Dlaczego warto zlecić sprzątanie firmie sprzątającej?

Materiał Partnera
Udostępnij:
Tylko 8 proc. wrocławian lubi sprzątać – dla większości to przykry obowiązek. Aż 43 proc. badanych najbardziej nie lubi prasować, kolejne najmniej lubiane czynności to mycie okien oraz sprzątanie łazienki i toalety. 6 na 10 osób chętnie zatrudniłoby kogoś do sprzątania. Warunki są jednak dwa: przystępna cena oraz zaufana osoba.

Na rynku wrocławskim pojawiła się nowa firma sprzątająca Moppy.pl oferująca sprzątanie domów i biur. Jest to serwis internetowy oferujący wygodne zamawianie usługi sprzątającej przez Internet. Wystarczy podać adres, gdzie ma zostać wykonana usługa, wybrać dzień, godzinę i czas sprzątania. Usługę można zamówić jednorazowo lub regularnie. Cały proces jest prosty i wygodny. Dlaczego więc nie zamówić sprzątania przez Internet?

Jakich obowiązków domowych najbardziej nie lubią wrocławianie?

Wieczny brak czasu, nienormowane godziny pracy, zmęczenie, zajęcia dodatkowe, przygotowywanie posiłków czy opieka nad dziećmi – powodów, dla których brakuje czasu na sprzątanie, jest wiele. Poza tym to czynności, które niewielu osobom sprawiają przyjemność i są raczej przykrym obowiązkiem. Mieszkańcy Wrocławia i okolic, w badaniu przeprowadzonym przez Praktycy.com na zlecenie Moppy.pl, zapytani o sprzątanie swojego domu lub mieszkania oraz poszczególne czynności z tym związane, w 92 proc. odpowiedzieli, że ogólnie nie lubią sprzątać. Które obowiązki domowe uważają za najgorsze? Ile byliby w stanie zapłacić osobie lub firmie za posprzątanie swojego lokum oraz jak wyglądają ceny tego rodzaju usług na dolnośląskim rynku?

Niewyprasowane koszule i brudne okna największą zmorą wrocławian

Pośród wszystkich domowych obowiązków, do najmniej lubianych, wrocławianie zaliczyli prasowanie (43 proc.), mycie okien (39 proc.) oraz czyszczenie łazienki i toalety (39 proc.). Niechętnie zabierają się również do czyszczenia sprzętów AGD takich jak lodówka czy piekarnik (33 proc.). 1/4 mieszkańców Wrocławia i okolic nie przepada za ogólnym sprzątaniem m.in. ścieraniem kurzu, odkurzaniem i myciem podłóg. Nie dziwi zatem fakt, że 60 proc. wrocławian zdecydowałoby się zlecić sprzątanie obcej osobie lub firmie. Jak wyceniają oni takie usługi? 27 proc. z nich byłoby w stanie przeznaczyć na taki wydatek do 100 zł miesięcznie, 29 proc. – od 100 do 300 zł, a 4 proc. – od 300 do 500 zł miesięcznie. Dla osób, które chciałyby zatrudnić kogoś do sprzątania, ważnym kryterium jest również zaufanie. Ponad 40 proc. z nich zleciłoby usługi sprzątające osobie z polecenia. Co ciekawe, aż 9 na 10 ankietowanych uważa, że ktoś obcy posprząta ich mieszkanie tak dobrze, jak oni sami.

Ile kosztuje posprzątanie mieszkanie lub domu?
Na wrocławskim rynku ceny sprzątania mieszkania lub domu wahają się od 25-30 zł za godzinę, a jeśli zdecydujemy się na zlecenie konkretnych czynności np. mycie piekarnika, lodówki czy okna, koszty są wyceniane indywidualnie. – Koszt godziny sprzątania zaczyna się od 25 zł przy regularnym korzystaniu z usług do 30 zł przy jednorazowym zamówieniu. Zlecenia przyjmuje się na minimum dwie godziny. W tym czasie możemy np. umyć okna (półtorej godziny), piekarnik (pół godziny), lodówkę (pół godziny), a pozostały czas przeznaczyć na generalne porządki. Koszt takiego sprzątania wynosi od 75 do 120 zł – tłumaczy Ewa Szczepaniak, współwłaścicielka Moppy.pl, platformy do zamawiania usług sprzątających do mieszkań i biur. Szukając we własnym zakresie, ciężko znaleźć osobę, która posprząta zgodnie z naszymi oczekiwaniami, za akceptowalną przez nas cenę. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc skorzystanie z firm sprzątających – Dla naszych klientów ważna jest jakość sprzątania, elastyczność godzinowa oraz to, że jako firma odpowiadamy za działania naszych pracowników – sprawdzamy ich kwalifikacje oraz przeprowadzamy szkolenia wprowadzające wysokie standardy zapewniające komfort klienta oraz jakość sprzątania. Istotną kwestią dla coraz większej liczby klientów jest także możliwość zamówienia usługi przez internet w 3 minuty, nawet na 2 dni przed planowanym terminem sprzątania – mówi Ewa Szczepaniak z Moppy.pl.

Druga strona medalu – dodatkowa praca

Rynek usług sprzątających w Polsce szacowany jest na ok. 2 mld złotych. Oprócz coraz większego zainteresowania klientów zlecaniem sprzątania na zewnątrz, to także rynek dla osób poszukujących pracy dodatkowej w usługach sprzątających. Kto może być zainteresowany takim dodatkowym zarobkowaniem? Ze względu na szeroki zakres godzinowy – praktycznie każdy, kto szuka dodatkowego źródła dochodów, w tym studenci.

Kolejny gadżet, nowa para butów lub inna rzecz, bez której możemy się obejść – pieniądze na sprzątanie łatwo można wygospodarować. Skoro tak nie lubimy sprzątania, może warto przerzucić te przykre dla nas czynności na kogoś, kto zrobi to chętniej, jako dodatkowe źródło dochodu. Może się okazać, że będą to najlepiej wydane przez nas pieniądze i wolny od sprzątania czas, który można spożytkować inaczej np. realizując swoje pasje czy spędzając go z rodziną.

Moppy.pl to nowoczesna platforma do zamawiania sprzątania przez Internet. Swoją ofertą obejmuje sprzątanie mieszkań, domów i biur. Firma powstała w 2016 roku i obecnie funkcjonuje na rynku wrocławskim kierując swoją ofertę do osób, którzy nie mają czasu lub ochoty na domowe obowiązki i cenią sobie wygodę.

Badanie „Których obowiązków domowych najbardziej nie lubią mieszkańcy Wrocławia i okolic?” zostało przeprowadzone przez Praktycy.com na zlecenie Moppy.pl w październiku 2016 roku na reprezentatywnej grupie 253 mieszkańców Wrocławia i okolic. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska