Długi weekend czerwcowy, gdzie warto pojechać?

Materiał informacyjny Hotel Czarny Potok

W tym roku mamy szczęście i jeden z długich weekendów wypada... w czerwcu, na przełomie wiosny i lata. 20 czerwca 2019, 60 dni po Wielkanocy, Kościół Katolicki obchodzi Boże Ciało. To święto jest dniem ustawowo wolny od pracy. Co to oznacza? Wiadomo! Wystarczy wciąż jeden dzień urlopu, by odpoczywać nawet 4 dni (od czwartku do niedzieli). Jak zaplanować ten czas? Gdzie warto pojechać w długi weekend czerwcowy? Podpowiadamy.

Wybierz góry, jeśli lubisz aktywny wypoczynek
Góry to idealna destynacja dla wszystkich tych, którzy najlepiej odpoczywają blisko natury, w ciszy i harmonii z nią. Ale góry to również możliwość spędzenia urlopu bardzo aktywnie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Górskie wędrówki to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej efektywnych form aktywności fizycznej, pozwalający na spalenie nawet 400 - 700 kcal ! Trekking angażuje bowiem wszystkie partie mięśni, umożliwiając równocześnie maksymalne dotlenienie organizmu, świeżym, czystym powietrzem. Ponadto poziom trudności tego górskiego treningu zależy od nas - sami wybieramy długość i stopień trudności szlaku, którym wędrujemy.

Aktywny wypoczynek w górach wpływa pozytywnie również na naszą kondycję psychiczną, pozwala zredukować stres i ułatwia odcięcie się od codziennych problemów. To wszystko przekłada się na jakość urlopu, a weekend w górach może znacząco poprawić nasze samopoczucie na dłuższy czas. Zwłaszcza, gdy mowa... o długim weekendzie!

Tatry, Sudety, a może Beskid Sądecki?
Polska to w przeważającej części kraj równinny, jednak jej południowa granica to przepiękne pasma górskie. Możemy więc cieszyć się urlopem w górach, bez konieczności wyjeżdżania za granicę - wystarczy tylko zdecydować, którym pasmem chcemy wędrować.
Tatry dla zaawansowanych

Tatry to najwyższe góry w Polsce, które w ciągu całego roku przyciągają rzesze amatorów pieszych wędrówek oraz wspinaczki wysokogórskiej. Do najpopularniejszych szlaków turystycznych należą te, które prowadzą do Morskiego Oka, pozwalają podziwiać Giewont lub zdobyć Kasprowy Wierch. Doświadczeni miłośnicy górskiego trekkingu chętnie mierzą się z wyzwaniem jakim jest Orla Perć, będąca najdłuższym szlakiem graniowym w Tatrach Wysokich i uznawana za najtrudniejszy szlak górski w Polsce.

Sudety dla mniej zaawansowanych
Nieco mniej oblegane i bardziej dostępne dla przeciętnego turysty są Sudety, które położone są na terenie Polski i Czech. Najwyższym szczytem Sudetów jest Śnieżka (1602 m n.p.m.), ale mniej doświadczeni urlopowicze chętnie zdobywają niższe szczyty, położone w różnych częściach gór (Sudety dzielą się na Zachodnie, Środkowe i Wschodnie), a także podziwiają malownicze wodospady i kotliny oraz zachwycającą faunę i florę.

Beskid Sądecki, czyli dla każdego coś dobrego
Stale rosnącą popularnością cieszy się Beskid Sądecki (Karpaty Zachodnie), do którego zalicza się trzy pasma górskie: Pasmo Jaworzyny, Pasmo Radziejowej i Góry Leluchowskie. W Beskidzie Sądecki znajduje się kilkanaście rezerwatów przyrody oraz kilkadziesiąt szlaków turystycznych o wszystkich stopniach trudności. Do dyspozycji miłośników górskich wędrówek są cieszące się ogromną popularnością schroniska oraz liczne punkty widokowe. To również region, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych swoją atrakcyjnością pod względem turystycznym.

*

Atrakcje Beskidu Sądeckiego, szlaki i najważniejsze miejscowości
Beskid Sądecki to region, który oferuje turystom nie tylko piękne krajobrazy, ale również liczne uzdrowiska z wodami mineralnymi w roli głównej, możliwość obcowania z bogatym dziedzictwem kulturowym Beskidu (liczne ruiny zamków, Szlak Architektury Drewnianej) oraz wciąż żywym folklorem. Do największych ośrodków turystycznych w regionie zalicza się Krynicę Zdrój, Muszynę i Piwniczną Zdrój oraz Szczawnicę. Krynica Zdrój jest atrakcyjna o każdej porze roku, oferując turystom możliwość korzystania z najwyższej jakości usług z kategorii SPA&Wellness, górskich wędrówek, kolejki gondolowej, a także kompleksu wyciągów i stoków narciarskich. Turyście wysoko oceniają również deptak w Krynicy, Muzeum Zabawek (w którym znów można poczuć się jak dziecko), Muzeum Nikifora Krynickiego, Stary Dom Zdrojowy oraz Górę Parkową, na którą można wjechać kolejką linową.

Beskid Sądecki oferuje turystom możliwość odkrywania swojego piękna podczas wędrówek po licznych szlakach turystycznych, o różnym stopniu trudności - tak, by każdy mógł wybrać trasę adekwatną do swoich możliwości i potrzeb. Najdłuższym i najważniejszym szlakiem turystyki pieszej jest Główny Szlak Beskidzki, prowadzący grzbietami Pasm Radziejowej i Jaworzyny. W Beskidzie Sądeckim pomyślano również o miłośnikach jazdy na rowerze, na których czekają szlaki rowerowe oraz wielbicieli konnych przejażdżek, którzy z kolei mogą podziwiać piękno Beskidu z końskich grzbietów na Transbeskidzkim Szlaku Konnym.
Baza hotelowa i noclegowa

Liczne atrakcje i doskonale przygotowane szlaki turystyczne są najlepszym dowodem na to, że Beskid Sądecki jest otwarty na podejmowanie turystów o różnych wymaganiach i oczekiwaniach, preferujących rozmaite formy spędzania wolnego czasu (poza chodzeniem po górach, oczywiście!). Świetnie przygotowana jest również baza hotelowa i noclegowa. Turyści odwiedzający różne części Beskidu Sądeckiego mogą zdecydować się na zakwaterowanie w domkach, różnego rodzaju apartamentach, pensjonatach czy hotelach. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługuje Hotel Czarny Potok, niezwykle klimatyczny i nowoczesny równocześnie, świadczący usługi na najwyższym poziomie oraz dysponujący szerokim zapleczem w kategorii SPA&Wellness.

Poznaj ofertę hotelu Czarny Potok!
Hotel Czarny Potok to kompleks 12 budynków zlokalizowanych na 3 hektarach powierzchni, idealnie wkomponowanych w otoczenie, zachwycających wyjątkową architekturą oraz gwarantujących maksymalny komfort turystom decydującym się na nocleg właśnie tutaj. Hotel znajduje się w jednym z najpiękniejszych i cieszących się największą popularnością uzdrowisk górskich, w Krynicy Zdrój (nazywanej również Krynicą Górską). Krynica Zdrój leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w malowniczej dolinie rzeki Kryniczanki, w otoczeniu Góry Parkowej i Krzyżowej.

W Hotelu Czarny Potok możemy odpocząć w nowoczesnych, klimatyzowanych i doskonale urządzonych pokojach oraz skorzystać z licznych atrakcji i usług dodatkowych. Do dyspozycji gości Hotelu są urocze alejki spacerowe (również nad rzeczką, przepływającą przez środek kompleksu) i mini golf, wyśmienite restauracje, basen, SPA oraz świetnie wyposażona siłownia, a także m.in. sala gier, sala bilardowa i klub muzyczny Nikifor. Ale to nie wszystko! Hotel Czarny Potok to idealna miejscówka dla rodzin z dziećmi! Ten rodzinny hotel przygotował dla najmłodszych gości m.in. Kids Club oraz specjalną salę komputerową dla dzieci.

Szczegóły oferty na długi weekend czerwcowy 2019 (i nie tylko!) znajdziecie na stronie Hotelu Czarny Potok.

Dodaj ogłoszenie