Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Darmowe usługi złotej rączki dla posiadaczy Karty Seniora

Celina Marchewka
Celina Marchewka
posiadacze Szmaragdowej Karty Seniora mogą korzystać z wielu przywilejów.
posiadacze Szmaragdowej Karty Seniora mogą korzystać z wielu przywilejów. materiały prasowe
Miasto poszerza wachlarz usług, z jakich mogą skorzystać seniorzy w wieku 90+ posiadający Szmaragdową Kartę Seniora. Od teraz to już nie tylko darmowa wizyta fryzjera czy manicurzystki, ale także "złotej rączki", która naprawi cieknący kran czy uszczelni okno. Poniżej przypominamy także kogo i do jakich ulg uprawniają poszczególne karty seniora wydawane we Wrocławiu.

Seniorzy w wieku 90+, którzy są posiadaczami Szmaragdowej Karty Seniora, mogą wzywać do siebie "złotą rączkę", która pomoże im w naprawie różnych usterek technicznych. Muszą być to jednak zlecenia, które nie wymagają natychmiastowej ingerencji, specjalistycznej wiedzy czy uprawnień (elektrycznych, gazowych, hydraulicznych) i nie mieszczą się w zakresie innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową.

Wezwana "złota rączka" za darmo między innymi wymieni lub naprawi kran, zawór czy spłuczkę, uszczelni okno lub drzwi, wymieni lub naprawi gniazdka, rolety i włączniki świateł, pomoże zawiesić obrazy, karnisze, wymieni żarówki, podłączy pralkę. Za usługę senior nie zapłaci nic, poniesie jedynie koszty niezbędnych materiałów. Usługi świadczone są w granicach administracyjnych Wrocławia.

Aby zgłosić chęć wyrobienia Szmaragdowej Karty Seniora lub poprosić o wizytę "złotej rączki" należy zadzwonić pod numer 668-010-083. Zamówienie zostanie zarejestrowane i wysłane do partnerów akcji. Wszystkie usterki usuwane są na bieżąco, najszybciej, jak to możliwe.

- Nasza "złota rączka" już działa. Na przykład w ubiegły piątek specjaliści z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej naprawili starszemu małżeństwu bramkę wejściową na ich posesję. Starsi ludzie nie mogli sobie poradzić z tym problemem od dłuższego czasu. Bardzo się cieszę, że możemy im w ten sposób pomóc w codziennych sprawach - mówi z-ca dyr. WCRS ds. międzypokoleniowej aktywizacji społecznej, Robert Pawliszko.

Wrocławska Karta Seniora - rodzaje i możliwości

Wrocławskie Centrum Seniora oferuje najstarszym mieszkańcom trzy rodzaje kart. Każda z nich przeznaczona jest dla innej grupy wiekowej. Srebrną kartę mogą wyrobić sobie osoby w wieku od 60 do 74 lat, złotą - od 75 do 90, a szmaragdowa dedykowana jest seniorom 90+.

Srebrna Karta Seniora
Jej posiadacze mogą korzystać z wielu promocji i ofert przeznaczonych dla seniorów, takich jak darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia edukacyjne, kulturalne i międzypokoleniowe, rabaty na zajęcia rekreacyjno-sportowe czy turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe. W pakiecie znajdują się także zniżki na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady lekarskie.

Złota Karta Seniora
Uprawnia do wszystkich przywilejów opisanych powyżej, a dodatkowo do korzystania z programu Taxi75+. Seniorzy mogą zamówić bezpłatną taksówkę na dwa przejazdy w miesiącu, aby udać się do lekarza lub urzędu. Warto pamiętać, że jeśli wizyta w danym miejscu będzie krótka, taksówkarz może poczekać i wówczas jest to traktowane jako jeden przejazd. Jednak w momencie, kiedy senior spędzi czas na przykład u lekarza i umówi się także na powrót, w takim wypadku będą to już dwa przejazdy. Taksówkę należy zarezerwować minimum 3, a maksimum 30 dni przed planowanym kursem. Podróżować można w dni robocze od 7 do 18 w granicach miasta.

Szmaragdowa Karta Seniora
Wprowadzona w połowie 2019 roku. Wyrobić może ją każdy mieszkaniec Wrocławia, który jest w wieku 90+. Dotychczas Wrocławskie Centrum Seniora wydało ich już około 300. Uprawnia do zniżek i promocji, które umożliwia srebrna karta. Każdy jej posiadacz dodatkowo otrzymuje także jej złotą wersję, aby móc korzystać z darmowych przejazdów taksówkami. Docelowo, wszystkie usługi mają zostać połączone.

Dodatkowe uprawnienia posiadaczy Szmaragdowej Karty Seniora:

  • bezpłatne strzyżenia i uczesania, manicure, pedicure z dojazdem do domu,
  • bezpłatne usługi „pakiet wzrok i słuch” z dojazdem do domu, optometrysty: kontroli wzroku, w tym zaćmy, kontroli ciśnienia oczu, wykonania jednej pary okularów (do czytania lub chodzenia), audiologa: kontroli słuchu, serwisu używanego aparatu, wypożyczenia na 2 tygodnie nowego aparatu,
  • bezpłatne naprawy protezy zębowej,
  • bezpłatne naprawy drobnych usterek w mieszkaniu, a także sprzątanie, prasowanie,
  • akompaniator seniora: młodzieży w wieku 16+ (wolontariusze), którzy będzą odwiedzać seniorów w mieszkaniu, w celu wspólnego spędzenia czasu: rozmowy, czytania książek, oglądania fotografii, słuchania muzyki czy wspólnej gry planszowej,
  • bezpłatne wypożyczenia i dostarczenie do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wszystkie rodzaje Kart Seniora wyrabiać można w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, wo Punkcie Informacyjnym (lub w pokoju nr 15). Do wydawania poszczególnych kart uprawnione są też niektóre fundacje i filie biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 15:00.

Wnioski składa się osobiście lub poprzez upoważnioną osobę, która musi w takim przypadku posiadać dokument potwierdzający pełnomocnictwo, a także ksero dowodu osobistego osoby, której kartę chce wyrobić. W szczególnych wypadkach, pracownicy WCRS dostarczają Szmaragdowe Karty Seniora do domów ich posiadaczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska