Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Debata Komorowski - Duda na żywo. KTO WYGRAŁ. RELACJA Z DEBATY PYTANIE PO PYTANIU, ZAPIS DEBATY

JU, AIP
Fot. Jan Bogacz/ Tvp/AIP
Debata Bronisław Komorowski - Andrzej Duda za nami. W telewizji zobaczyliśmy ją na sześciu kanałach (TVP1, TVP Info, TVP Polonia, telewizji Polsat, Polsat News i Polsat News 2). My zapraszaliśmy na debatę live online. Zobaczcie zapis całej debaty.

DEBATA BRONISŁAW KOMOROWSKI - ANDRZEJ DUDA, 17.05.2015, GODZ. 20.10, TRANSMISJA NA ŻYWO, LIVE, STREAM, ONLINE
Im więcej debat, tym lepiej - mówiła tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów Beata Szydło, szefowa sztabu Andrzeja Dudy. Dziś mieliśmy okazję obserwować pierwszą bezpośrednią dyskusję Bronisław Komorowski - Andrzej Duda. Debata prezydencka rozpoczęła się o godzinie 20.10, ale przed drugą turą wyborów obecnie urzędujący prezydent Bronisław Komorowski zmierzy się jeszcze raz z kandydatem PiS na prezydenta Andrzejem Dudą. W kolejnej debacie tuż przed II turą wyborów Andrzej Duda i Bronisław Komorowski zmierzą się 21 maja na antenie TVN.

W niedzielę obaj kandydaci pojawili się w gmachu TVP tuż przed godziną 20. Pierwszy dotarł Andrzej Duda, który wyglądał na skoncentrowanego. Bronisław Komorowski, zakrzyczany przez zwolenników kandydata PiS, tylko się uśmiechnął. Był spokojny.

W czasie konfrontacji emocje narastały stopniowo. Zaczęło się spokojnie, wręcz sennie. Jednak gdy kandydaci zaczęli, najpierw nieśmiało a później otwarcie, atakować się wzajemnie, coraz bardziej żywiołowo reagowała również publiczność. Dziennikarze starali się być obiektywni. Część na zmagania kandydatów patrzyła ze znudzeniem, przewidując odpowiedzi i wyciągane przez obie strony haki. Byli też jednak wyraźni zwolennicy Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy, którzy głośno negowali wypowiadane przez nich kwestie. Choć nie były to tak emocjonalne komentarze, jak te słyszane między "bojówkami" kandydatów.

Po wygłoszeniu końcowych oświadczeń publiczność zaczęła się wzajemnie przekrzykiwać: "Andrzej Duda!", "Komorowski!", po obu stronach dało się słyszeć hasło: "Zwyciężymy!"

DEBATA PREZYDENCKA KOMOROWSKI - DUDA, 17.05.2015, GODZ. 20:10 - OTO ZAPIS CAŁEJ DEBATY PYTANIE PO PYTANIU

OSTATNIA CZĘŚĆ - PODSUMOWANIE KAŻDEGO Z KANDYDATÓW I ICH WIZJA POLSKI NA NASTĘPNE LATA

Bronisław Komorowski: Stabilność poglądów jest ważną rzeczą. Za siedem dni dokonacie państwo realnego wyboru. Nie będziecie oceniali kandydatów wedle wyglądu. Zdecydujecie, kto stanie u sterów państwa polskiego. Jestem przekonany, że rozważycie to w swoich sercach. Dokonacie państwo wyboru, jakie będzie państwo polskie w następnych latach. Jeśli chcecie państwa, które głęboko ingeruje w prywatność obywateli - zagłosujcie na Andrzeja Dudę. Jeżeli chcecie Polski, która szanuje poglądy obywateli i stawia na kompromis polityczny - wybierzecie mnie. Jeśli chcecie państwa, które nie ufa obywatelom i zwalcza opozycję, i prowadzi do sporów wewnętrznych - oddajcie głos na mojego konkurenta. Jeżeli chcecie, aby Polska była zgodna wewnętrznie - oddajcie głosy na mnie. Jeżeli chcecie Polski, która chce umocnić swoją pozycję w UE to oddajcie głos na mnie. Ale jeśli chcecie, aby Polska odwracała się bokiem albo tyłem do UE - zagłosujcie na mojego Andrzeja Dudę. Jeżeli uważacie ze bezpieczeństwo wymaga doświadczenia kształtowanego przez lata - oddajcie głos na mnie. Jestem człowiekiem niezależnym i nie mam żadnego prezesa nad sobą.

