Demaskujemy mity o weganizmie i wegetarianizmie

RedZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Wiedza Polaków o weganizmie i wegetarianizmie wciąż tkwi na zaskakująco niskim poziomie. Jakie są powszechne mity na temat diety?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

L
Lena była wegetarianka

Wyborcza i lewicujace i popularne po prostu media nahalnie wciskają mity o weganizmie i wegetarianizmie jako bardzo zdrowej diecie dla każdego o zgrozo i ekologicznej, ratujacej wręcz planetę o jeszcze większa zgrozo!

Ludzie wiedzą dobrze i wystarczająco dużo, że te diety są niedoborowe w ważne składniki, szczególnie weganizm i, że jest się na nich słabym.

Wystarczy na yt wpisać dlaczego przestałem być weganinem i można się przekonać jak kilka tylko lat diety weganskiej potrafi doprowadzić do chorób z niedoborów witamin i przede wszystkim nadmiaru błonnika, wielu substancji antyodzywczych, którymi rośliny bronią się przed zjedzeniem. Są to trucizny, które jedzone w dużej ilości jak w weganizmie utrudniają wchłanianie witamin i minerałów, tworzą kamienie w narządach, uposledzaja tarczyce. Dieta weganska w dłuższej, albo i krótszej perspektywie może prowadzić do szybszego starzenia się, cukrzycy, depresji, spadku libido i płodności, zaburzeń hormonalnych, mgły umysłowej,przerostu Grzyba i bakterii w jelitach co prowadzi do chronicznych biegunek, bólu i innych poważnych chorób.

Wciska się kit, że wystarczy brać suplementy i już wszystko będzie ok. Niestety każdy wchłania inaczej. A mięso zawiera te cenne substancje, których nie ma w mięsie, a podrabianie ich ma marny skutek. Sama byłam wegetarianka i nie polecam! Zgubna ideologia, moja koleżanka weganka ma rozwalone jelita, mąż jej również wege, popełnił samobójstwo z niewiadomego powodu.

Brzmi super zdrowo? Powodzenia.

Nie wspomnę, że rolnictwo roślinne mechaniczne, wyjalawia ziemię, truje ją chemikaliami i zabija na polach dziesiątki tysięcy małych stworzeń od owadów, gryzoni, gadów po ptaki, które żyją na polach i giną pod maszynami, od chemii i z głodu.

Zdrowym dla ludzi i ziemi, ratujacym nas jest sposób naturalnej hodowli różnych zwierząt na trawiastych pastwiskach. Trawa plus odchody zwierząt wiąże węgiel z dwutlenku węgla i zapobiega zbyt szybkiemu parowaniu wody.

Przy tym jest mięso od szczęśliwych zwierząt jest bardzo bogate w kluczowe witaminy jak B12, witaminy A, E, D, kwasy omega 3 EPA DHA, cenny cholesterol, cynk, żelazo, selen, których jest tam mnóstwo i są bardzo dobrze przyswajalne i w pełnej formie. A w roślinach zero lub bardzo mało i konwersja do pełnej firmy daje efektywność parę procent.

Wegetarianizm może być dla niektórych w miarę zdrowy, ale weganizm dla nikogo.

B
Biolog
2019-08-05T01:00:11 02:00, Sutryk ma kota:

Wystarczy odwiedzić onkologię i porównać ile wege ilu promujących wege, poprzez pożeranie szkodników traw jakim są krowy.

2019-08-05T01:30:04 02:00, wyrypajew:

czy zwierzęta mięsożerne typu lwy, wilki, niedźwiedzie też padają na raka jak muchy? adla odmiany koniki, sarenki i słoniki raka nie miewają ? Pytanie retoryczne, bo odpowiedź znam aż za dobrze.

Padaja.

G
Gość

A gdzie można poczytać o tych mitach ? to kpina z czytelnika czy zmuszanie do poczytania reklam? Trochę szacunku dla chcących poczytać proszę . Lucyna Szypura

G
Gość

Przepraszam, a czy jest wersja dla potrafiących czytać?

P
Piotr

Germany's Meat-Drenched Oktoberfest Warms To Vegans

"With a pure plant-based diet, it is difficult or impossible to attain an adequate supply of some nutrients," states the German Nutrition Society's new position on the vegan diet. "The most critical nutrient is B-12," which is found in eggs and meat.

G
Gość
2019-08-05T14:00:33 02:00, Brawo zdrowie:

Względem nagranie jest strasznie przesiakniete kłamstwa i. Pierwotny człowiek nauczył się polować i mózg się rozwinął, to jest uznane za fakt dzisiaj.

Białko roślinne to nie białko zwierzęce i vice versa. Nie wchłania się identycznie i nie ma identycznego składu. Ale fajna propaganda, szkoda tylko że promujecie długotrwałe malnutrition. Obecna dieta zachodnia jest najgorsze co może być, a nasze cialo skladuje na tyle potrzebnych nam elementów że może wytrzymać jeżeli ma inne elementy zbędne dostarczone, latami. Ale kryzys następuje, flora bakteryjną jelit się psuje, itd itd. I często po latach suplementacji cała masa wegan na zachodzie odchodzi od diety. Bo jest nie do utrzymania. Kobiety doświadczają wczesnej menopausy, mężczyźni tracą libido, zanik tkanki mięśniowej. Jakoś nie widać tych samych problemów na diecie równie restrykcyjnych keto czy carnivore. W sumie te dwa diety obalaja wielki centralny mit weganizm że to mięso jest szkodliwe dla zdrowia, tacy ludzie udowadniają że nie, nie jest szkodliwe a wręcz aż lecznicze i godne nazwania je nawet terapeutyczny i.

1. Znam zarówno wegan jak i mięsożerców z niedoborami. To nie kwestia typu diety tylko jej odpowiedniego opracowania.

2. Odpowiednio skomponowana dieta wegańska nigdy nie powoduje ubytków flory bakteryjnej jelit. Wręcz przeciwnie. Mięso i tłuszcze nasycone są głównym czynnikiem powodującym miażdżycę, raka trzystki, jelita grubego, dysfunkcji nerek, itd. Możnaby wymieniać bez końca.

3. Wczesna menopauza, obniżone libido, zanik tkanki mięśniowej - typowe nie poparte żadnymi badaniami mity. Na dodatek już powoli stają się nudne.

4. W takich wypowiedziach proponuję najpierw poszukać poparcia w badaniach zanim napisze się coś tak bezsensownego.

G
Gość
2019-08-04T14:42:35 02:00, Gość:

Wegetarianizm jest taka sama choroba umyslowa jak pedelastwo, lewica, feminizm , ekologia. Najbardzirk znanym wegetarianinem byl Hitler I jego wielbiciel Ghandi

2019-08-04T15:15:08 02:00, Gość:

To wcinaj mięcho i nikogo do tego nie zmuszaj. Świadomość w jaki sposób pozyskiwany jest twój schabowy, myślących ludzi skłania do refleksji. Poczytaj o przemyśle hodowlanym, a nie rób z ludzi chorych psychicznie.

2019-08-04T22:25:01 02:00, Gość:

Przeczytaj o anemii i niedoborach żelaza b12 i b6 u kobiet i o przyswajalnosci tych pierwiastków w diecie wegańskiej to zmadrzejesz;)

Najpierw trzeba odróżniać witaminy od pierwiastków, żeby próbować być mądrym w internecie, a poza tym polecam czytać rzetelne badania, a nie wpisy na portalu zdrowie. 👍

B
Bahara
2019-08-04T15:44:26 02:00, Gość:

Wegetarianizm nie jest wcale zdrowy bo tak jak w filmie było powiedziane że jedzą oni dużo słodkiego i żywności przetworzonej tzn gotowanej.W takim razia nie ma już żywych wartości bo gotowanie zabiło. Najlepsze jedzenie to surówki szczególnie dużo zielonego. I Kiszonki w kazdej postaci.Cukier naturalny w owocach .A jedzenie mięsa jest OBRZYDLIWE szczególnie wieprzowiny bo DNA świni jest prawie identyczne jak DNA człowieka więc jedzac wieprzowinę jesteśmy kanibalami. Ochyda !!!! Poza tym przyczyną nowotworow i cukrzycy jest wlaśnie żarcie mięcha.

Kto je dużo słodkiego? Ty sobie jeszcze raz ogladnij i zrozum...

w
wyrypajew
2019-08-05T01:00:11 02:00, Sutryk ma kota:

Wystarczy odwiedzić onkologię i porównać ile wege ilu promujących wege, poprzez pożeranie szkodników traw jakim są krowy.

czy zwierzęta mięsożerne typu lwy, wilki, niedźwiedzie też padają na raka jak muchy? adla odmiany koniki, sarenki i słoniki raka nie miewają ? Pytanie retoryczne, bo odpowiedź znam aż za dobrze.

E
Emmi
2019-08-04T15:44:26 02:00, Gość:

Wegetarianizm nie jest wcale zdrowy bo tak jak w filmie było powiedziane że jedzą oni dużo słodkiego i żywności przetworzonej tzn gotowanej.W takim razia nie ma już żywych wartości bo gotowanie zabiło. Najlepsze jedzenie to surówki szczególnie dużo zielonego. I Kiszonki w kazdej postaci.Cukier naturalny w owocach .A jedzenie mięsa jest OBRZYDLIWE szczególnie wieprzowiny bo DNA świni jest prawie identyczne jak DNA człowieka więc jedzac wieprzowinę jesteśmy kanibalami. Ochyda !!!! Poza tym przyczyną nowotworow i cukrzycy jest wlaśnie żarcie mięcha.

2019-08-04T17:31:19 02:00, Lekarz od czubkow:

Musisz znowu zacząć brać te tabletki bo ci się pogorszylo.

Pozdrawiam twój lekarz psychiatra

2019-08-04T23:14:52 02:00, Gość:

Wegetarianizm jest bardzo zdrowy.

Ohyda, to robić takie błędy ortograficzne!

S
Sutryk ma kota

Wystarczy odwiedzić onkologię i porównać ile wege ilu promujących wege, poprzez pożeranie szkodników traw jakim są krowy.

V
Vegan World Festiwal

Zapraszam przeciwników i zwolenników na najważniejsze wydarzenie roku weganizmu w naszym kraju. Dużo wykładów(również prowadzonych przez czołowych naukowców celem obalenia mitów), koncertów, warsztatów i mnóstwo jedzenia.

16-18sierpnia, Stacja Wolimierz, Pobiedna

Zapraszamy

G
Gość
2019-08-04T14:42:35 02:00, Gość:

Wegetarianizm jest taka sama choroba umyslowa jak pedelastwo, lewica, feminizm , ekologia. Najbardzirk znanym wegetarianinem byl Hitler I jego wielbiciel Ghandi

2019-08-04T23:13:47 02:00, Gość:

Jesteś imbecylem, takim "prawdziwie polskim"

A ty kim jesteś? Każdy je to co lubi debilu

G
Gość
2019-08-04T15:44:26 02:00, Gość:

Wegetarianizm nie jest wcale zdrowy bo tak jak w filmie było powiedziane że jedzą oni dużo słodkiego i żywności przetworzonej tzn gotowanej.W takim razia nie ma już żywych wartości bo gotowanie zabiło. Najlepsze jedzenie to surówki szczególnie dużo zielonego. I Kiszonki w kazdej postaci.Cukier naturalny w owocach .A jedzenie mięsa jest OBRZYDLIWE szczególnie wieprzowiny bo DNA świni jest prawie identyczne jak DNA człowieka więc jedzac wieprzowinę jesteśmy kanibalami. Ochyda !!!! Poza tym przyczyną nowotworow i cukrzycy jest wlaśnie żarcie mięcha.

2019-08-04T17:31:19 02:00, Lekarz od czubkow:

Musisz znowu zacząć brać te tabletki bo ci się pogorszylo.

Pozdrawiam twój lekarz psychiatra

Wegetarianizm jest bardzo zdrowy.

G
Gość
2019-08-04T14:42:35 02:00, Gość:

Wegetarianizm jest taka sama choroba umyslowa jak pedelastwo, lewica, feminizm , ekologia. Najbardzirk znanym wegetarianinem byl Hitler I jego wielbiciel Ghandi

Jesteś imbecylem, takim "prawdziwie polskim"

Dodaj ogłoszenie