DMPJ: Czwarte miejsce Sparty. Debiuty Panicza i Garbowskiej na Stadionie Olimpijskim

DF
Oliwer Kubus
Zwycięstwem truly.work Stali Gorzów zakończyła się 11. runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrano na Stadionie Olimpijskim. Betard Sparta Wrocław zajęła czwarte miejsce.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Betardu Sparty był mający ekstraligowe doświadczenie Przemysław Liszka. Członek pierwszej drużyny WTS-u zdobył dziewięć punktów.

Mateusz Panicz 30 maja zdał egzamin na licencję "Ż". Wychowanek Sparty swój debiut w oficjalnych zawodach zaliczył 3 czerwca podczas turnieju w ramach DMPJ w Zielonej Górze (zdobył wówczas cztery oczka). We wtorek po raz pierwszy miał okazję ścigać się przed wrocławską publicznością. Przywiózł cztery punkty, choć jego dorobek mógłby być większy, gdyby nie defekt w 11. biegu. Panicz znajdował się wtedy na prowadzeniu. Ostatecznie minął linię mety na ostatniej pozycji.

Szansę na zapisanie przy swoim nazwisku większej liczby punktów miała także Wiktoria Garbowska (3). Wtorkowe zawody były dla niej pierwszymi na Stadionie Olimpijskim. Jedyna kobieta w stawce w swoim inauguracyjnym starcie zanotowała upadek podczas próby ataku na prowadzącego Jakuba Osyczkę. Garbowska szybko wstała, ponownie dosiadła motocykla i zdołała przekroczyć linię mety, nie będąc dublowaną. Upór zawodniczki Sparty został nagrodzony przez kibiców oklaskami.

12. runda DMPJ jutro o godz. 16 na Stadionie Olimpijskim. Wstęp za okazaniem programu zawodów w cenie 5 zł, które będzie można kupić przed wejściem na trybunę zachodnią.