Andrzej Duda: Dziękuje bardzo panu prezydentowi za tę debatę, za możliwość uczestnictwa w niej. Dziękuję bardzo telewizji, że tą debatę zorganizowała. Dziękuję bardzo państwu, naszym wyborcom, naszym widzom za to, ze zechcieli poświęcić swój czas i tę debatę obejrzeć. Debatę dla nas bardzo ważną. Jestem przekonany, że istotną także niezwykle dla przyszłości Polski. Za tydzień pójdziecie państwo do urn wyborczych, proszę, żebyście to zrobili, żebyście zrealizowali swoje obywatelskie prawo do głosowania (...). Wierzę w to głęboko, że w wyniku tych wyborów, które mam przekonanie ja wygram, państwo mnie powierzycie urząd Prezydenta RP - zaszczytny, ale z drugiej strony związany z wielkim zobowiązaniem, ze zobowiązaniem ciężkiej pracy dla polskiego społeczeństwa i polskiego kraju, zdecydowanego reprezentowania interesów polskich na arenie międzynarodowej, dbania o polską rację stanu, dbania o polską pamięć historyczną, dbania o to, by wśród młodzieży krzewić postawy patriotyczne, a przede wszystkim dbania o to, abyśmy coraz bardziej tworzyli wspólne społeczeństwo, aby znikały podziały, abyśmy się nie dali dzielić na tych niby radykalnych i tych, którzy mają być niby racjonalni. To nieprawda Tak jak powiedziałem wcześniej - polska flaga jest jedna. Krew Polaków wylana to jest krew naszego narodu, to oni bronili Polski tyle razy przed zaborcami,to oni bronili Polski przed tymi wszystkimi, którzy chcieli nas napaść walczyli o odzyskanie niepodległości. Musimy o tym pamiętać. To oni odbudowali Polskę po zaborach i potrafili to zrobić. Potrafili zbudować z niczego Gdynię - miasto i piękny port, potrafili zbudować centralny okręg przemysłowy, bo to byli uczciwi politycy. Dziś czas na powrót do uczciwej polityki. Czas na to, aby władza wreszcie słuchała obywateli. Dlatego zobowiązałem się w tej kampanii, ze uczynię wszystko i współdziałam w tym zakresie i z OPZZ i z Solidarnością, aby Polakom obniżyć wiek emerytalny, podwyższony wbrew ich woli. Zobowiązałem się, że uczynię wszystko, aby podwyższyć kwotę wolną od podatku, po to, aby ci którzy żyją dzisiaj najskromniej i ci którym ledwo starcza od pierwszego do pierwszego, mieli więcej (...). To są zmiany, które powinny być dokonywane. Powinna być chroniona i wspierana polska przedsiębiorczość. Wspierana choćby przez to, że ciężary podatkowe będą ponoszone przez wielkie sieci hipermarketów, które dzisiaj w stosunku do swoich obrotów płacą grosze podatków. Tu trzeba wprowadzać podatek (...). To wszystko trzeba zrobić, tylko trzeba chcieć.

CZYTAJ DALEJ:
CZĘŚĆ PIERWSZA - PYTANIA DOTYCZĄCE POLITYKI ZAGRANICZNEJ I BEZPIECZEŃSTWA
CZĘŚĆ DRUGA - PYTANIA DOTYCZĄCE GOSPODARKI I POLITYKI SPOŁECZNEJ
CZĘŚĆ TRZECIA - PYTANIA DOTYCZĄCE SPRAW USTROJOWYCH
CZĘŚĆ CZWARTA - KANDYDACI TOCZĄ DYSKUSJĘ ZE SOBĄ

PRZED DEBATĄ
20:00 Kandydaci są już w studiu TVP. Na każdego z nich przed wejściem czekali zwolennicy. Prezydent Komorowski przed wejściem zapewnił, że wszystko jest możliwe, ale on oczekuje debaty spokojnej i merytorycznej. Bronisław Komorowski na debatę przyjechał limuzyną w towarzystwie córek. Andrzej Duda na Woronicza dotarł Dudabusem.

20:07 - Kandydaci wchodzą do studia nr 5 w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie.TVP TVP i Polsat, które zaprosiły obecnie urzędującego prezydenta i kandydata PiS do dyskusji, liczą, że dziś przed telewizorami zasiądzie nawet 7-8 milionów telewidzów.

20:10 Dorota Gawryluk i Krzysztof Ziemiec, dziennikarze prowadzący spotkanie, rozpoczynają debatę. Debata trwa w sumie 80 minut. Losowanie zdecydowało o kolejności, w której kandydaci będą odpowiadali na pytania.

20:12 Debata składa się z czterech rund podzielonych tematycznie. Komorowski i Duda najpierw będą odpowiadać na pytania dotyczące polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, gospodarki i polityki społecznej, spraw ustrojowych. Przedstawią też własną wizję państwa. Następnie kandydaci sami będą mogli zadawać sobie pytania.

CZĘŚĆ PIERWSZA - PYTANIA DOTYCZĄCE POLITYKI ZAGRANICZNEJ I BEZPIECZEŃSTWA
Pytanie pierwsze: Jak zamierza pan prowadzić politykę wschodnią? Czy rozmawiać z Rosją? Jako pierwszy odpowiada prezydent Komorowski.
Najpierw prezydent Komorowski pogratulował Andrzejowi Dudzie wygranej w pierwszej turze wyborów. Złożył mu też życzenia urodzinowe. Na pytanie stwierdził, że pomaganie Ukrainie jest naszym narodowym interesem. A warunkiem skutecznej polityki zagranicznej jest według prezydenta zgoda. - Pana ugrupowanie często łamie te ustalenia - powiedział prezydent do Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda podziękował prezydentowi za przybycie i przypomniał, ze zapraszał do debaty cztery miesiące temu. - Prezydent ma współdziałać z rządem. Najważniejsza jest realizacja strategicznych celów. W naszym interesie jest, by Ukraina znalazła się w UE, ale nie jest w naszym interesie, by była tam wojna. Chcę podkreślić, że polityka zagraniczna to realizowanie własnych interesów - powiedział Duda.

Pytanie drugie: Na jakich filarach chcieliby państwo budować bezpieczeństwo w obliczu sytuacji w Grecji i w momencie, kiedy Wielka Brytania może wyjść z UE?
Andrzej Duda: UE i NATO to wielkie organizacje międzynarodowe, których jesteśmy członkiem. Polityka międzynarodowa wymaga realizacji własnego interesu. NATO wymaga zdecydowanie bardziej zaawansowanych działań dyplomatycznych. Powinniśmy ubiegać się o dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa.
Bronisław Komorowski Polskie bezpieczeństwo jest oparte na paru bardzo silnych filarach: członkostwie w NATO, UE oraz sile polskiej armii. Musimy działać. Dlatego zaprosiłem na następny szczyt NATO do Warszawy. Nie sztuka mówić o bazach, sztuka je organizować. Panie pośle, wy mówicie o tym od wielu wielu lat, ale żadnego amerykańskiego żołnierza nie sprowadziliście.

Pytanie trzecie zadaje Krzysztof Ziemiec: Co poza dozbrajaniem powinniśmy zrobić, by nasza armia potrafiła nas lepiej obronić?
Duda: Pięknie pan mówi o naszej armii (...). Obserwował pan spokojnie, kiedy pana kolega partyjny minister Bogdan Klich dokonywał de facto demontażu polskiej armii. Obcinaliście co roku finansowanie armii.
Komorowski: Bezpieczeństwo jest fundamentem. Na armię będzie przeznaczane 2 procent PKB. W czasach rządów PiS na modernizację armii wydawano tylko 4 miliardy, teraz to 8 miliardów. Trzeba pogłębiać integrację europejską. A pana ugrupowanie ustawia się do tego bokiem a nawet tyłem.

Czwarte pytanie - Dorota Gawryluk pyta o powrót Polski na pozycję lidera w regionie.
Komorowski: To dobra okazja, aby podkreślić, jak ważna jest silna armia. Silna gospodarka także świadczy o atrakcyjności naszego kraju. To imponuje naszym sąsiadom. Trzeba robić tak, aby sąsiedzi chcieli z nami współpracować (...). Polska to kraj atrakcyjny gospodarczo. Mieliśmy duży wzrost PKB w czasie kryzysu. To imponuje naszym sąsiadom. Trzeba robić tak, żeby nasi sąsiedzi jeszcze lepiej z nami współpracowali. Nigdy jeszcze nie mieliśmy lepszych relacji z sąsiadami. Musimy mieć mocną pozycję w NATO i UE - i taką mamy.
Duda: Dobre relacje z sąsiadami są dzisiaj podstawą. Powinniśmy szukać wspólnych płaszczyzn. Trzeba tworzyć sojusz z krajami bałtyckimi. Powinniśmy wrócić do współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej

CZYTAJ DALEJ:
CZĘŚĆ DRUGA - PYTANIA DOTYCZĄCE GOSPODARKI I POLITYKI SPOŁECZNEJ
CZĘŚĆ TRZECIA - PYTANIA DOTYCZĄCE SPRAW USTROJOWYCH
CZĘŚĆ CZWARTA - KANDYDACI TOCZĄ DYSKUSJĘ ZE SOBĄ
CZĘŚĆ DRUGA - PYTANIA DOTYCZĄCE GOSPODARKI I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Co panowie zamierzacie zrobić, by doprowadzić do zgody?
Duda: Nie wolno społeczeństwa dzielić. Nie ma Polski radykalnej, nie ma Polski racjonalnej. Wszyscy żyjemy pod jednym sztandarem, za który krew przelewali nasi ojcowie.
Komorowski: Łatwo jest mówić o zgodzie, ale trudniej ją realizować. Polacy potrzebują zgody (...). Ale ważna jest praktyka, nie teoria.

Co prezydent zrobi, by zahamować emigrację, a jednocześnie nie doprowadzić do wysokiego bezrobocia wśród młodych?
Komorowski: Największa emigracja Polaków miała miejsce za rządów PiS. Za naszych rządów wyjechało dużo mniej. Brak pracy to brak perspektyw i nieszczęście dlatego ważne, aby kontynuować proces, który już się zaczął.
Duda: Ludzie młodzi powtarzają na każdym spotkaniu, że nie widzą dla siebie szans w naszym kraju. Platforma obiecywała cuda, zieloną wyspę, Irlandię. Tylko że tam właśnie wysłała Polaków. Tusk mówił: wracajcie do kraju. Ale do czego?

Kto jest największym beneficjentem 25 lat przemian, a kto stracił?
Duda: Największym beneficjentem jest pan prezydent i jego środowisko. To, że Polska dzisiaj tak wygląda, do w dużej mierze pana prezydenta działalność. Te wybory są szansą na zmiany. Trzeba wyrwać nas z pułapki średniego dochodu.
Komorowski: Cieszę się, ze pan cytuje mój program. - Tak trzymać. 600 tysięcy Polaków wyjeżdżało za granicę za rządów PiS, teraz 60 tysięcy. Walczyłem o wolność i jestem z niej dumny, ale nie bezkrytyczny. Jak słyszę pana mówiącego, że Polskę trzeba odbudować ze zgliszcz, to coś się we mnie burzy. Lekceważy pan osiągnięcia narodu. Nie można tego robić.

Pytanie dotyczące emerytur.
Komorowski: Ja mogę na szczęście powiedzieć już o tym, co zostało zrobione. Ugrupowanie pana Andrzeja Dudy chciało cofnąć reformę emerytalną i sprawić, że emerytury w przyszłości będą niższe. Emeryci mają prawo do godziwych emerytur. Mamy o wiele dłuższy czas życia i do tego trzeba się przystosować.

Duda: Cały czas ta sama śpiewka. Ludzie nie chcą pracować aż do śmierci. Polacy pracują ponad siły. Jeżeli naród, suweren domaga się obniżenia wieku emerytalnego, to trzeba to zrobić. Złamaliście obietnice wyborcze dotyczace podwyższenia wieku emerytalnego.

CZYTAJ DALEJ:
CZĘŚĆ PIERWSZA - PYTANIA DOTYCZĄCE POLITYKI ZAGRANICZNEJ I BEZPIECZEŃSTWA
CZĘŚĆ TRZECIA - PYTANIA DOTYCZĄCE SPRAW USTROJOWYCH
CZĘŚĆ CZWARTA - KANDYDACI TOCZĄ DYSKUSJĘ ZE SOBĄ
CZĘŚĆ TRZECIA - PYTANIA DOTYCZĄCE SPRAW USTROJOWYCH
Co kandydaci chcieliby zmienić w obowiązującym ustroju.
Duda chce zmienić konstytucję, wzmocnić suwerenność. - Ważne są nie tylko gwarancje praw obywatelskich, ale też zapis, że referendum obywatelskie powinno się odbyć, jeśli poparte będzie przez co najmniej milion obywateli. Wystąpił pan z propozycją zmiany konstytucji szokując wszystkich - mówił.

Komorowski: Nie muszę zmieniać poglądów. Zawsze popierałem wprowadzanie JOW-ów. Proponuję zmianę w konstytucji, która nic nie przesądza, ale odblokuje dyskusję. Pańskie ugrupowanie zawsze było przeciwko Jednomandatowym Okręgom Wyborczym.

Czy pan nie blokuje przypadkiem etatu na uczelni od dziewięciu lat? - zapytał Dudę prezydent Komorowski.

Dorota Gawryluk: Z czego wynika to, że nie udaje się usprawnić systemu Państwa.
Komorowski: Trzeba stworzyć jasny przekaz co do jakości prawa. Po drugie trzeba usprawniać wymiar sprawiedliwości. A jeśli chodzi o dostępność, to trzeba odkręcić to co zrobił Gowin likwidując sądy rejonowe, a po drugie dostępność do usługi prawnej osób uboższych - musi powstać ustawa, która gwarantuje mniej zamożnym Polakom darmową usługę prawną. Ta ustawa już jest. Wejdzie w życie.

Duda: Prezydent chyba zapomniał, że wtedy Gowin był ministrem Sprawiedliwości w rządzie PO. Wtedy pan prezydent podpisał tę ustawę o likwidacji sądów. Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego podpisuje Prezydent RP. Pan może o tym nie pamiętać, bo chyba dwa razy skorzystał z tego prawa.

CZYTAJ DALEJ:
CZĘŚĆ PIERWSZA - PYTANIA DOTYCZĄCE POLITYKI ZAGRANICZNEJ I BEZPIECZEŃSTWA
CZĘŚĆ DRUGA - PYTANIA DOTYCZĄCE GOSPODARKI I POLITYKI SPOŁECZNEJ
CZĘŚĆ CZWARTA - KANDYDACI TOCZĄ DYSKUSJĘ ZE SOBĄ
CZĘŚĆ CZWARTA - KANDYDACI TOCZĄ DYSKUSJĘ ZE SOBĄ

Duda: W 2011 roku na uroczystości upamiętniające ofiary w Jedwabnem, wysłał Pan list. Stwierdził pan w nim, że naród ofiar był także sprawcą. Panie prezydencie, jak wygląda pana polityka obrony dobrego imienia Polski, jeżeli pan w swoich wystąpieniach używa określenia, które niszczy rzeczywistą pamięć historyczną?
Komorowski najpierw oskarżył Dudę o to, że ten pozwala na niejasne interesy biznesowe partyjnych kolegów. - Panie pośle, to pan spowodował, podpowiadając Kaczyńskiemu takie rozwiązanie, że pański kolega wyprowadził z Polski 65 mln zł do Luksemburga.

A to co się wydarzyło w Jedwabnem, kto tego nie widzi, zamyka oczy na historię. Trzeba dbać o prawdę. Sztuka polityki i odpowiedzialność za Polskę nie polega na zamknięciu oczu i udawaniu, że nic się nie stało. (...) Przebaczamy i prosimy o przebaczenie - to jest dobra postawa.

Komorowski: W czasie tej kampanii mówi pan bardzo dużo do rolników o wspólnej polityce rolnej. W czasie kampanii do PE mówił pan, że trzeba odejść od wspólnej polityki rolnej. To kiedy pan mówi prawdę?
Duda: Cały czas mówię o tym, że muszą być wyrównane dopłaty. To co pan robi jest nieuczciwe. To ja mówię, że trzeba walczyć o interesy rolników. To ja mówię o polskiej polityce rolnej, a nie spotykam się z rolnikami tylko na dożynkach w Spale.

Duda: Protestują rolnicy, koczują w namiocie, nie znalazł pan czasu, zeby się z nimi spotkać. Co pan zrobił w ostatnich latach, żeby poprawić sytuację Polaków w służbie zdrowia? Co pan zrobił, by ludzie mieli odpowiednią opiekę medyczną.
Komorowski: Obecnie 20 miliardów więcej wydaje się na opiekę zdrowotną niż za czasów PiS. Szpitale są teraz mniej zadłużone. Trzeba zmienić system zarządzania, odejść od monopolistycznej pozycji NFZ. Opieka zdrowotna w Polsce od waszych czasów nie uległa większej zmianie, bo wy blokowaliście te zmiany.

Komorowski: Pan się kreuje na obrońcę ofiar, górników. A opowiedział się pan za bardziej restrykcyjnym przestrzeganiem
Duda: Węgiel jest surowcem, który gwarantuje nam suwerenność. Ja to wiem. Pan się nie upomniał o budowę gazoportu. Gdzie pan był, kiedy premier Kopacz godziła się na postanowienia unii Europejskiej. Ja zawsze broniłem polskiego węgla.

Duda: Jak wyglądała kwestia realizacji zobowiązań PO wobec Polaków po wyborach w 2007r.
Komorowski: Rzeczywiście nie wszystkie obietnice udało się zrealizować, ale pan to powinien wiedzieć, bo PiS obiecywało Polakom 3 mln mieszkań. To jest naigrywanie się z ludzi. Na mój wniosek rodziny dostaną ulgi w podatkach, a wy tylko obiecywaliście, nic nie zrobiliście poza becikowym.

Komorowski: Jest pan jednym z autorów ustawy o zakazie zapłodnienia pozaustrojowego. Jak pan ma odwagę tak postępować wobec nieszczęścia ludzkiego, jakim jest nieposiadanie dziecka.
Duda: Może pan nie wie, ale biuro analiz sejmowych uznało projekt tej ustawy za naruszający konstytucję. Pod względem ochrony życia, ja absolutnie jestem tym, który pamięta nauki ojca świętego Jana Pawła II. Uważam, że prezydent może podpisać taki projekt, tylko gdy będzie on zgodny z konstytucją. Mrożenie zarodków ludzkich jest niszczeniem godności ludzkiej.

Duda: Stabilność głowy państwa jest istotna. By prezydent nie zmieniał poglądów. Jak pan odniesie się do tego, że tak nagle zmienia pan zdanie co do zmian w konstytucji. Mówił pan w książce, że zamierzał pan zabić policjanta.
Komorowski: Byłem radykałem, kiedy była walka z komuną. Miałem niemądre pomysły, wtedy moim guru był Antoni Macierewicz. Ja się z radykalizmu wyspowiadałem i wyleczyłem. I panu też tego życzę. Pana środowisko hołubi radykałów politycznych. Ja jestem dumny z mojego życiorysu. Walczyłem o wolność polską, w czasach, kiedy inni nic nie robili. Ale to umiejętności i doświadczenie o nas stanowią. Ja zaproponowałem zmianę odblokowującą w konstytucji zmianę ordynacji wyborczej. Uważam, że należy szukać kompromisu.

Komorowski: Kiedy pan jest sobą. Kiedy pana poglądy są stabilne, a nie zmieniają się co wybory? Kiedy pan mówi prawdę w kwestiach Smoleńska?
Duda: Ja z pewnością nie zmieniam poglądów tak radykalnie jak pan z piątku na poniedziałek, czym pan ostatnio popisał się przed społeczeństwem, wzbudzając salwę śmiechu w internecie. Pan w ten sposób podważa godność polskiej prezydentury. Ja mam swoje poglądy, jestem człowiekiem dojrzałym, którzy przyszedł do polityki z dorobkiem, mam doktorat. Tylko fanatyk nie zmienia poglądów, panie prezydencie. Polacy mogą być spokojni, bo ja swoje słowo mam za świętość. Robię wszystko, żeby nie oszukać ludzi. (...) Chcę wygrać te wybory, bo pan zaprzeczył dziś wszystkiemu, co robił pan przez ostatnie pięć lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska