Czy Zdzisława Sośnicka powróci na scenę? – Drzwi do...

  Czy Zdzisława Sośnicka powróci na scenę? – Drzwi do nagrywania piosenek nie zamykam - mówi artystka

  Robert Migdał

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zdzisława Sośnicka jest nie tylko fenomenalną piosenkarką, ale też i kompozytorem. Pod pseudonimem Barbara Bajer napisała m.in. „Taki dzień się zdarza
  1/10
  przejdź do galerii

  Zdzisława Sośnicka jest nie tylko fenomenalną piosenkarką, ale też i kompozytorem. Pod pseudonimem Barbara Bajer napisała m.in. „Taki dzień się zdarza raz” ( z 1972 roku) czy „Kochać znaczy żyć” (1977 rok) ©Materiały Promocyjne Polskich Nagrań

  Dlaczego znakomita piosenkarka, gwiazda polskiej sceny Zdzisława Sośnicka w pewnym momencie swojego życia przestała nagrywać kolejne płyty, zawiesiła koncertowanie i zajęła się domem i ogrodem? Zdradza to w rozmowie z Gazetą Wrocławską.
  Na samym początku muszę Pani powiedzieć, że szalenie się cieszę, że Pani muzyka wraca. Że Pani piosenki dostały drugie życie.
  Wie pan, ja też się cieszę. I to chyba bardziej niż pan. Tyle lat czekałam... Możemy się więc licytować, kto cieszy się bardziej (uśmiech).

  Skończą się wreszcie moje poszukiwania Pani płyt po aukcjach internetowych, w sklepach z płytami winylowymi. Polskie Nagrania wydały wszystkie Pani płyty, z krystalicznym dźwiękiem, w fenomenalnej jakości. Perełki.
  Moje płyty, piosenki, były przez szereg lat w bardzo trudnej sytuacji. Piosenki były (i są nadal) dostępne, w obiegu, na płytach winylowych, ale zdaję sobie sprawę z tego, że czas życia płyt winylowych jest ograniczony. Oczywiście mogą one prze-trwać jeszcze bardzo, bardzo długo, ale w moim odczuciu cały świat muzyczny zmierza w całkiem innym kierunku: nagrania na CD, pliki mp3... I wydawało mi się, że jeżeli nie ocalę tej mojej muzyki teraz, w tej chwili, to te płyty w pewnym momencie przepadną.

  Stałaby się tragedia.
  (uśmiech) No, bez przesady, ale byłoby szkoda.

  Jak to się stało, że rozpoczęła się akcja „ocalenie”, dzięki której do sklepów trafiły wszystkie nagrane dotychczas przez Panią płyty?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo