Czysta 4 – miastotwórcza inwestycja w samym centrum Wrocławia!

Materiał informacyjny BPI Real Estate Poland
Czysta to ulica, której we Wrocławiu nie trzeba nikomu przedstawiać. Centralnie zlokalizowana blisko Starego Miasta jest bez wątpienia topową lokalizacją na jednym z kluczowych rynków nieruchomości w Polsce. Nie bez powodu to właśnie tu firma BPI Real Estate Poland należąca do belgijskiej grupy kapitałowej CFE postanowiła zrealizować swoją najnowszą inwestycję w Stolicy Dolnego Śląska. Miastotwórcza Czysta 4 powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz koncepcją 15-minutowego miasta. Jest to również projekt wart uwagi wszystkich tych, którzy szukają dobrej lokaty kapitału na gorącym obecnie rynku najmu.

Inwestycja zorientowana na przyszłość!

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio firmy. Koncepcja miasta 15-minutowego, a także projektowanie miast przyszłości to inne ważne elementy misji dewelopera, który ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy BPI Real Estate (działające na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych.

Ponowne wykorzystanie materiałów z dawnej galerii handlowej

Inwestycja Czysta 4 jak i inne projekty mieszkaniowe BPI Real Estate Poland są dowodem na to, że firma wdraża swoje ambitne plany również w Polsce. Nowoczesny projekt powstaje w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej, z której część materiałów po rozbiórce zostanie nie tylko poddana recyklingowi, ale też ponownie wykorzystana w częściach wspólnych nowego budynku (elementy dawnej kamiennej elewacji galerii).

Liczne rozwiązania ekologiczne i nowy zielony skwer dla Wrocławia

Inwestycja przewiduje szereg rozwiązań ekologicznych jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na działce drzew. Co więcej, na dzierżawionym obecnie terenie obok inwestycji, w obrębie ulic Kościuszki, Czysta, Podwale i Kołłątaja, który służy za zaplecze budowy, BPI Real Estate Poland postanowiło stworzyć zielony skwer. Deweloper właśnie złożył wniosek do Urzędu Miasta o decyzję o warunkach zabudowy dla skweru, na którym chce posadzić zróżnicowaną zieleń.

Ogród na dachu i przestrzeń cooworkingowa

Poza wspomnianym skwerem i wewnętrznym dziedzińcem powstanie również „ogród na dachu” ze strefą do odpoczynku dla mieszkańców. Firma pomyślała także o nowych formach pracy, które sprzyjają ograniczaniu emisji spalin. Oprócz samej centralnej lokalizacji, czy udogodnień dla rowerów, w budynku przewidziano przestrzeń do wspólnej pracy dla osób pracujących zdalnie.

W ofercie inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o powierzchni od ponad 25 mkw. do ponad 87 mkw. i strukturze pokoi od 1 do 4 z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie.

Aktualnie na placu budowy przy Czystej 4 prowadzone są wykopy oraz prace przygotowawcze do wykonania płyty fundamentowej, która ma być gotowa do końca grudnia.

Ceny mieszkań i apartamentów w inwestycji Czysta 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio ok. 18 700 PLN/ mkw.

Pewność inwestycji dzięki zapleczu silnej grupy kapitałowej

Projekt jest w całości finansowany ze środków własnych dewelopera. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej CFE co BPI Real Estate Poland. Jest to ogromny atut zapewniający terminowość realizacji projektu.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na II kwartał 2024.

Więcej informacji nt. oferty dostępne jest na stronie: www.czysta4.pl
Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie: www.bpi-realestate.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie