dolnym Śląsku.

Dni otwarte na porodówkach uruchamia pięć szpitali: Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu oraz Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.
Oddział położniczo-ginekologiczny oraz trakt porodowy można zwiedzać w parach. Kobiety ciężarne wraz z osobami towarzyszącymi oprowadzi wyznaczona do tego zadania położna. Odpowie na pytania zainteresowanych oraz udzieli wyjaśnień z zakresu porodu, pobytu w szpitalu, dostępnych form znieczulenia oraz przygotowania się do cesarskiego cięcia.

Z dni otwartych można skorzystać według wyznaczonego przez poszczególne szpitale harmonogramu:
Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu - pierwsza i trzecia środa miesiąca, w godz. 12-14;
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy - pierwszy i trzeci piątek miesiąca, w godz. 14.30-15.30;
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej - dni otwarte zaczną obowiązywać od listopada;
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu - należy zadzwonić na oddział położniczo-ginekologiczny i umówić się na spotkanie indywidualne;
Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu - każdy wtorek, w godz. 12-13.

komentarz

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska: Jesteśmy otwarci na pomysły i postulaty zgłaszane przez środowisko kobiet działających w tym niezwykle ważnym temacie, jakim jest opieka okołoporodowa. Chcemy polepszać standardy opieki okołoporodowej w marszałkowskich szpitalach i do tego będziemy dążyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska