18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Długołęka: Zobacz, jak wygląda magistrat za 12 milionów [ZDJĘCIA]

Magdalena Kozioł, Jerzy Wójcik
Nowy budynek urzędu gminy w Długołęce wygląda okazale, ale budzi także kontrowersje
Nowy budynek urzędu gminy w Długołęce wygląda okazale, ale budzi także kontrowersje Janusz Wójtowicz
W najbliższą niedzielę uroczyste otwarcie nowego urzędu gminy w Długołęce przy ul. Robotniczej. Powstał, bo w starym budynku urzędnicy nie mogli już pracować. - Nie spełniał żadnych wymogów bhp - tłumaczy Mariusz Fedzin, wicewójt Długołęki.

- Notorycznie rwała się tam instalacja elektryczna, a niektóre korytarze miały nieco ponad metr szerokości - wylicza. I wyjaśnia, że nie mógł tamtędy przejechać choćby żaden niepełnosprawny na wózku. A w maleńkich pokojach mieszkańców załatwiających swoje sprawy słyszało 10 innych klientów w kolejce.

Władze gminy twierdzą, że budynku nie opłacało się remontować. Wybudowały więc nowy. Kosztował 12 milionów złotych. Choć jego oficjalne otwarcie dopiero przed nami, dla mieszkańców czynny jest już od kilku dni.

Ma dwa piętra. W środku jest 85 stanowisk dla urzędników, efektowna recepcja z drewna i metalu oraz sala konferencyjna na ponad 30 miejsc z owalnym stołem pośrodku. Połączona jest z mniejszą salą, z której można obserwować obrady. Obok gmachu czeka parking na 51 samochodów.

Choć budynek wygląda efektownie, jego cena budzi emocje. Wielu mieszkańców, w tym oczywiście miejscowa opozycja, twierdzi, że była zbyt wysoka. Już wiadomo więc, że nowa siedziba będzie jednym z głównych tematów tegorocznej kampanii wyborczej.

Piotr Dytko, przewodniczący klubu radnych Aktywni, mówi wprost: - Przy wyborze projektu kierowano się głównie chęcią zbudowania wielkiego i bizantyjskiego gmachu. Okazała architektura i wolne przestrzenie wewnątrz budynku potwierdzają, że wydano pieniądze na efekt zewnętrzny, a nie na faktyczne zaspokojenie potrzeb mieszkańców i funkcjonalność. Jego zdaniem, można było wybudować skromniejszy i tańszy obiekt, który dobrze służyłby mieszkańcom.

Wicewójt Mariusz Fedzin broni inwestycji. - Budynek posłuży ludziom przez kolejnych kilkadziesiąt lat - zapewnia. I dodaje, że starosta wrocławski też postawił nową siedzibę wartą 35 milionów złotych. - A przy Podwalu we Wrocławiu, w dawnym budynku starostwa, było ekskluzywnie w porównaniu do warunków u nas - twierdzi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska